STRÁNKA 1. TŘÍDY

1. 12.

Prosím vystřihnout písmena D, K + slabiky. V pátek 8. 12. jdeme do knihovny. Vypůjčené knihy a průkazky s sebou.

27. 11.

Prosím vystřihnout písmena n, N + slabiky. Ve středu 29. 11. jdeme do Divadla U Hasičů na Pohádku Když je v pekle neděle. Odchod ze školy v 8.45, návrat cca 11.30 hod. Děti se budou učit 1. a 5. hodinu.

Mgr. Radmila Machálková

Dětem byly vlepeny informace o ISIC kartě. Formulář je ke stažení zde nebo si u mě můžete požádat už o vytištěný.

16. 11.

V úterý 21. 11. si děti přinesou cvičební úbor. Bude tam mimořádně přesunuta čtvrteční hodina Tv. Tělocvik tento týden bude tedy v úterý a ve středu, ve čtvrtek už ne.
Vybírám 100 Kč na divadlo Když je v pekle neděle - 29. 11. a 100 Kč na balíček k Mikuláši. Případný přeplatek z balíčku použiji na částečnou úhradu další kulturní akce.

6. 11.

V pátek 10. 11. jdeme do knihovny. Kdo má už hotovou průkazku, vezme si ji s sebou.
Prosím o obalení sešitu písanka, matematika školní a domácí.
Připomínám každodenní procvičování čtení.
Ve středu 15. 11. se konají v 17.30 třídní schůzky.

30. 10.

Prosím vystřihnout písmena J + Y a slabiky.
V úterý 31. 10. jedeme do Národního zemědělského muzea na program Dvoreček. Některé děti ještě nemají zaplaceno 60 Kč. Odjezd hned ráno v 8.15 hod. Předpokládaný návrat cca 11.15 hod. S sebou: batůžek se svačinou, přezůvky, penál a velkou fialovou písanku.

16. 10.

Prosím vystřihnout písmena P + T + slabiky. Prosím o každodenní procvičování čtení - písmena, slabiky, slova, věty. Děti ho mají označené červeně v Živé abecedě nebo v Pracovním sešitu k ŽA. Někdo čte moc hezky, někomu se pletou písmena. Je to normální, pouze je potřeba trénovat od začátku, když je písmen několik.
Děti dostaly v pátek přihlášku do knihovny. Je potřeba ji vyplnit a buď se s ní hned zastavit v knihovně nebo zaslat vyplněnou přihlášku do školy. Při další návštěvě knihovny 10. 11. dětem udělají průkazky (zdarma) a ty si pak budou moci knihy půjčovat.
Ještě připomínám podzimní prázdniny 26. a 27. 10.
31. 10. jdeme do Národního zemědělského muzea na výukový program Dvoreček. Vstupné je 60 Kč. Prosím, peníze zasílejte průběžně. Děkuji.

9. 10.

Ve třídě se vyskytly vši. Prosím, prohlédněte dětem vlasy.

6. 10.

Pro příští týden prosím vystřihnout písmeno S, s + slabiky.

Paní vychovatelka prosí, aby si děti na úterý 10. 10. přinesly průhlednou skleničku od jogurtu či přesnídávky.

V pátek 13. 10. jdeme od 8.00-9.40 hod. do knihovny v Dittrichově ulici na výukový program.

Prosím o každodenní procvičování čtení písmen, slabik, slov, vět. Vždy si ho označujeme červeným křížkem.

Děkuji za spolupráci.

2. 10.

Prosím vystřihnout písmeno L + slabiky.
Zájemcům o školu v přírodě posílám přihlášku. Prosím o vyplnění a odevzdání do 11. 10. Odstřihněte spodní část a zbytek si uschovejte. Jsou tam termíny placení, případně stornopoplatky a další informace.

25. 9.

Prosím vystřihnout písmeno M + slabiky.
Připomínám, že ve čtvrtek (28. 9. - státní svátek) a v pátek (29. 9. - ředitelské volno) není škola.
Ve středu 4. 10. proběhne focení. Letáčky jste dostali na třídní schůzce.
Prosím, vyznačte zájem či nezájem o focení ve vzkazovníčku.

19. 9.

Prosím vystřihnout písmena U a I.
Dále prosím, aby si děti přinesly mazací tabulku s hadříkem a fixy-byla v látkovém sáčku, který děti dostaly 4. 9.

18. 9.

Vážení rodiče, v letošním školním roce plánujeme školu v přírodě. Potvrďte prosím předběžný zájem či nezájem v notýsku. Přibližná cena je 4 700 Kč v termínu 10. -14. 6. Hledáme ještě levnější variantu v dubnu.                                  Připojíme se ke třetímu ročníku.

13. 9.

Prosím vystřihnout písmena O a E.
Dále dětem posílám domů číslice. Prosím o vystřižení číslic do 10 a znaků +, -, = , >, <.
Děkuji

8. 9.

Prosím o vystřižení písmenek A a vložení do desek na písmenka. Dále prosím o zaslání okopírované kartičky pojištěnce. Kdo mi neposlal ještě vyplněné dokumenty a nezaplatil školní pomůcky, prosím o urychlené dodání.

Mgr. Radmila Machálková

Vážení rodiče a milé děti,
vítám vás všechny v novém školním roce.

4. 9. se sejdeme v 8:00 hod. na školním dvoře (v případě nepříznivého počasí v tělocvičně školy). Pak půjdeme do třídy. Děti se nepřezouvají, přinesou si aktovku na školní pomůcky. Konec vyučování bude v 8:45 hod.

5. 9. vstup do školy přes šatnu v 7:55 hod. - děti se přezouvají. Učíme se do 9.40 hod., pak sejdeme do přízemí do družinové třídy. Možnost dřívějšího odchodu.
6. 9. vstup přes šatnu v 7:55 hod., učíme se do 10.45 hod., opět možnost dřívějšího odchodu.

7. a 8. 9. vyučování do 11.40 hod.
ŠD funguje v plném rozsahu 6.30-17.30 hod.Jídelna vaří od 4. 9.
Nezapomeňte dětem přibalit svačinu a pití.
Prosím o vybavený penál: ořezané pastelky a tužky.
Od 11. 9. se děti učí podle rozvrhu, který budou mít vlepený v notýsku.

Ve středu 6. 9. v 17.00 hod. proběhne třídní schůzka. Účast je důležitá.
Děkuji za podporu a spolupráci.
R. Machálková

Resslova 308/10, 120 00 Praha 2

email kancelář: info(a)zsressl.cz
email jídelna:  jidelna(a)zsressl.cz