ZŠ a MŠ Resslova

stránka přípravné třídy


 

Týden 6.4. - 10.4.2020

Moji milí - kluci a holčičky, milí rodiče ( vás oslovuji také, protože jste v této chvíli mými velkými pomocníky. Děkuji Vám za zaslané maily, fotky. Potěšilo mě to, po dětech se mi moc stýská. Věřím, že se brzy zase uvidíme).

 

A teď již pro děti:

v tomto týdnu se budeme připravovat na veselý svátek - Velikonoce. První je třeba chytit rytmus - vybrala jsem rockovější písníčku www.youtube.cz vyhledej Pavel Novák- Velikonoce. Klidně si ji pusťte hned v úvodu týdne a pokud přidáte i pohyb...příprava na Velikonoce může začít.

 

Nejprve trocha učení - pusťte si prezentaci Velikonoce ( příloze). Někdo z velkých Vám přečte písmenka. Pak ji v týdnu pusťte ještě jednou - dvakrát a vyzkoušejte , co jste si zapamatovali. Obrázky vám pomohou. V prezentaci jsou Velikonoční říkanky. Jednu si vyberte a naučte se ji. Příští pondělí se bude hodit.

 

K Velikonocům patří - hlavně slepička, kuřátka a vajíčka. Na dvorku už běhají..hádejte kdo? www.youtube.com vyhledejte kohout a slepice na pastvě, rooster and...( Dajova Farma) Říkáme, že slepice vajíčka snáší. Jak to vypadá, uvidíte : www.youtube.com vyhledejte slepice snáší vejce (Zdeněk Veselý).

 

Na jaře, se z některých vajíček vylíhnou kuřátka. Postarat se o to musí slepička. Podívejte se, jak složité to je. www.youtube.com vyhledej MURGI Hen Harvesting Eggs To Chicks "Roosters And Hens" Birth at Tradicional Hatching Small Birds.

 

Pracovní listy :

- grafomotorika - velké vajíčko ( obtáhni tvary ve vajíčku barevnými pastelkami) , 4 slepičky hledají svoje vajíčka ( pomoz jim), nakresli kuřátko dle postupu - rozvoj zrak. vnímání - dva prac.listy s labyrinty ( jednodušší - slepička, složitější - zajíček. Všichni byste ten jednodušší mohli zvládnout, ten složitější je navíc pro odvážné), najdi rozdíly- nejprve na obrázků nahoře ( 5 rozdílů) jiný den obrázky dole ( stačí zase jen 5 rozdílů)

- početní představy - vystřihni a nalep správný počet kuřátek za slepičku - dle čísel - rozvoj log. myšlení a řeči - jak se vylíhne kuřátko? Prac.list rozstříhej, jak se to děje v čase, poskládej do řady a pak to někomu z velkých popiš.

 

Za odměnu se podívej na pohádku www.youtube.cz - Krtek a vajíčko. Potom vypracuj co vše krteček zažil a jak to s vajíčkem dopadlo. Co myslíš? Dobře nebo špatně ?

 

A na závěr posílám trosku tvoření : vše najdete : www.youtube.cz . Je to jen inspirace, vyberte si : Tesco recepty/ Velikonoční kuřátka z vajíček (Tesco Česko) jde o " vaření " Velikonoční barveni již uvařených vajec (DIY & dance) místo voskovek je možné použít svíčku DIY králík - Vytvořte z ručníku pěknou dekoraci Kdepak závěr... Mam tady ještě pro vás jednu písničku .

Pokud se ti líbí, nauč se ji. www.youtube.cz vyhledej Vajíčka....písničky pro děti .

 

A abychom nezapomněli na pohyb - co si tak vysát pokojíček nebo jinou místnost, kde máš postel. Zvládneš to?

 

Pracovní listy ke stažení :

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/VELIKONOCE.pptx

 http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Vajicko.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/4%20slepicky.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Navod%20na%20kuratko.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Labyrint%20slepice.gif

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Labyrint%20zajic.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Rozdily.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Spravny%20pocet%20kuratek.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/Z%20vajicka%20se%20klube%20kuratko.jpg

 

  

Přeji všem pohodové a veselé Velikonoce s těmi nejbližšími. Užijte si je.

Mgr. Jana Večeřová



Týden 30.3. - 3.4.2020

Vážení rodiče a moji milí školáci,

Posílám vám zase pár úkolů. Doufám, že se u nich dobře zabavíte a současně se i něco naučíte.

 

1.V úterý nám končí měsíc Březen. Celý březen je měsícem knihy a vy si ze svojí knihovničky vyberte dvě vaše nejoblíbenější knížky. Proč jste si vybrali právě tyto dvě? Popřemýšlejte, vysvětlete to mámě nebo tátovi a pokud mají možnost, ať vás s těmi knížkami vyfotí a mohou fotku vytisknout nebo poslat na můj mail. Ve škole si pak uděláme výstavku, můžete mi také obě knížky nakreslit. Přikládám i noty s písničkou, pokud máte doma „ hudebníka“, který vám písníčku přehraje a naučíte se ji spolu.

 

2.A březen je také měsíc, který nám přináší jaro. Už minulý týden jste plnili „jarní“ úkoly a dnes se vydáme na výlet. NA KOLE. Kolo si ale nejdříve musíte dotvořit ( prac.list – obtáhnout kolo jakoukoli barevnou pastelkou), můžete vymalovat i zbytek obrázku. ( tráva, dokreslit ty jarní květiny, které jste se naučili minulý týden..) Než vyjedeme, je potřeba nacvičit rovnováhu a bezpečnou jízdu . Zkuste to jako kluk na fotografii v příloze. Z pěti vršku vršků vytvořte dráhu a barevnými fixy nebo pastelkami můžete dráhu projet za všechny vaše kamarády ve třidě. Pusťte si k tomu písníčku, kterou jsem vám vybrala.www.youtube.com a vyhledejte Faraon šlapací kolo. Máme natrénováno – vyjíždíme. Posilám vám 3 černobílé obrázky Prahy – poznáte, kam jsme se na výlet vydali?

