ZŠ a MŠ Resslova

stránka 2. třídy


 

19. 10.Vážení rodiče, dnes nám výuka šla velice dobře. Krásně jsme se slyšeli, stihla jsem z učiva vše, co jsem potřebovala. Děti moc pěkně spolupracovaly. Mám radost, že jsme procvičili i diktát, to je pro děti velmi důležité a zároveň ulehčím práci rodičům. Přeji vám všem hezký den!

Mgr. Jitka KubátováRozpis učiva na týden od 19. 10. - 23. 10. 2020:

1) ČJ učeb. str. 25, 26, 27. V pondělí si napíšeme diktát ze str .24 a ve středu ze str. 26.

2) PS z ČJ str. 15. Vypracujeme jej podle času, ve středu nebo v pátek. Co nestihneme, dokončí děti samy.

3) Písanka str.13, 14.

4) Čítanka oranžová str. 27 - 34. Číst plynule, dodržovat správnou interpunkci.

5) Čítanka bílá str.24 - 33. 

6) Ma str. 28 - úvod čísel do 100, zopakujeme si čtení čísel.

          PS 2 - str. 1, 2. Počítání do 100, čtení a zápis čísel, rozklad čísel na desítky a jednotky. Podle tématických plánů je tento týden vymezen hlavně na opakování počítání do 20, na slovní úlohy a na procvičování.

7) Prvouka -učeb. str. 8 - Listnaté stromy. Třídění přírodnin podle nápadných a určujících znaků. Práce s kartičkami. Ohleduplné chování k přírodě. Změny

v přírodě v různých ročních obdobích.

    PS str.8, 9.

Mgr. Jitka Kubátová16. 10. Vážení rodiče, včera bylo při on - line výuce připojeno asi 5 dětí a výuka nám šla pěkně. Dokonce jsem dostala moc hezkou zprávu od Ellenčiny maminky, jak je Ellenka nadšená. Dnes se na matematiku připojilo 14 dětí a byl slabý signál, bylo špatně slyšet. Byly velké prodlevy od otázky k odpovědi. Tak jsem si myslela, když žák dlouho neodpovídá, že mě neslyší a vyvolala jsem někoho jiného. Vtom do toho začal odpovídat první žák. Je to velice náročné a problematické. Buď budu muset dlouho čekat na odpověď a nikoho dalšího nevyvolávat, nevím, třeba to půjde v pondělí dobře. já nyní napíši rozpis učiva na celý příští týden, hlavně pro děti, které se nemohou připojit nebo jsou u prarodičů. Kdo se budete připojovat, tak děti nebudou pracovat dopředu, spíš si potom dodělají, co jsme nestihli. Přeji všem hezký víkend.

Mgr. Jitka KubátováVážení rodiče, nyní jsem zjistila, že výuka on - line v naší třídě je v rozvrhu zapsaná od 8. 55 hod. Došlo k omylu, ale zůstaneme tedy u tohoto času. Zkusíme se spojit v 8. 55 hod. a bude český jazyk.

Mgr. Jitka KubátováVýuka on - line bude probíhat v pracovní dny vždy od 10 hodin, bude se střídat ČJ a MA. Zítra začneme českým jazykem.

Mgr. Jitka Kubátová14/10/20

Vážení rodiče,

zítra v 9.55 (a každý další pracovní den do 23.10. včetně) vám přijde na email odkaz na online výuku. Na odkaz kliknete a zmáčknete zelené tlačítko připojit se.Jen se pozdravíme a vypnete si mikrofony. Pokud se někdo nepřipojí, nebude nijak trestán. Chápu, že děti budou třeba u babičky. Jedná se o podporu školy pro děti a rodiče - chci vám ulehčit práci. Učivo budu zadávat i na nástěnku. Děkuji předem za spolupráci.

Mgr. Jitka Kubátová13/10/20

Děti dnes dostaly úkoly z angličtiny do konce příštího týdne - PS str. 6 a 3 pracovní listy (stačí, když si děti vyberou jeden, který vypracují). Všechna slovíčka jsme si dnes zopakovali, tak to určitě zvládnou.

Mgr. Markéta Štěpánková13. 10. Od středy 14. 10. do 1. 11. je pozastavena prezenční výuka a přecházíme na distanční. Sledujte prosím tuto nástěnku. Doufám, že se bude jednat jen o 8 pracovních dnů, od 26. 10. jsou týdenní podzimní prázdniny. Pak vše probereme, zkontrolujeme, docvičíme a doženeme. Obědy jsou odhlášené. Děti mají v notýsku napsané učivo do konce tohoto týdne, do 16. 10. Příští týden se s vámi pokusím spojit. Zitra máme poradu a dozvíme se další podrobnosti. Radost z toho všeho rozhodně nemám, těším se na návrat dětí 2. 11.  

