stránka 1. třídy

Milí rodiče a milé děti, dnes jsem byla ve škole a protože brzy dočteme Slabikář, připravila jsem vám do vrátnice školy každému dítěti hromádku. Neděste se, zatím na to vyzvednutí vůbec nemusíte spěchat. Nechci vás zahlcovat úkoly, ale pro jistotu jsem tam vložila i školní sešity na procvičování opisů, přepisů, diktátů a počítání zelených sloupečků z PS z matematiky. Je to naprosto dobrovolné, množství určete sami podle vašeho času a schopností dítěte. Slabikář si děti na konci 1. třídy nechají, čítanku budou neporušenou vracet, pro další prvnáčky. Mějte se zatím pěkně a s učivem nemusíte spěchat. Přeji vám všem hlavně zdraví.

28/03/20

Vážení rodiče, milé děti, posílám úkoly z anglického jazyka na příští týden. Pokud máte možnost, budu moc ráda, když mi nafocené úkoly budete posílat ke kontrole na můj email (stepankova@zsressl.cz.). Opravené práce vám budu zasílat zpět. Děkuji.

uč. str. 43, 44, PS str. 38, 39

Mějte se hezky.

Milí rodiče a děti,

:)NEPOSÍLÁM ŽÁDNÝ DOMÁCÍ ÚKOL:), ale milé sportovní zpestření pro odlehčení studijních povinnosti.

Posílám Vám hezké cvičení, které si můžete vyzkoušet doma nebo na zahradě a tím si zpříjemnit den a načerpat tak novou sílu.o:)

PS: Zdravím tím srdečně všechny děti z 1.třídy. :)

Eliška Poubová

Vážení rodiče a milé děti, děkuji za krásné vzkazy o tom, jak děti pracují a jde jim to. Moc na vás vzpomínám a budu ráda, když se ozvete. Ráda vám poradím, pokud něčemu nebudete rozumět. Bohužel ne všichni mají emaiovou adresu. Doporučuji se dívat na televizi ČT 2 v 9. 00 hod.na program UčíTelka. Opatrujte se všichni v této těžké době.

21/03/20

Vážení rodiče, milé děti, posílám úkoly z anglického jazyka na příští týden.

uč. str. 40, 41, 42 - poslech, PS str. 36, 37

Mějte se moc hezky.

Mgr. Markéta Štěpánková

Vážení rodiče, milé děti, vzpomínám na vás, jak doma vypracováváte úkoly do školy. Z českého jazyka prosím, abyste hodně četly a procvičovaly opisy a přepisy vět a diktáty. Byla bych ráda, kdybyste začaly číst knihu od pana Fixla, kterou jste ve škole dostaly k Vánocům. Z matematiky prosím, abyste hbitě procvičovaly sčítání a odčítání do 10 zpaměti, bez pomoci prstů. Pokud něčemu nebudete rozumět, všechno si potom ve škole vysvětlíme. Přeji vám hodně chuti do práce a moc se na vás těším. Snad se brzy uvidíme.

13/03/2020

Vážení rodiče, milé děti, posílám odkaz, na kterém najdete poslechová cvičení z anglického jazyka k lekci 5 (Happy birthday!)

Mgr. Markéta Štěpánková

Vážení rodiče, dnes jsem připravila pro každé dítě jmenovitě rozpis učiva a sešity do složky, která je umístěna v přízemí školy. Psala jsem učivo raději na více týdnů, ale nikdo nevíme, jak dlouho budou školy uzavřené. Paní angličtinářka tam přidala i angličtiny, ale bohužel některé děti nemají sešity podepsané, budou si je muset vyhledat. Tak ať se dětem daří učivo doplnit, snad se brzy sejdeme.

11/03/2020

Učivo anglického jazyka do 20. 3.:

• opakovat slovní zásobu - školní potřeby, hračky, barvy, čísla do 10, oblečení, narozeniny
  • pracovní sešit str. 35 + trénovat otázku "Is it a ..."

Mgr. Markéta Štěpánková

Vážení rodiče, od středy 11. 3. jsou zavřené všechny školy. Děti dostaly úkoly do konce tohoto týdne, nemocné děti je mají připravené ve vrátnici. Další informace zatím nemáme.

Mgr. Jitka Kubátová

Děti si vyberou a naučí báseň o 2 - 3 slokách na recitační soutěž do 19. 3. Děkuji.

Mgr. Jitka Kubátová

V pondělí 2. 3.  jdeme v rámci podpory čtenářské dovednosti v 10. hod. do knihovny.

Vážení rodiče,
v pondělí 2. 9. máme sraz v 8:05 hodin na školním hřišti (v případě nepříznivého počasí v tělocvičně školy). Poté odejdeme do třídy, v 8:45 hodin přivedu děti zpět.
V úterý 3. 9. vyučování končí v 9:40 hodin.
Ve středu 4. 9. vyučování končí v 10:45 hodin a v 17:00 hodin se koná třídní schůzka.
Ve čtvrtek 5. 9. a v pátek 6. 9. vyučování končí v 11:40 hodin.

Resslova 308/10, 120 00 Praha 2

email kancelář: info(a)zsressl.cz