ZŠ a MŠ Resslova

stránka třídy 9.A


 

Rozvrh po dobu uzavření školy

Učivo, materiály a úkoly budou zadávány v jednotlivých dnech v ranních hodinách. Žáci mohou lekce otevírat a úkoly plnit podle svých časových možností. Barevně vyznačené hodiny jsou vyhrazeny pro přímou komunikaci s vyučujícím v reálném čase, podle možností a domluvy s jednotlivými vyučujícími (email, chat, videokonference).

 

 

    on-line hodiny
    konzultační hodiny

 

 

9. A

8:00-9.00

9.00-10:00

10:00-11:00

11:00-12:00

12:00-13:00

PO

M

D

CH

AJ

ČJ

ÚT

M

ČJ

NJ

FY

ST

M

FY

ČJ

ČT

NJ

ČJ

M

AJ

Z

M

Th

NJ

AJ

ČJ

 

 

 

Stálý rozvrh

Občanská výchova

====V tomto příspěvku naleznete důležité informace týkající se průběhu výuky občanské výchovy=====

Krásný dobrý den! Doufám, že jste všichni v pořádku!

Rád bych vám předal jednu důležitou zprávu.

Z důvodu aktuální situace vám budu zadávat pouze dobrovolné úkoly a pracovní listy, které lze následně zaslat na níže uvedený email.

Děkuji. V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat na emailu prochazka@zsressl.cz .

20.4.2020

Opatrujte se!

S pozdravem Pavel Procházka

Bc. Pavel Procházka17/4/2020 Nová třída v Google Class

 

Milí žáci,

v Google Class jsem pro nás založila třídu, kde můžeme komunikovat a sdílet ohledně toho, jak se nám daří, jak trávíme čas, co nás trápí atd. Všem vám přijde pozvánka, ale účast ve třídě je samozřejmě dobrovolná.

Zároveň stále platí možnost mě kontaktovat ohledně problémů s učením či čímkoli dalším buďto přes email (cizkova@zsressl.cz) nebo přes Skype (Anežka Čížková).

 

Všem přeji hodně sil!


Anežka Čížková (školní psycholog)

Mgr. Rita TlučhořováTřídnická hodina bude až 17.4.2020

 

Z důvodu Velikonočních prázdnin jsem se rozhodl, že další třídnickou hodinu uděláme až příští týden v pátek od 9:00. Informace pošlu v čas.

Mgr. Marek Fapšo======= Bojové sporty ========

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou. Rád bych vás požádal o vyplnění dotazníku týkajícího se tématu bojových sportů a bojových umění. Byl bych vám vděčný za spolupráci, pokud byste měli několik málo minut na vyplnění a následovné zaslání na email: prochazka@zsressl.cz

 

Dotazník naleznete pod tímto odkazem.

 

PS: Všichni dostanou jedničku:)

 

Děkuji mnohokrát za spolupráci!
Opatrujte se!


S pozdravem Pavel Procházka

Bc. Pavel Procházka7. 4. Český jazyk - Deník - Milí deváťáci, od většiny z vás jsem obdržela vypracované domácí úkoly. Ještě jsem je všechny nestihla zkontrolovat, vše budu mít hotové až během víkendu. Výuka bude výhledově vedena přes Google Classroom, uvidíme, jak nám to společně půjde. Proto mi od této chvíle vše posílejte na adresu: tancibudkova@zsressl.cz. A úkol pro tento týden? Prosím, abyste si začali psát deník. Nemusíte provádět zápisy denně, ale minimálně třikrát do týdne byste si o svém současném životě a životě vaší rodiny měli zápis udělat. Pokud doma nemáte sešit, do kterého byste si deník psali, nepruďte rodiče tím, že ho nutně potřebujete. Můžete si zápisy zaznamenávat i na počítači či telefonu. Do deníku není třeba zaznamenávat poznámky typu: Dnes jsem vstával v 7.35, 15 minut jsem snídal, od 9.10. jsem se učil, ve dvanáct jsem obědval..... Spíš se pokuste zaznamenat svoje pocity, nálady, události či zprávy, které vás zaujaly nebo byly něčím zvláštní, výjimečné. Zápis nemusí být nikterak obsáhlý, stačí 5-10 vět. Kdo rád kreslí, může si deník ilustrovat. Přestože stále platí mimořádná opatření, přeji hezké jarní dny a klidné Velikonoce. LT

Mgr. Lucie TancibudkováMilí žáci,

Tento týden si na angličtině doplňte tento handout. Posílat mi ho nemusíte, zkontroluji ve škole.

 

Zbývají mi opravit dva poslední projekty k UNIT 4: Heroes. Ostatní by již zpětnou vazbu měli mít. Celkově Vás moc chválím, dali jste si s projekty záležet a jsou velmi kvalitní.

 

Také pro Vás mám tipy na velmi vydařené filmy, doporučuji podívat se na film Prisoners (Zmizení, 2013, thriller), The Impossible (Nic nás nerozdělí, 2012, podle skutečné události- tsunami v roce 2004), Love, Rosie (S láskou, Rosie, 2014, romcom), One Day (Jeden den, 2011, romantické drama), Gran Torino (Gran Torino, 2008, drama), And Then There Were None (10 malých černoušků nebo také pod překladem Až tam nezbyl žádný, 2015, mysteriozni na motivy Agathy Christie), What If nebo také známé pod The F Word (2013, romcom), A Million Ways to Die in the West (Všechny cesty vedou do hrobu, 2014, komedie, western, romantické).

 

Podívejte se na to v angličtině s českými nebo pro pokročilejší s anglickými titulkami, doporučuji například HBOGO nebo NETFLIX. A když to není tam, tak si musíte poradit :-) Kdo si nějaký film vybere a shlédne ho, budu ráda, pokud mi napíšete, jak se Vám film líbil a jestli jste mu v angličtině rozuměli.


Have a nice week! :-)

Bc. Kateřina HudákováMatematika 6/4/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

Na stránkách www.vpohode.cz, kde jste se minulý týden zaregistrovali, si tento týden V KURZU PŘIJÍMAČKY Z MATEMATIKY 9 V POHODĚ vypracujete první tři souhrnné testy (Čísla, Výrazy a rovnice, Pravděpodobnost, statistika, práce s daty).

Po vypracování testu se vám objeví obrazovka s Výsledky testu.

Udělejte prosím snímek obrazovky s vašimi výsledky a hodnocení všech tří testů mi pošlete do 13. 4. 2020.

 

Pokud byste narazili na nějaký problém, kontaktujte mne na adrese: tluchorova@zsressl.cz

 

...PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ! :-)

 

 

Informace pro žáky, kteří nebudou konat přijímací zkoušku.

Na stránkách www.vpohode.cz  kde jste se minulý týden zaregistrovali, si tento týden V KURZU PŘIJÍMAČKY Z MATEMATIKY 9 V POHODĚ vypracujete první tři lekce (Operace s čísly, Dělitelnost přirozených čísel, Zlomky a desetinná čísla). V každé lekci po shlédnutí videa si vypracujete cvičení a test. Po vypracování testu se vám objeví obrazovka s Výsledky testu.

Udělejte prosím snímek obrazovky s vašimi výsledky a hodnocení všech tří lekcí mi pošlete do 13. 4. 2020.

