akce školního roku 2019-2020

STRAŠIDLÁCKÉ BĚSNĚNÍ

06/11/2019

6. 11. 2019 jsme se sešli v tělocvičně školy. Děti si připravily strašidelné masky a my jim parádní strašidelný program plný soutěží tance a pohybu. Navštívily nás také dvě školky, Na Zbořenci a Děkanka. Děti soutěžily v namotávání pavouků, házely dýní, běhaly mezi netopýry a hrály kouzelné karty. Celé odpoledne jsme si krásně užili.

DRAKIÁDA

23/10/2019

V pátek 18. 10. třídy 3. A, 4. A a 4. B navštívily Národní zemědělské muzeum, kde se zúčastnily soutěžní hry Za tajemstvím potravin, aneb Víš, co jíš? Hra byla zaměřená na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami. Děti obcházely různá stanoviště, na kterých plnily úkoly, za které dostávaly razítka. V cíli na každého čekal diplom a odměna. Zdatnější soutěžící mohli na úplný závěr navštívit tvořivou dílnu a zhotovený výrobek si odnést domů.

Mgr. M. Štěpánková

ZA TAJEMSTVÍM POTRAVIN

18/10/2019

Mgr. M. Štěpánková

OK V MINIFOTBALE

07/10/2019

Fotbalisté ZŠ Resslova se zúčastnili dne 1.10. 2019 obvodního kola v minifotbale v kategorii mladších žáku (6.-7.třídy) na ZŠ Botičská. Fotbalová sestava třídy 6.B - Chu Anh Tu, Tomáš Rod, Gabriel Gumiński, Daniel Jireček a  Rozálie Dombowski. Zástupci 6.A - Petr Kočka, Nguyen Hoang Long. Reprezentanti 7. třídy - Jiří Janoušek, Matteo Šoman, Denis Gumiński, Filip Jordán, Huyn Dang Hoang Anh.
V základní skupině jsme se utkali se žáky základních škol - ZŠ Slovenská, ZŠ Kladská, ZŠ Jana Masaryka. Žáci naší školy obsadili krásné, i když nepostupové 3. místo v základní skupině turnaje.

Bc. E. Poubová

KLÍČ OD PRAHY 2

07/10/2019

Dva pondělky v září se obě čtvrté třídy zúčastnily akce Klíč od Prahy 2. Vlastivědná vycházka začínala kolem Emauzského kláštera, pokračovala až do parku Folimanka a skončila barokním opevněním Bastion XXXI. Viděli jsme další zajímavá místa a na konci jsme si poslechli dva strašidelné příběhy o potoku Botič.

Michal Frenzl, 4. A

NÁVŠTĚVA KOSTELA SVATÉHO VÁCLAVA NA ZDERAZE

07/10/2019

23. 9. 2019 jsme s dětmi ze školní družiny navštívily krásnou přednášku a prohlídku kostela svatého Václava na Zderaze. Děti se dozvěděly zajímavosti o nadcházejícím svátku Svatého Václava. Chválím je za znalosti, které předvedly a pěkné chování.

Přípravná třída – školní rok 2019/2020

05/10/2019

Školní rok jsme zahájili v pondělí 2.9. To nás do třídy doprovodili rodiče. Seznámili jsme se navzájem a hned 3.9. se pustili do poznávání, tvoření, učení, experimentování, sportování, zpívání i logopedie.
Domluvili jsme se na kamarádských pravidlech a bezpečném chování ve škole.

Za první měsíc jsme toho zvládli opravdu hodně.  Víme, jaké nás obklopují barvy, tvary, určíme velikost, orientujeme se v prostoru, přivítali jsme podzim, ochutnávali a určovali ovoce, povídali si o městě a dopravních prostředcích, vystřihovali kruhy, pruhy, skládali papír, vázali uzly, modelovali stromy, už víme, z jakých části jsou. Rozlišíme listnatý a jehličnatý strom. Víme víc o lese, poznáme některé jedlé a jedovaté houby. Naučili jsme se 5 básniček a 5 písniček. Každý den hezky sportujeme dokonce jsme procvičovali odvahu při lezení na pyramidu, vyzkoušeli jsme si trénink juda… na fotkách toho uvidíte určitě víc.
Prostě byl to dobrý start.

POHÁDKOVÁNÍ DOKOLA

25/09/2019

1. + 2. třída
První podzimní výtvarnou výchovu jsme pojali netradičně. Tvořili jsme s ilustrátorem, malířem a spisovatelem panem Jiřím Fixlem. Ukázal nám knížky, které ilustroval, a pak jsme se pustili do tvoření pohádkového světa. Největší úspěch měli draci a princezny, které jsme nakonec nalepili na špejli, a tím vznikly krásné loutky z papíru. Samozřejmě jsme si zkusili zahrát a vymýšlet pohádky…

PaedDr. Y. Svobodová

DĚTI V POHYBU

12/09/2019

Dne 12. 9. 2019 jsme s dětmi ze školní družiny navštívili akci pořádanou DDM Slezská Děti v pohybu. Probíhala v Riegrových sadech. Děti si na ní vyzkoušely mnoho netradičních sportovních disciplín a užily si spoustu legrace. Střílely z luku, zahrály si kriket a mnoho dalších parádních her. Počasí nám také přálo. Děti chválím za pěkné chování.

ADAPTAČNÍ DEN 9. A

12/09/2019

Již třetí školní den jsme se s 9. A  rozhodli opustit budovu v Resslově ulici a vydali jsme se do Stromovky, abychom navodili správnou atmosféru začátku posledního roku povinné školní docházky. Jedním z důvodů byla také výměna na pozici třídního učitele, kterým se stal Marek Fapšo. Společně se školní psycholožkou Anežkou jsme si zahráli několik socializační her, které nám pomohli upevnit vztahy v kolektivu. Zároveň bylo hodně času promluvit si o očekáváních, která žáci a žákyně mají spojená s letošním rokem. Po procházce Stromovkou jsme se přemístili až na Letnou, kde po krátkém občerstvení u místního stánku následovala dovedností aktivita založená na stavbě vysoké dřevěné věže. Mohlo by se zdát, že takové hry nebudou mít u našich nejstarších ohlas, ale opak je pravdou. Všichni se zapojili a náramně se bavili. Celý den lze hodnotit jako velmi úspěšný a nezbývá věřit, že poslední školní rok proběhne v podobně přátelském duchu.

Mgr. M. Fapšo

Resslova 308/10, 120 00 Praha 2