Mgr. Jitka Kubátová9. 10. Z nařízení vlády je odvolané plavání. O případných změnách budete informováni. Přeji všem krásný víkend!

Mgr. Jitka Kubátová2. 10. Plavání v pondělí bude, žádné nové pokyny nepřišly.

Mgr. Jitka KubátováVážení rodiče, někteří se mě ptáte, jak to bude v pondělí s plaváním. Zatím nám nepřišly žádné pokyny, až něco budeme vědět, ozvu se. 

Mgr. Jitka Kubátová1. 10. Zítra 2. 10. se kvůli volbám musíme poslední dvě hodiny učit ve školní družině. Děti si musíte vyzvednout z družiny nejpozději do 13 hodin. Přeji všem hezký víkend!

Mgr. Jitka KubátováV pátek 2. 10 a 9. 10. bude z důvodu voleb zkrácena výuka o 10 minut.

Mgr. Jitka Kubátová22. 9. Vážení rodiče, doporučila bych koupit dětem průhlednou omyvatelnou fólii do učebnice českého jazyka, aby na ni mohly děti psát a doplňovat různá cvičení. Děkuji.

Mgr. Jitka KubátováVážení rodiče, dnes jsem dětem rozdala čtenářské deníky. Na závěr 1. třídy jsme si společně napsali 1 zápisek, ale část dětí v té době nechodila do školy. Děti zapíší obsah 1 - 3 knih, které přečetly během prázdnin. Vždy musí napsat název knihy, autora, ilustrátora. Obsah knihy zapíší 5 - 10 větami, podle potřeby. Deníky budu vybírat zhruba za měsíc, po podzimních prázdninách. Děkuji za spolupráci.

Mgr. Jitka KubátováVážení rodiče, minulý týden nám ve třídě chybělo více dětí. Žáci  9. třídy jsou v karanténě a první testy jsou zatím u těchto žáků negativní. V naší třídě přísně dodržujeme hygienické předpisy a myslím, že se nemusíme ničeho bát. Přeji vám všem hezký večer.

Mgr. Jitka KubátováPozor změna - nošení roušek uvnitř budov platí již od 10. 9.!

Mgr. Jitka KubátováDěti dostanou úkolníčky, kam si budeme zapisovat domácí úkoly. Do školy budou nosit jen oranžovou čítanku, bílou si budou nechávat doma. 

Mgr. Jitka KubátováOd příštího týdne začne doučování pro děti jiné národnosti. Bude vždy v úterý a ve čtvrtek po obědě, je zdarma. Prosím poslat vyplněné lístečky. Děkuji.

Mgr. Jitka KubátováVážení rodiče, peníze za školní potřeby a PS jsou vyrovnané, nemusíme nic vracet ani dovybírat.

Zítra dětem rozdám dotazník a odpovědnost. Oba prosím aktualizujte a pak pošlete zpět. Děkuji.

V pondělí 7. 9. začíná plavání. Bližší informace najdete vlepené v notýsku.

Děti si doma zítra všechny PS a učebnice podepíší a obalí. Děkuji.

Mgr. Jitka KubátováVážení rodiče a milé děti, přeji vám krásné zahájení nového školního roku. Děti, vy přijdete do školy před 8. hodinou šatnou z Václavské ulice a první den se nebudete přezouvat. Přinesete si aktovku na sešity, které ve třídě dostanete. Vyučování bude jen do 8. 45 hodin a pak si vás u hlavního vchodu vyzvednou rodíče nebo půjdete do družiny. Od druhého dne už bude vyučování podle rozvrhu. V rozvrhu v pondělí poslední hodinu Pi znamená Psychologická intervence s p. psycholožkou Kindlovou. To bude jen pro děti, u kterých se může rýsovat nějaká porucha učení. Zatím se vás to netýká. Třídní schůzky mají jen první třídy a třídy, které mají nového třídního učitele. Moc se na vás těším a všechno si postupně řekneme. Přeji vám všem hodně úspěchů ve 2. třídě!

Mgr. Jitka Kubátová 

 

 

poloha

Adresa

Základní škola a Mateřská škola, Praha 2
Resslova 308/10, 120 00 Praha 2
poloha

Telefon

telefon kancelář: 224 923 700
telefon jídelna:  224 915 557

poloha

Email

email kancelář: info(a)zsressl.cz
email jídelna:  jidelna(a)zsressl.cz

Copyright © 2019 - All rights reserved