 

3. Město Praha …má první písmeno …. Posilám pracovní list, najdete další slova začínající na písmeno P. A ještě přidám písníčku www.youtube.cz vyhledejte Py( vyjmenovaná slova po P) Dagmar Patrasová. Do volných řádku na prac. listě můžete dokreslit co nejvíce zvířátek a dalších slov začínající na písmeno P, které jsi v písničce slyšel(a).

 

4. A na jaře také často prší. Déšť je důležitý pro přírodu. A my v tom případe cestujeme autem. Posilám ti veselou básničku V aute. Přečti si ji s někým , kdo umí číst ( třeba popros sourozence..) Nauč se ji . Myslím, že když se budeš dívat na obrázky, budeš ji umět přeříkat raz dva. Další dva pracovní listy jsou také o dopravních prostředcích. Ten první je na procvičení psaní . Zplodiny z auta a dalších dopr. prostředků odchází z …( výfuku). Obtáhni a dokonči tužkou. Druhy je na procvičení vybarvovaní, stříhání a nalepovaní. Dopravní prostředky si vybarvi, vystřihni a roztřiď je dle toho, kde se pohybuji. A když bude pršet opravdu hodně, nebo nemůžeš jít ven , posilám ti hru na doma www.youtube.com vyhledejte DORIS -Ruce, nohy.( není třeba mít 30 papírů a obtisku, můžete začít s polovičním počtem…).

 

Zápis do 1.třídy 

Dovoluji si připomenout změnu termínu zápisu prvňáčků do naší školy. Bude 20-24.4.2020. Pokyny najdete na www.stránkách školy- zápis do 1.třídy. S vyplněním formuláře nabízím pomoc, příp. Vám jej mohu poslat ve Wordu. :-) Můj e-mail je : vecerova@zsressl.cz

 

 

Pracovní listy ke stažení :

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_120007.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_115922.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_120055.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190307_074814.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/received_224840992209725(2).jpeg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190307_074802.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_120255.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_120119.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_115922.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_120024.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_115957.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_115940.jpg

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/20190306_115916.jpg

Přeji krásné dny.

Mgr. Jana Večeřová



23/03/2020

Dobrý den, posílám témata pro další práci s dětmi doma, týden od 23. 3.do 27. 3.

 

1. www.youtube.cz - pořad Agent v kapse, díl ztraceni ve měste. Prac.list + opakovaní tel.čísel záchranářů a vyvozování jak řešit, když se ztratím. Opakování adresy bydliště.

2. Postavit si město (ze stavebnic, krabiček od čajů  ..atp), nechat děti popřemýšlet, co ve svém městě postaví, co je pro ně důležité, aby ve měste měly (obchody, nemocnici, školu, park,...) vytvořené město si děti mohou nakreslit, fotku obrázku mi můžete poslat (nepovinně, jen bych děti v odpovědi pochválila, aby vnímaly smysluplnost aktivity).

3.opakujeme smysly, k tomu prac.listy - smysly. Vč.ukázky hotového. Pokud děti sestaví kostku "smysly", můžete si zahrát hru - obdobu človeče  nezlob se. Na papír vytvořte hrací plochu (start- cíl). Do jednotlivých kruhů děti nakreslí jednotlivé smysly (oči, nos...nepravidelně, hra je pak zajímavější). Za figurky můžete použít cokoli.

Dále opakujeme části těla - další prac.list.Děti vám mohou zazpívat píseň o těle "Hlava, ramena, kolena, palce" + druhou sloku (pokud si na ni nevzpomenou, napiste, text pošlu :)).

 

4. Psaní - Smyslu máme 5 proto opakujeme psaní  čísla 5. Určujeme číslo o 1 větší (6) a o jedno menší (4).
Grafomotorika - květina 1 tahem (obtáhnout pastelkou - 4 základními barvami + popřemýšlet jakými smysly ji vnímáme. Pila + opět vyvodit smysly.

5. Začalo jaro. Povídáme si o tom, v knihách, co mají děti doma, mohou najiít obrázky, které patří k jaru . Naučit se mohou piseň Jaro, léto..(www.youtube.cz, misa ruzickova). Dále si mohou vytvořit "herbář". Papír A4 přelozit na polovinu, tím vznikne "kniha" .Na první stranu jim napište "Můj herbář".  Mohou vyzdobit. Na další stránky si děti mohou nakreslit jarní květiny dle obrázku (www.seznam.cz - obrázky).  Vždy jedna stránka - jedna květina. Doporučuji jarní květiny: petrklíč, sedmikrásku, pampelišku. Děti, co nerady kreslí mohou, najít obrázky květin  v časopise, vystřihnout a do herbáře nalepit.

 

Pracovní listry ke stažení: PL1, PL2, PL3PL4PL5PL6PL7PL8PL9


Přeji Vám i dětem hodně pohodové dny.

Mgr. Jana Večeřová



 

 

 

poloha

Adresa

Základní škola a Mateřská škola, Praha 2
Resslova 308/10, 120 00 Praha 2
poloha

Telefon

telefon kancelář: 224 923 700
telefon jídelna:  224 915 557

poloha

Email

email kancelář: info(a)zsressl.cz
email jídelna:  jidelna(a)zsressl.cz

Copyright © 2019 - All rights reserved