 

Pokud byste narazili na nějaký problém, kontaktujte mne na adrese: tluchorova@zsressl.cz

 

...PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ! :-)

Mgr. Rita TlučhořováObčanská výchova

====V tomto příspěvku naleznete zadání na tento a příští týden=====
Prosím, pečlivě sledujte příspěvky obsahující úkoly, které od Vás budu následně vyžadovat. Pokud byste měli jakékoliv problémy, které by Vám znemožňovaly pracovat na mnou zadaných úkolech, nechť mě prosím, kontaktují rodiče na níže uvedeném emailu. Děkuji. V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat na emailu prochazka@zsressl.cz .

6.4.2020
Krásný dobrý den! Doufám, že jste všichni v pořádku, doma to zvládáte a těšíte se na blížící se Velikonoce.
Na tento a příští týden jsem pro vás připravil poslední z pracovních listů na téma: Stát a jeho formy (typy). Odkaz naleznete níže:
Typy a formy států - 3.dělení

Poprosím vás, abyste odpověděli na zadané otázky v pracovním listě. V blízké budoucnosti se bude přecházet na novou formu výuky, ve které bude oddělení na odevzdávání úkolů. Vámi vyplněný pracovní list, prosím, odevzdejte do této sekce (úkoly).

 

Opatrujte se!
S pozdravem P. Procházka

Bc. Pavel ProcházkaDějepis v týdnu 6.-10.4.2020

 

V tomto týdnu si, prosím, pusťte moje další video zde.

Mgr. Marek FapšoNěmecký jazyk

6. 4. 2020

 

Vážení a milí,

jelikož v tomto týdnu by nás za normálních okolností čekali velikonoční prázdniny, ráda bych je s vámi dodržela, protože si myslím, že odpočinek od toho všeho kolem nás je stejně důležitý. Takže dnes přináším spíše oragnizační věci.

 • Konzultační hodiny ve čtvrtek a pátek jsou zrušeny z důdovu již zmiňovaných prázdnin. Pokud byste přeci jenom měli potřebu mít se mnou v tomto týdnu konzultaci, napište mi a domluvíme se na náhradním termínu.
 • Zde je aktualizovaný rozvrh online konzultačních hodin, nově se přesouvá Wocabee hra pro 9. třidu na pátky od 12:00, což tenhle týden ale neplatí. Wocabee hru si můžeme v tomto týdnu zahrát v úterý také od 12:00. 

Co tedy máte v tomto týdnu z němčiny dělat:

 • pracovní sešit strana 38-39 cvičení 5, 6, 7 8
 • učebnice strana 31 cvičení 4- máme rozdělovat dárky, udělejte si rozhovor buď do sešitu nebo si ho předveďte se spolužákem po Skypu, Messengeru atd.

    Nejprve rychlé vysvětlení gramatiky ve žlutém taháku. Máme tu předložku für (čti fýr), která znamená pro. I v češtině se tato předložka pojí se 4. pádem, takže není žádné překvapení, že je to tak i v němčině. Když chci říct pro mého tátu, použiji tedy nejenom přivlastňovací zájmeno mein ale i koncovku 4. pádu  (Vater je rod mužský- der Vater, ve čtvrtém pádě je to den Vater) a vznikne nám für meinen Vater. Potom zde máme již známé výrazy mich a dich (pro mě, pro tebe). Pokud chci jen říct například pro Emu, nepřidávám nic dalšího (stejně jako to bylo u předložky zu "zu Ema") a vznikne nám für Ema. 

 • A jelikož se blíží Velikonoce, mám pro vás trochu slovní zásoby zde a dva pracovní listy zde a zde, to spíš kdybyste se nudili nebo vás to zajímalo

 

Všem přeji krásné Velikonoce.

Adéla Brožíková3/4/2020 Informace pro chemii ve dnech 6.4.- 10.4.

 

 

 • Přečíst si kapitolu Polysacharidy (učebnice str.74-75) a udělat si krátké výpisky.
 • Pracovní listy ke stažení zde1 , 2 a 3

Mgr. Markéta Šnorová3/4/2020 Informace pro přírodopis ve dnech 6.4.- 10.4.

Mgr. Markéta ŠnorováOnline třídnická hodina otevřena


Prosím, přečtěte si nejdříve celý příspěvek!

 

Zde je odkaz na videokonferenci: https://lfp-cuni.zoom.us/j/400042116

 

Až na něj kliknete, otevře se Vám okno Vašeho prohlížeče a možná (ne u všech) budete dotázáni, zdali chcete otevřít aplikaci Zoom. To není třeba dělat – klidně odklikněte ZRUŠIT. Následně se objeví anglický text a na konci textu bude modře napsáno „JOIN FROM YOUR BROWSER“. Na tento odkaz klikněte a budete přesměrováni na další stránku. Zde vyplníte své jméno a kliknete na tlačítko „JOIN“. Pak už Vás potvrdím a můžeme začít mluvit.


Program online třídnické hodiny:

1) Zjištění aktuálního stavu
2) Sdělení informací ke studiu (dosud i do budoucna)
3) Prostor pro dotazy a konkrétní problémy

 

Pokud Vám cokoli nefunguje, pište mi obratem na mail fapso@zsressl.cz

 

POKUD VÁM TO NEFUNGUJE, MUSÍTE SI NEJSPÍŠ PROGRAM STÁHNOUT! ZA KOMPLIKACE SE OMLOUVÁM.

Mgr. Marek FapšoMatematika 2/4/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

Na stránkách www.vpohode.cz  se zaregistrujte. (někteří z vás zaregistrovaní již jste)

 

Po přihlášení do hlavní nabídky klikněte v pravé části obrazovky  na zelený rámečk   Vyzkoušet zdarma.

 

Otevře se vám nové okno Zakoupené kurzy: 

Tam najdete zdarma demoverzi PŘIJÍMAČKY Z MATEMATIKY Í V POHODĚ (rozšířenou po dobu opatření na všechny lekce). 

 

Kurz je přehledně rozdělen do 6 okruhů po 5 lekcích.

Čeká Vás tak 30 lekcí s videi a testy, ve kterých si postupně zopakujete veškeré učivo matematiky ze základní školy.

Kurz Vás zároveň připraví ke studiu na střední škole.

Před spuštěním demoverze si zobrazte DETAIL KURZU a všechny informace si prostudujte.

 

V sekci NASTAVENÍ si můžete nastavit:
zobrazení výpisků vedle videa
zobrazení vlastních poznámek vedle videa
svůj vlastní plán a délku studia (vyhodnocení se zobrazuje v sekci STATISTIKY)
svojí vlastní ikonu (pro zobrazení vlastní fotografie se přihlašte přes FACEBOOK)

 

V sekci KE STAŽENÍ si můžete stáhnou PDF soubory s výpisky a vlastními poznámky z jednotlivých lekcí.

Daný soubor PDF se aktualizuje vždy, když si v rámci lekce vedle videa napíšete nějakou poznámku.

 

...TAK SMĚLE DO TOHO :-)

 

DO KONCE TÝDNE MI PROSÍM VŠICHNI NAPIŠTE NA EMAILOVOU ADRESU tluchorova@zsressl.cz, ZDA SE VÁM PŘIHLÁŠENÍ PODAŘILO. Je to důležitá informace pro další společné studium, které začne probíhat v průběhu příštího týdne.

