ZŠ a MŠ Resslova

stránka 1. třídy


 

Milí rodiče a milé děti, dnes jsem byla ve škole a protože brzy dočteme Slabikář, připravila jsem vám do vrátnice školy každému dítěti hromádku. Neděste se, zatím na to vyzvednutí vůbec nemusíte spěchat. Nechci vás zahlcovat úkoly, ale pro jistotu jsem tam vložila i školní sešity na procvičování opisů, přepisů, diktátů a počítání zelených sloupečků z PS z matematiky. Je to naprosto dobrovolné, množství určete sami podle vašeho času a schopností dítěte. Slabikář si děti na konci 1. třídy nechají, čítanku budou neporušenou vracet, pro další prvnáčky. Mějte se zatím pěkně a s učivem nemusíte spěchat. Přeji vám všem hlavně zdraví.

Mgr. Jitka Kubátová28/03/20

Vážení rodiče, milé děti, posílám úkoly z anglického jazyka na příští týden. Pokud máte možnost, budu moc ráda, když mi nafocené úkoly budete posílat ke kontrole na můj email (stepankova@zsressl.cz.). Opravené práce vám budu zasílat zpět. Děkuji.

uč. str. 43, 44, PS str. 38, 39

Mějte se hezky.

Mgr. Markéta ŠtěpánkováMilí rodiče a děti,

 

:)NEPOSÍLÁM ŽÁDNÝ DOMÁCÍ ÚKOL:), ale milé sportovní zpestření pro odlehčení studijních povinnosti.

Posílám Vám hezké cvičení, které si můžete vyzkoušet doma nebo na zahradě a tím si zpříjemnit den a načerpat tak novou sílu.o:)

 

PS: Zdravím tím srdečně všechny děti z 1.třídy. :)

 

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/12773-telocvik/

Eliška PoubováVážení rodiče a milé děti, děkuji za krásné vzkazy o tom, jak děti pracují a jde jim to. Moc na vás vzpomínám a budu ráda, když se ozvete. Ráda vám poradím, pokud něčemu nebudete rozumět. Bohužel ne všichni mají emaiovou adresu. Doporučuji se dívat na televizi ČT 2 v 9. 00 hod.na program UčíTelka. Opatrujte se všichni v této těžké době.

Mgr. Jitka Kubátová21/03/20

Vážení rodiče, milé děti, posílám úkoly z anglického jazyka na příští týden.

uč. str. 40, 41, 42 - poslech, PS str. 36, 37

Mějte se moc hezky.

Mgr. Markéta ŠtěpánkováVážení rodiče, milé děti, vzpomínám na vás, jak doma vypracováváte úkoly do školy. Z českého jazyka prosím, abyste hodně četly a procvičovaly opisy a přepisy vět a diktáty. Byla bych ráda, kdybyste začaly číst knihu od pana Fixla, kterou jste ve škole dostaly k Vánocům. Z matematiky prosím, abyste hbitě procvičovaly sčítání a odčítání do 10 zpaměti, bez pomoci prstů. Pokud něčemu nebudete rozumět, všechno si potom ve škole vysvětlíme. Přeji vám hodně chuti do práce a moc se na vás těším. Snad se brzy uvidíme. 

Mgr. Jitka Kubátová13/03/2020

Vážení rodiče, milé děti, posílám odkaz, na kterém najdete poslechová cvičení z anglického jazyka k lekci 5 (Happy birthday!)

Mgr. Markéta ŠtěpánkováVážení rodiče, dnes jsem připravila pro každé dítě jmenovitě rozpis učiva a sešity do složky, která je umístěna v přízemí školy. Psala jsem učivo raději na více týdnů, ale nikdo nevíme, jak dlouho budou školy uzavřené. Paní angličtinářka tam přidala i angličtiny, ale bohužel některé děti nemají sešity podepsané, budou si je muset vyhledat. Tak ať se dětem daří učivo doplnit, snad se brzy sejdeme.

Mgr. Jitka Kubátová11/03/2020

Učivo anglického jazyka do 20. 3.:

  • opakovat slovní zásobu - školní potřeby, hračky, barvy, čísla do 10, oblečení, narozeniny
  • pracovní sešit str. 35 + trénovat otázku "Is it a ..."

Mgr. Markéta ŠtěpánkováVážení rodiče, od středy 11. 3. jsou zavřené všechny školy. Děti dostaly úkoly do konce tohoto týdne, nemocné děti je mají připravené ve vrátnici. Další informace zatím nemáme.

Mgr. Jitka KubátováDěti si vyberou a naučí báseň o 2 - 3 slokách na recitační soutěž do 19. 3. Děkuji.

Mgr. Jitka KubátováV pondělí 2. 3.  jdeme v rámci podpory čtenářské dovednosti v 10. hod. do knihovny.

Mgr. Jitka KubátováVážení rodiče,
v pondělí 2. 9. máme sraz v 8:05 hodin na školním hřišti (v případě nepříznivého počasí v tělocvičně školy). Poté odejdeme do třídy, v 8:45 hodin přivedu děti zpět.
V úterý 3. 9. vyučování končí v 9:40 hodin.
Ve středu 4. 9. vyučování končí v 10:45 hodin a v 17:00 hodin se koná třídní schůzka.
Ve čtvrtek 5. 9. a v pátek 6. 9. vyučování končí v 11:40 hodin.

Mgr. Jitka Kubátová


 

 

 

poloha

Adresa

Základní škola a Mateřská škola, Praha 2
Resslova 308/10, 120 00 Praha 2
poloha

Telefon

telefon kancelář: 224 923 700
telefon jídelna:  224 915 557

poloha

Email

email kancelář: info(a)zsressl.cz
email jídelna:  jidelna(a)zsressl.cz

Copyright © 2019 - All rights reserved