 

 

Informace pro žáky, kteří nebudou konat přijímací zkoušku. Na stránkách www.vpohode.cz  se podle výše uvedených instrukcí zaregistrujte a postupně si zde budete plnit všechny lekce bez závěrečných ostrých testů.

 

...PŘEJI HODNĚ ŠTĚSTÍ :-)

Mgr. Rita Tlučhořová02/04/2020

Milí rodiče,

ráda bych Vám nabídla online doučování převážně pro děti, které mám běžně ve škole na intervence.

Pokud by někdo další měl zájem o online doučování, nebo třeba potřeboval/chtěl poradit jak na domácí výuku, ozvěte se mi také na email: kindlova@zsressl.cz

 

Přeji všem pevné zdraví a co možná neklidnější dny v této nelehké situaci.
Školní speciální pedagog

Bc. Barbora KindlováObčanská výchova

 

====Pod tímto příspěvkem Vás budu průběžně informovat o aktualitách a požadavcích týkajících se občanské výchovy=====
Prosím, pečlivě sledujte příspěvky obsahující úkoly, které od Vás budu následně vyžadovat. Pokud byste měli jakékoliv problémy, které by Vám znemožňovaly pracovat na mnou zadaných úkolech, nechť mě prosím, kontaktují rodiče na níže uvedeném emailu. Děkuji. V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat na emailu prochazka@zsressl.cz .

2.4.2020

 

Krásný dobrý den! Doufám, že jste všichni v pořádku a statečně to doma zvládáte.
Výukový materiál na tento a příští týden naleznete pod níže uvedeným odkazem.
Připravil jsem pro vás zajímavý pracovní list na téma "Typy a formy států - 2. rozdělení", naleznete ho pod tímto odkazem.
V blízké budoucnosti se bude přecházet na jinou formu výuky. Zadané pracovní listy si prosím uchovejte, odpovězte na otázky a následně, až se nová forma spustí, je odevzdáte do sekce "úkoly".


S pozdravem pan učitel Procházka.
Opatrujte se!

 

Bc. Pavel ProcházkaHodnocení úkolů z dějepisu a zeměpisu


Milí žáci a žákyně,

 

postupně procházím Vaše odpovědi (emailové i formulářové), nicměné výsledky nechci zveřejňovat zde přes nástěnky. Proto bych Vás rád upozornil, že určitě hodnocení dostanete, ale souhrnně až se přihlásíte do připravovaného programu G Suite. Tam Vás budu informovat o Vašem hodnocení.

 

Mějte se fajn,

Marek Fapšo

Mgr. Marek Fapšo1.4.- HUDEBNÍ VÝCHOVA

Milé děti,

srdečně vás zdravím a doufám, že jste všichni v pořádku. Jistě máte v tomto náročném období učiva a povinností s ním spojené až nad hlavu. Posílám vám proto pár zajímavých a zábavných odkazů pro zpestření vaší domácí výuky a zrelaxování vaší mysli (hudba je tomu velký pomocník).

První pořad je od České televize (Déčka) a jmenuje se Hudební perličky (nelekejte se názvu, není to pouze pro malé děti). V něm se nejen dozvíte něco málo o hudebních skladatelích, ale i vám zahrají krátké ukázky z jejich děl.

https://decko.ceskatelevize.cz/videa?g=podle-poradu&porad=1457269#H

 

Dalšími zajímavými pořady, které zde nalezenete je jednak cyklus Filharmonici na ulici, kde vám mladí muzikanti představí své nástroje  (zároveň vám na ně i zahrají), tak i cyklus pořadů Dobrodružství s orchestrem, jenž stojí za shlédnutí.

https://decko.ceskatelevize.cz/filharmonici-na-ulici/1-dil

https://decko.ceskatelevize.cz/dobrodruzstvi-s-orchestrem

 

Poslední odkazy ze stránek České televize jsou na zábavné hudební hry. První se jmenuje Hudební kolotoč (můžete si poslechnout různé skladby a trénovat sluch). Dobrodružství v Rudolfínu je pak druhá hra, díky níž si můžete projít náš nejslavnější koncertní dům- Rudolfinum. Zde vám ukážou všechny místnosti a opět jednotlivé nástroje (stačí se proklikat).

https://decko.ceskatelevize.cz/hudebni-perlicky/hudebni-kolotoc

https://decko.ceskatelevize.cz/hry

 

Samozřejmě také na youtube naleznete spoustu zajímavých dokumentů o hudebních skladatelích, zpěvácích či nástrojích. Můžete sledovat i v angličtině. Jen pro připomínku. Zde je příklad:

https://www.youtube.com/watch?v=MNioZ3hNgp0

https://www.youtube.com/watch?v=YvJDEHlisGM

 

To samé se týká i hudebních filmů. Dávám pár tipů pro inspiraci:

Film o skupině Beatles- Yesterday

Film o americkém country zpěvákovi Johnnym Cashovi- Walk the Line

Film o britském zpěvákovi Eltonu Johnovi- Rocketman

nebo také film o úspěšné americké zpěvačce Judy Garland- Judy

 

Pro zábavu vám také zasílám odkazy na videa od současného skladatele a dirigenta Jana Kučery. V jeho videích můžete poznávat nejznámější ukázky z filmů, pohádek či večerníčků. Můžete hrát celá rodina.

https://www.youtube.com/watch?v=v33G0eKYhKg

https://www.youtube.com/watch?v=Ulo-ND2SIq0

https://www.youtube.com/watch?v=8t5SJgj60ME

https://www.youtube.com/watch?v=M-4HePqnSY8

https://www.youtube.com/watch?v=-RH6AP7eqPI

https://www.youtube.com/watch?v=VambHpWyIj0

 

Ačkoli v současné době nemůžeme navštěvovat žádné galerie a výstavy, spoustu světových muzeií a uměleckých institucí zpřístupnilo online prohlídky. Je to šance, kterou je dobré využít!

1. Pinacoteca di Brera - Milano https://pinacotecabrera.org/

2. Galleria degli Uffizi - Firenze https://www.uffizi.it/mostre-virtuali

3. Musei Vaticani - Roma http://www.museivaticani.va/…/collezio…/catalogo-online.html

4. Museo Archeologico - Atene https://www.namuseum.gr/en/collections/

5. Prado - Madrid https://www.museodelprado.es/en/the-collection/art-works

6. Louvre - Parigi https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne

7. British Museum - Londra https://www.britishmuseum.org/collection

8. Metropolitan Museum - New York https://artsandculture.google.com/explore

9. Hermitage - San Pietroburgo https://bit.ly/3cJHdnj

10. National Gallery of art - Washington https://www.nga.gov/index.html

Online prohlídku umožňuje i naše Národní muzeum:

https://www.nm.cz/virtualne-do-muzea?fbclid=IwAR0Ygjsn-iiMsJ5QN-hvIqRug_UuZFbGc8hr4qShewMnoE2n94xak4KnSgI#online-vystavy

 

Svůj přístup také umožnily některé hudební organizace a tělesa:

Například, nejlepší orchestr na světě- Berlínská filharmonie:

https://www.digitalconcerthall.com/en/home?fbclid=IwAR21HvCCBxBA4xnfxqc2XrS67ygwr7qrO6eFq3-_YeHI_AV29UlmwUUEMxs

Také náš český orchestr- SOČR na svých stránkách umožňuje sledovat jednotlivé záznamy z koncertů či poslouchat nahrávky široké škály umělců:

https://socr.rozhlas.cz/poslech

 

Doufám, že vám mnou zaslané odkazy budou užitečné, něco nového se dozvíte a zároveň si u nich odpočinete a pobavíte. Klidně i celá rodina!

Pevně věřím, že se za nějaký čas opět uvidíme a budeme pokračovat tam, kde jsme přestali. Budu se na naše setkání moc těšit!

Přeji vám všem hlavně pevné zdraví, hodně hudby a sluníčka do dalších dní!

DiS. Eliška Smolová1. 4. Slohový úkol - a není to apríl - Dobrý den, do pondělí mi na mailovou adresu tanci@post.cz pošlete dopis. Téma je "Dopis z karantény". Adresátem jsem já, tedy učitelka, Lucie Tancibudková, jak chcete. Obsah je na vás. Těším se na vaše práce. Hezký den. LT

Mgr. Lucie TancibudkováEnglish

Milí žáci,
Tento týden máte v angličtině volno. Opravuji postupně vaše projekty a budu posílat zpětnou vazbu přes email. 

Musím vás pochválit, dali jste si záležet a projekty vypadají opravdu dobře! Příští týden dokončíme lekci 4 a zahrajeme si Kahoot! Den a čas upřesním!

I wish you a nice week!

Bc. Kateřina HudákováOnline třídnická hodina 3.4.2020

 

Vážení rodiče,


pro potřeby lepší organizaci i pro podporu a motivaci žáků a žákyň jsem se rozhodl dělat pravidelné třídnické hodiny online. Účast na nich není povinná, ale doporučil bych ji. Během online setkání předám žákům a žákyním základní informace o aktuálním dění ve škole/školství, zjistím, jak na tom jsou, a oni se budou moci na cokoli zeptat.


První online třídnická hodina se uskuteční v pátek 3.4.2020 od 9:00. Celé setkání se odehraje pomocí platformy Zoom. Krátce před začátkem zveřejním zde na nástěnce 9.A odkaz, který každého přesměruje na stránku Zoomu. Nikdo si nemusí pro tyto účely nic instalovat! Já následně potvrdím jejich přijetí do skupiny a budou se moci zapojit. Pro komunikaci je nutné mít aspoň mikrofon a repráky, v lepším případě kameru. Obojí je možné během setkání vypínat a zapínat dle potřeby. Je také dobré zvolit vhodné prostředí pro tento videohovor, aby na obrazovce bylo pokud možno vidět co nejméně věcí pro zachování soukromí účastníků.

 

Uvidíme, jak to celé proběhne a zdali bude mít smysl v tom pokračovat.


S pozdravem,
Marek Fapšo

Mgr. Marek FapšoPracovní list – PŘÍVLASTEK- procvičování

 

1.  Podtrhněte přívlastky. Vypište PK shodné a neshodné. Určete, čím jsou vyjádřeny ( slovní       druh napište číslicí za přívlastek).

 

Putovali jsme hlubokým lesem. Na kraji vesnice jsme odbočili do slepé ulice. Minuli jsme sta-       ré domy s vysokými komíny. Listy stromů opadávaly. Chladné počasí pokazilo první výlet do

Blatné. Nikdo z nás nebyl nadšen změnou počasí. Měli jsme chuť vrátit se domů. Šli jsme        cestou přes les. Touha zahřát se nás hnala rychle dopředu. Tento výlet se nám líbil i přes ne-        přízeň počasí.

Pk shodné:

Pk neshodné:

 

2. Přívlastky shodné změňte v přívlastky neshodné.

květinový záhon                                                                    rybí polévka

bavlněné tričko                                                                     lesní cesta

kuřecí řízky                                                                            okenní rám

cihlový dům                                                                           kuní stopy

autobusová zastávka                                                             švestkový koláč

 

3. Přívlastky neshodné změňte v přívlastky shodné.

boty z kůže                                                                            pomoc lékaře

koláče od maminky                                                               křik dětí

zážitek z prázdnin                                                                 smečka vlků

kůže z hada                                                                           rady otce

hodiny na kostele                                                                 boty bratra

 

 

4. Podtrhněte přívlastky, rozlište přívlastky několikanásobné a postupně rozvíjející ( druh    přívlastku označte Pk N- několikanásobný , Pk P – postupně rozvíjející).

 

Na záhonech kvetly červené, žluté a růžové růže. Vodní plochy umožňují levnou lodní dopra-     vu. Moucha má hlavu s velkýma složenýma očima. První nejlepší žák z naší třídy dostal po-

chvalu.V knihovně jsem si půjčil německé, anglické a ruské knihy. Počítače řeší složité početní operace. V zátokách různých světových moří žijí drobní živočichové. Mateřské mléko je pro

dítě nejvhodnější a nejzdravější potravou. Náš národní jazyk je bohatý a mnohotvárný.

Mgr. Lucie Tancibudková31.3. Český jazyk - Přívlastek - V tomto týdnu se budeme věnovat přívlastku. Posílám odkaz na prezentaci, udělejte si zápis, většina by měla být opakování, nic nového zde nenajdete http://www.zsmstisa.cz/assets/File.ashx?id_org=400089&id_dokumenty=1535 . Zítra pošlu pracovní list, který mi pošlete do pátku vypracovaný, na adresu tanci@post.cz, já si ho oznámkuji. Hodně zdaru!

Mgr. Lucie Tancibudková30/3/2020 Informace pro chemii ve dnech 30.3.- 3.4.

 • Přečíst si kapitolu Disacharidy (učebnice str.73-74) a udělat si krátké výpisky.
 • Zkuste si doma vyrobit škrob - návod.

Mgr. Markéta Šnorová30/3/2020 Informace pro přírodopis ve dnech 30.3.- 3.4.

Mgr. Markéta ŠnorováNěmecký jazyk 

30.3. 2020

 

Nová práce:

 • splňte si balíčky 14. lekce na Wocabee (kdo ještě nemá přístup nebo má problém s přihlášením, napište mi)
 • učebnice strana 30 cvičení 1- béčko můžete konzultovat po Skypu se spolužáky nebo si rozhovor napiště do sešitu
 • pracovní sešit strana 37 cvičení 1
 • učebnice strana 30-31 cv 2 a 3- napište si rozhovor do sešitu nebo procvičte po Skypu se spolužákem. Máme tady nové sloveso gefallen, což znamená líbit se. V této lekci ho používáme ve smyslu- Líbí se ti Katino tričko? Gefällt dir Katis T-Shirt? - tvar gefällt pužíváme pro jednotné číslo; Líbí se ti Lauřiny boty? Gefallen dir Lauras Schuhe?- tvar gefallen používáme pro množné číslo. 
 • pracovní sešit strana 37- 38 cvičení 2, 3, 4

 

Prosím všechny, kdo se ještě nepřihlásili na online konzultace po Skypu, aby to udělali.Budete to mít stokrát jednodušší, když si to projdeme společně. Zde jsou volné termíny. 

Adéla BrožíkováZeměpis v týdnu 30.3-3.4.2020


Prosím, vyplněte tento online formulář týkající se současné situace v ČR.

 

Děkuji,

Marek Fapšo

Mgr. Marek FapšoDějepis v týdnu 30.3.-3.4.2020


Zdravím Vás všechny,

 

pro tento týden zkusíme jednu z prvních verzí online vzdělávání, kterou plánujeme stále prohlubovat.

 

Prosím, abyste se nejprve podívali na video přednášku, která je ke shlédnutí zde. Následně vypracujte tento online pracovní list.

 

Pokud by Vám cokoli nefungovalo, obraťte se na mě emailem.

 

 

Zároveň bych Vás požádal, abyste úkoly, které jsem Vám dal doposud buď, zaslali na můj email nebo mi je ukážete, až se vrátíme do školy.

 

Mějte se fajn,

 

Marek Fapšo

Mgr. Marek FapšoEnglish week 3, 23.3.-27.3.2020

Pod tímto příspěvkem Vás budu průběžně informovat o aktualitách a požadavcích týkajících se anglického jazyka.

 

Milí žáci, dobrý den! Do nedělní půlnoci, tj. 29.3.Vás poprosím o zaslání následujících dokumentů na můj email hudakova@zsressl.cz : vypracovaný handout heroes z minulého týdne, spolu s Vámi vypracovaným projektem; Vyplněný handout k písničce Skyfall; handout z tohoto týdne. Prosím PODEPSANÉ.
 

Postupně Vám budu zasílat zpětnou vazbu.

 

Tento týden je úkol následující:

Handout najdete zde. Budeme procvičovat přídavná jména s koncovkou -ed or -ing.
Písničku s úkoly najdete zde.

 

Enjoy! :-)

Bc. Kateřina HudákováMatematika 25/3/2020

 

Informace pro žáky, kteří nebudou konat přijímací zkoušku.

Na základě tohoto výkladu - Násobení mnohočlenů prosím vypracujte do sešitu následující pracovní list.

 

 

V případě jakýchkoli ne jasností mne neváhejte kontaktovat na emailové adrese: tluchorova@zsressl.cz

Mgr. Rita TlučhořováObčanská výchova

====Pod tímto příspěvkem Vás budu průběžně informovat o aktualitách a požadavcích týkajících se občanské výchovy=====
Prosím, pečlivě sledujte příspěvky obsahující úkoly, které od Vás budu následně vyžadovat. Pokud byste měli jakékoliv problémy, které by Vám znemožňovaly pracovat na mnou zadaných úkolech, nechť mě prosím, kontaktují rodiče na níže uvedeném emailu. Děkuji. V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat na emailu prochazka@zsressl.cz .
25.3.2020

 

Pro lepší orientaci jsem pro vás vytvořil další z pracovních listů.
Aktualizovaný pracovní list na téma "Typy a formy států" naleznete pod tímto odkazem.

S pozdravem pan učitel Procházka.
Opatrujte se!

Bc. Pavel ProcházkaPOZOR - NUTNÉ OVĚŘENÍ EMAILŮ !!!

 

Vážení rodiče,

 

v součásné době připravujeme elektronickou distanční formu studia pro naše žáky a žákyně. Je to poměrně složitý úkol, obzvlášť když všechno musíme dělat na dálku. Na záčátku je nutné zjistit a ověřit Vaše aktuální emailové adresy, abychom v přípravě mohli pokročit dále. Je nutné, aby tyto emailové adresy byly aktivní a Vy jste sledovali jejich obsah.

 

 

Proto prosím všechny z Vás, aby mi obratem zaslali na můj email (fapso@zsressl.cz) potvrzovací mail ze schránky, kterou nyní aktuálně používáte.

 

 

Moc Vám děkuji za spolupráci a přeji hodně sil v této nelehké době.

 

S pozdravem,

Marek Fapšo

Mgr. Marek Fapšo24. 3. Český jazyk - Milí deváťáci, minulý týden jste si měli připomenout téma přístavek. A protože jste šikovní, nepochybuji, že jste to zvládli levou zadní. V tomto týdnu si připomeneme doplněk. Je to větný člen, který není tak obvyklý jako všechny ostatní, které známe, ale opomenout ho vzhledem k přijímačkám nemůžeme. Našla jsem pěknou prezentaci, takže si z ní prosím udělejte zápis a připojte rovnou i VV doplňkovou https://slideplayer.cz/slide/2517528/ . Vím, že termín přijímaček je zatím nejasný, ale pokud bude stanoven pouze jeden termín, bude dobré se připravit opravdu důsledně. Hodně zdaru!

Mgr. Lucie TancibudkováMatematika 23/3/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

Další příklady k procvičování naleznete zde v online přípravě na přijímací zkoušky.

KURZ JE ZDARMA!

Podle instrukcí se do kurzu zaregistrujte.

V online přípravě najdete 5 kurzů a 6 dalších bonusů, které si v průběhu následujících dvou týdnů vypracujte.

 

Informace pro žáky, kteří nebudou konat přijímací zkoušku.

Do sešitu vypracujte na základě tohoto výkladu - Pythagorova věta - prvních 6 zadaných příkladů.

 

V případě jakýchkoli ne jasností mne neváhejte kontaktovat na emailové adrese: tluchorova@zsressl.cz

Mgr. Rita TlučhořováNěmecký jazyk

23.3. 2020

 

Nová práce k předmětu německý jazyk:

 • pracovní listy zde, zde a zde
 • online opakování 13. lekce zde

tady ještě přidávám nahrávku k minulému cvičení v pracovním sešitě na straně 35 cvičení 18

 

Připomínám, že se stále můžete hlásit na online konzultace přes Skype. Volné termíny zde. Také mám volné kódy na Wocabee, pro všechny, kteří ho ještě nemají. Ozvěte se mi na email brozikova@zsressl.cz nebo na Facebook.

Adéla Brožíková23/3/2020 Informace pro předmět chemie ve dnech 23.-27.března

 

Mgr. Markéta Šnorová23/3/2020 Informace pro přírodopis ve dnech 23.-27. března

 

Mgr. Markéta ŠnorováZeměpis v týdnu 23.-27.3.2020


Z mapy v učebnici na str. 76 (kapitola Ohniska neklidu v současném světě - ve starším vydání učebnice se číslo stránek může lišit) si vyberte 3 ohniska neklidu a stručně charakterizujte, co a proč se v nich děje.

Mgr. Marek FapšoDějepis v týdnu 23.-27.3.2020

Podívejte se na toto video a vypracujte následující úkoly:

 


1) Kolik zahynulo v Hirošimě a Nagasaki lidí bezprostředně po dopadu jaderných bomb?
2) Co je to Los Alamos a jak se během války proměnilo?
3) Kdo další mimo USA pracoval na vývoji jaderné zbraně během druhé světové války?
4) Kdo byl Werner Heisenberg a proč ho Američané hledali?
5) Co se skrývá pod krycím názvem Trinity?

Mgr. Marek FapšoMatematika 20/3/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

Další příklady k procvičování: Zadání 2012, Řešení 2012

Informace pro žáky, kteří nebudou konat přijímací zkoušku.

Do sešitu vypracujte tento pracovní list.

 

V případě jakýchkoli nejasností mne neváhejte kontaktovat na emailové adrese: tluchorova@zsressl.cz

Mgr. Rita TlučhořováMatematika 19/3/2020

 

Milí žáci, dnes všichni shlédněte následující televizní pořad: 

 

V případě jakýchkoli nejasností mne neváhejte kontaktovat na emailové adrese:tluchorova@zsressl.cz

Mgr. Rita TlučhořováMatematika 18/3/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

Další příklady k procvičování: Zadání 2006 BŘešení 2006 B

 

Informace pro žáky, kteří nebudou konat přijímací zkoušku.

Do sešitu vypracujte tento pracovní list.

 

V případě jakýchkoli nejasností mne neváhejte kontaktovat na emailové adrese:tluchorova@zsressl.cz

Mgr. Rita TlučhořováObčanská výchova

====Pod tímto příspěvkem Vás budu průběžně informovat o aktualitách a požadavcích týkajících se občanské výchovy=====
Z preventivních důvodů souvisejících se šířením nového viru bylo třeba zavést určitá opatření. Prosím, pečlivě sledujte příspěvky obsahující úkoly, které od Vás budu následně vyžadovat. Pokud byste měli jakékoliv problémy, které by Vám znemožňovaly pracovat na mnou zadaných úkolech, nechť mě prosím, kontaktují rodiče na níže uvedeném emailu. Děkuji. V případě jakéhokoliv dotazu, mě neváhejte kontaktovat na emailu prochazka@zsressl.cz .

18.3.2020

Pro lepší orientaci jsem pro Vás vytvořil pracovní list.
Pracovní list naleznete pod tímto odkazem.


S pozdravem pan učitel Procházka.
Opatrujte se!

Bc. Pavel ProcházkaEnglish week 2, 16.3.-20.3.2020

Pod tímto příspěvkem Vás budu průběžně informovat o aktualitách a požadavcích týkajících se anglického jazyka.

 

17/3/2020

Práci na tento týden si stáhněte prosím pod tímto odkazem. Stáhne se Vám do počítače handout, kde jsou úkoly. Tento týden je Vašim úkolem vypracovat mnou vytvořený projekt, vytvořit si vlastní a dobrovolný úkol je shlédnout film Adrift. 

 

19/3/2020

Dobrý den, dnes je další den a proto ho využijme k procvičování angličtiny. Mám pro Vás aktivitu na 10 minut.
Budeme poslouchat písničku a zároveň doplňovat slova do textu. Tentokrát je to další Bondovka, Skyfall od Adele. Písničku najdete zde a text s mezerami zde.  Doporučuji si písničku poslechnout dvakrát. Poté si jí můžete pustit ještě jednou, tentokrát s textem a zkontrolovat si, zda-li jste slova doplnili správně. Následně máte utvořit věty či napsat antonymum nebo synonymum, jak už jsme zvyklí. Překlad písně najdete zde.

 

I wish you a lot of fun with English! :-)

Bc. Kateřina HudákováMatematika 17/3/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

Další příklady k procvičování: Zadání 2005 B; Řešení 2005 B

 

 

Informace pro žáky, kteří nebudou konat přijímací zkoušku.

Do sešitu vypracujte tento pracovní list.

Mgr. Rita Tlučhořová17. 3. Přístavek - Milí deváťáci, projděte si materiál věnovaný přístavku a doplňte cvičení, které je jeho součástí. Pro zopakování a procvičení může posloužit ještě toto: https://www.slideserve.com/oren-ballard/p-stavek. Hodně zdaru!

 

Přístavek

 • Je to volně připojený shodný přívlastek, který vyjadřuje dodatečně téměř samostatnou myšlenku, jehož základem je podstatné jméno.
 • Je zpravidla rozvitý, řidčeji několikanásobný, a stojí za řídícím jménem.
 • Ve větě jej oddělujeme čárkou a bývá připojován výrazy totiža toto jest….

Např: Zdeněk Nejedlý, nejlepší znalec Smetanovy hudby, napsal knihu Dějiny města Litomyšle a okolí

 

VYHLEDEJTE PŘÍSTAVEK A DOPLŇTE :

V Paříži hlavním městě Francie se konala mezinárodní konference.

Babičku jedno z nejznámějších děl Boženy Němcové ilustroval Adolf Kašpar.

Lenka dcera našich známých odjela studovat do Austrálie.

Mistr Jan Hus významný český kazatel a rektor Karlovy univerzity se zasloužil o rozvoj českého pravopisu.

Ludvík Jagellonský český a uherský král zahynul v bitvě u Moháče.

V Hluboké nad Vltavou významné památce novogotického stylu je umístěna stálá výstava obrazů Mikoláše Alše.

T. G. Masaryk první československý prezident trávil svá poslední léta v Lánech.

Rožmberk největší jihočeský rybník byl vypuštěn.

Mirek žák naší třídy se umístil jako první v matematické olympiádě.

Mgr. Lucie TancibudkováInformatika – povinně volitelná IT (1 hodina týdně)

Práce na 2 vyučovací hodiny - 80 minut

 

 1. Seznámit se se základními typografickými pravidly (pravidla pro psaní textu v textových editorech) např. na:

http://www.22zsplzen.cz/wp-content/files/absolventske-prace/zakladni-pravidla.pdf

https://www.gjszlin.cz/ivt/esf/ostatni-gdm/zakladni-typograficka-pravidla-esf.pdf

https://www.napocitaci.cz/33/typograficka-pravidla-uniqueidgOkE4NvrWuNY54vrLeM676nSxPa8k1rvWcEWLDBR_98/

https://www.pslib.cz/milan.kerslager/Typografick%C3%A1_pravidla

 

 1. Po seznámení s typografickými pravidly si prohlédněte vzor úředního dopisu na:

http://www.vzor-dopisu.cz/uredni-dopisy/

 

 1. Stáhněte tento dokument naformátujte dle vzoru a opravte všechny typografické chyby. Potom dokument zašlete na moji emailovou adresu. Úřední dopis – zadání.

 

Nemáte-li k dispozici program MS Word, můžete použít Writer z balíku Libre Office, který je zdarma Pokud nemáte doma program MS PowerPoint, můžete použít program Impress z balíku LibreOffice, který je ke stažení zdarma na https://cs.libreoffice.org/download/download/ (instalaci ponechejte na rodičích), nebo můžete použít libovolný dostupný textový editor. Nechcete-li nic instalovat, ve většině počítačů máte alespoň WordPad.

Mgr. Milan SvobodaMatematika 16/3/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

 

Další příklady k procvičování: Zadání 2006

Mgr. Rita TlučhořováDůležité informace k výuce německého jazyka

16. 3. 2020

 

Vážení a milí,

jelikož to na brzký návrat do školy nevypadá, přistupuji k nové formě online výuky. Nově budeme mít konzultační hodiny po skypu, kde budeme probírat vše, s čím máte problém, budeme si vysvětlovat nové věci a podobně. Tyto hodiny jsou dobrovolné, ale vřele vám doporučuji toho využít, protože jinak si neumím představit, jak to bude vypadat po návratu do školy. Prosím tedy, pokud nemáte skype, založte si ho a následně mi napište, abychom se zkontaktovali. Pro komunikaci můžete využít můj školní email brozikova@zsressl.cz nebo pro okamžitou komunikaci využijte Facebook. Rozvrh konzultačních hodin naleznete zde.

Další důležitá informace je, že aplikace Wocabee je po dobu uzavření škol zdarma, takže prosím všechny, co tuto aplikaci nemají, aby mě zkontaktovali. Dám vám vaše kódy, kterými se přiřadíte k vašim skupinám. Ti, co už to zaplacené mají, nemusí nadávat, i vám bude Wocabee poskytnuto zdarma po stejnou délku, jakou budou zavřené školy (i o prázdninách tam probíhají soutěže o hodnotné ceny). Pokud máte Wocabee zaplacené, ale nepamatujete si heslo, kontaktujte mě, vyřešíme to.

Na závěr vysvěstlím rozvrh konzultačních hodin. V pondělí se bude vždy zadávat nová práce. V následujicích dnech budeme konzultovat již zadanou práci, či probírat novou látku (okrajově). Na každý termín je pět až šest volných míst- hlaste se mi prosím na konkrétní den a čas předem na mail nebo Facebook. Pro každého z vás platí, že se může přihlásit na jeden termín týdně. Pokud nebude o jiný termín zájem, dám vědět a můžete se přihlásit vícekrát. Dvakrát týdně (každý ročník jednou) budeme hrát online Wocabee hru. Musíte se přihlásit v daný čas a připojit se ke hře. Wocabee hry budou začínat vždy půl hodiny po uvedeném čase v rozvrhu (např.: nebudeme začínat v 9:00 ale v 9:30, připojujte se ale dříve, ať pak začneme přesně).

To je ode mně vše. S dotazy mě neváhejte kontaktovat na mail či Facebook.

Adéla Brožíková13/3/2020 Informace pro předmět chemie ve dnech 16.-20.března

 • Přečíst si kapitolu Chemické složení organizmů (učebnice 69-70 str.), udělat si krátké výpisky do sešitu.
 • Zodpovědět si otázky na stránce 70  do sešitu.

Mgr. Rita Tlučhořová13/3/2020 Informace pro přírodopis ve dnech 16.-20. března

                            -  https://www.youtube.com/watch?v=1nJAyEoQHzU

Mgr. Markéta ŠnorováŠVP - červen 2020

Vážení rodiče, milí žáci, protože jsou na nás směřovány dotazy ohledně ŠVP, seznámíme Vás s předběžným plánem. Všechny zálohy jsou prozatím na účtu školy. Spojili jsme se s pokytovali ubytování a s ohledem na současnou situaci se s nimi domluvili, že jim žádné zálohy posílat nebudeme, neboť v této chvíli nikdo neví, jaká bude v červnu situace. Toto naše stanovisko bylo akceptováno. Proto ten, kdo ještě zaplaceno nemá, ať klidně zaplatí zálohu na účet školy. V případě, že by se akce nekonala, všem bude celá částka, bez storno poplatků, vrácena.

L. Tancibudková

Mgr. Lucie TancibudkováMatematika 12/3/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

 

Další příklady k procvičování: Zadání 2005 A, Řešení 2005 A, Zadání 2005 C, Řešení 2005 C

Mgr. Rita TlučhořováMatematika 12/3/2020

 

Informace pro žáky, kteří budou konat přijímací zkoušku a pro žáky již přijaté na střední školy.

Vypracujte všechna nepropočítaná testová zadání k procvičování - čtyřleté obory a nástavbová studia - matematika, které i s záznamovými archy a řešením naleznate zde: https://prijimacky.cermat.cz/menu/testova-zadani-k-procvicovani/ctyrlete-obory-matematika

 

Další příklady k procvičování budou postupně vkládány.

 

Informace pro žáky, kteří nebudou konat přijímací zkoušku.

Prostudujte si následující video: https://www.youtube.com/watch?v=MUBEHegBWgY

Do sešitu vypracujte tyto pracovní listy: Jednoduché slovní úlohy 1, Rovnice jednoduché 1

Mgr. Rita TlučhořováNěmecký jazyk 12.3. 2020

 • učebnice strana 28 cv. 7 (znova si to projdi, dělali jsme pouze 7a, 7b přečetli a přeložili)
 • pracovní sešit strana 34 cv. 15 
 • učebnice strana 29 cv 8 (ústně), 9 (udělej si rozhovor do sešitu) nejdřív se podívej na žlutý tahák o vykání- není to žádná věda, opět se řídíme rodem podstatného jména a podle toho přidávám koncovky (když má totiž člen die, tak jenom přidám -e např. Ihre Tasche) 

    zde najdete výslovnost slova "Entschuldigung" :)

 • pracovní sešit strana 35 cv. 16, 17
 • výslovnost v pracovním sešitě na straně 35 cv. 18, 19, 20 - nahrávky najdeš pod tímto odkazem v aplikaci (pokud by měl s ní někdo problém, napište mi, nahrávky pošlu)
 • zde najdete pracovní listy k procvičení gramatiky

http://www.zsressl.cz/admin/upload/ww/files/procviceni%20lekce%2013.pdf

Jako slovník používejte tento odkaz .

Adéla BrožíkováČj - zadání přijímačkového testu - https://prijimacky.cermat.cz/files/files/dokumenty/testova-zadani/6lete-cj/JPZ2019_IT_CJL_6leta_test_C7PID19C0T01.pdf

Ze známých důvodů budeme spolupracovat touto formou. Především ti, kteří mají přijímačky před sebou, by se měli zapojit, ale pochopitelně je práce určena i pro všechny ostatní. Tento test je určen sice pro žáky ze 7. tříd, nicméně jsme si ověřili, že tyto testy jsou minimálně stejně náročné, ne-li náročnější, než testy pro čtyřleté obory. Pokud si test nemůžete vytisknout, nevadí, do sešitu si zaznamenávejte pouze odpovědi. Pak si sami test zkontrolujte zde: https://prijimacky.cermat.cz/files/files/dokumenty/testova-zadani/6lete-cj/JPZ2019_IT_CJL_6leta_klic_C7PID19C0K01.pdf . Byla bych ráda, kdybyste si udělali analýzu chyb, případně mi zaslali čísla otázek, v nichž jste chybovali. Kdo by chtěl konzultovat on-line, najde si mě na Fb nebo Skypu. Přeji hodně zdaru!

Mgr. Lucie TancibudkováZeměpis v týdnu 16.-20.3.2020

 

Pomocí učebnice str. 74-75 (kapitola Mezinárodní politické organizace a seskupení) a případně dalších zdrojů vysvětlete následující zkratky a stručně charakterizujte smysl těchto organizací: NATO, OSN, OECD, EU, UNESCO, WHO, OPEC

 

Vše zapište do sešitu.

Mgr. Marek FapšoDějepis v týdnu 16.-20.3.2020

 

Na internetu zjistěte, co se nachází na obrázku a jak k této události na fotografii došlo. Odpověď zapište do sešitu. Pro hledání využijte klíčová slova “Torgau” a “25. dubna 1945”.

 

Mgr. Marek Fapšo11/03/2020 - Fyzika

Na této stránce (ZDE) naleznete veškeré informace k samostudiu k předmětu fyzika. Stránka bude průběžně aktualizována.

Ing. Bc. Karel MartínekObčanská výchova


====Pod tímto příspěvkem Vás budu průběžně informovat o aktualitách a požadavcích týkajících se občanské výchovy=====

 

Z preventivních důvodů souvisejících se šířením nového viru bylo třeba zavést určitá opatření. Počínaje dneškem bude výuka zprostředkována prostřednictvím nástěnky této školy. Prosím, pečlivě sledujte příspěvky obsahující úkoly, které od Vás budu následně vyžadovat. Pokud byste měli jakékoliv problémy, které by Vám znemožňovaly pracovat na mnou zadaných úkolech, nechť mě prosím, kontaktují rodiče na níže uvedeném emailu. Děkuji. V případě jakéhokoliv dotazu, mě neváhejte kontaktovat na emailu prochazka@zsressl.cz .

 

12.3.2020
Před nahlédnutím do výkladu se ,prosím, zamyslete nad těmito otázkami:
Schopnosti a dovednosti

 1. Myslíte si, že jsou schopnosti a dovednosti vrozené? V čem se liší?
 2. Uveďte dva příklady dovedností a schopností.
 3. Lze schopnosti rozvíjet?
 4. Podle čeho byste rozdělili dovednosti?
 5. Zamysli se nad svými schopnostmi a dovednostmi, v jakých disciplínách si myslíš, že vynikáš?

Talent

 1. Jak se pozná talentovaný žák? Lze to vůbec poznat?
 2. Jak byste popsali genialitu/ genius? Uveďte příklad nějaké osobnosti, jejíž jméno si vybavíte pod pojmem genialita.

 

Výklad:
"Lidé jako snad jediný druh savců, se dokáží přizpůsobit životu ve všech oblastech zeměkoule, mají vlohy k životu v přelidněných velkoměstech i v odlehlých pustinách, jen musí mít včas příležitost, rozvíjet své vlohy činnostmi a učením do schopností ve společnosti lidí, ve které budou žít"

 

Každý jedinec se rodí s určitou vrozenou výbavou, mezi kterou patří vlohy k určitým aktivitám.
Vlohy = Je to něco vrozeného, co máme v sobě od narození a usnadňuje nám to vykonávat určitou činnost s menší námahou. Pokud se zamyslíte nad tím, co Vám jde a v čem jste dobří, pravděpodobně dostanete odpověd na to, co jsou vlohy. Samožřejmě je důležité danou aktivitu trénovat a stále se učit novým věcem bez ohledu na vrozené vlohy. Ty Vám úspěch v dané disciplíně nezaručí, jen Vám celý proces ulehčí. Zapamatujte si citát : "Učení je jako plavání proti proudu - kdo přestane, žene ho to zpět!"

Pokud má dítě možnost tyto vrozené vlohy procvičovat, dozrávají a rozvíjejí se příslušné oblasti mozku, a dítě získává schopnost k určité činnosti.


Schopnosti pak chápeme jako, složité vlastnosti osobnosti, rozvinuté z vloh.
Schopnosti rozlišujeme buď podle stupně obecnosti na obecné a speciální, nebo podle typů činností ve kterých se uplatňují na:

 • Smyslové - Sluch - Kde ho využijeme?
 • Psychomotorické - Využíváme ve všech pohybových, sportovních či tanečních aktivitách, všude kde se hýbeme, něco děláme rukama, sledujeme očima.
 • Umělecké schopnosti - Co spojuje klavíristu a malíře?
 • Rozumové - Intelektové činnosti - Kde se nám hodí?

Dovednosti
Dovednosti se rozvíjejí učením na základě schopností! Nejsou tedy vrozené, ale učením získané. Mezi dovednosti patří například čtení, psaní, malování, plavání, gymnastické prvky atd.

Talent, nadání a genialita
Nadání=  mimořádně velké vlohy, mimořádně rozvinutý předpoklad k výkonu .... Jsou vlohy vrozené nebo získané?
Talent= buď mimořádné nadání nebo mimořádné schopnosti
Genialita = mimořádně rozvinutý talent. Jedná se tedy o nejvyšší stupeň. Pouze malé zastoupení v populaci.
Jmenujte nějakou osobu s mimořádně rozvinutým talentem:

 • Ve sportu?
 • V umění?
 • Ve vědě?

 

 

S pozdravem pan učitel

Pavel Procházka

Bc. Pavel ProcházkaEnglish week 1, 9.3.-13.3.2020

Pod tímto příspěvkem Vás budu průběžně informovat o aktualitách a požadavcích týkajících se anglického jazyka.

 

Počínaje dneškem bude výuka zprostředkována pomocí nástěnky školy. Prosím, pečlivě sledujte příspěvky obsahující úkoly, které od Vás budu následně vyžadovat. Pokud byste měli jakékoli problémy a překážky, které by Vám znemožňovaly pracovat na mnou zadaných úkolech, nechť mne prosím kontaktují rodiče na mém emailu hudakova@zsressl.cz. Děkuji.

 

11/3/2020

Hello everyone. Please find attached your homework for this week.

UNIT 4C: EXERCISE BOOK

Page 48. Adjectives with -ed or -ing. Teorii najdete buď v pracovním sešitě nebo pod tímto odkazem. Vypracujte cvičení 48/1b, 1c. 

UNIT 4C: WORKBOOK

Page 38/1, 2, 3

Page 39/4, 5, 6, 7, 8

Page 76/ UNIT 4C. Vypiště si slovíčka do sešitu. Na každé slovíčko napiště jednu větu. Nemáte-li sešit na anglický jazyk, založte si buď nový nebo si vytvořte desky a plňte úkoly na papír, který následně vložíte do desek.

THIS WEEK'S VIDEO

Podívejte se na toto video na youtube.

Bc. Kateřina HudákováObecné informace k domácí výuce německého jazyka

Vzhledem k nastalé situaci musím nastavit, jak budete doma pracovat. Práci vám budu zadávat postupně. Budete pracovat s učebnicí i pracovním sešitem tak, jak jsme zvyklí. U všech cvičení máte vždy i české zadání, a tak budete vědět, co s ním. Pokud by přeci jenom někomu nebylo jasné, co má dělat, kontaktujte mě primárně na e-mail brozikova@zsressl.cz. Co se týká gramatiky, budu vám vkládat vysvětlující prezentace nebo doplňující dokumenty. Testy se odkládají na neurčito. Musím vás upozornit, že až se vrátíme do školy, veškerou práci si zkontroluji. Pokud zjistím, že někdo nepracoval (a neměl k tomu opravdu dobrý důvod), bude následovat stejný postup, jako když nepracujete při hodině. V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat. Přeji všem hodně štěstí a hlavně zdraví.

 

P.S.: všem oslavencům zazpíváme najednou, až se zase sejdeme. :)

Adéla BrožíkováInformace k předmětu FYZIKA naleznete zde.

Ing. Bc. Karel Martínek02/09/2019


Informace k předmětu FYZIKA

Ing. Bc. Karel MartínekPracovní činnosti - vaření


 

 

 

poloha

Adresa

Základní škola a Mateřská škola, Praha 2
Resslova 308/10, 120 00 Praha 2
poloha

Telefon

telefon kancelář: 224 923 700
telefon jídelna:  224 915 557

poloha

Email

email kancelář: info(a)zsressl.cz
email jídelna:  jidelna(a)zsressl.cz

Copyright © 2019 - All rights reserved