2. B - nástěnka

V pondělí 24. 6. budeme odevzdávat učebnice - vygumované a slepené.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve dnech 24. -27. 6. končíme v 11.40 hod. 28. 6. je konec vyučování v 8.45 hod.

[Mgr. Radmila Machálková]V pátek 21. 6. máme sportovní dopoledne. Děti přijdou sportovně oblečeny a obuty. V batůžku budou mít dostatek pití, svačinu, kšiltovku a pro jistotu pláštěnku). Ve škole si ráno nechají přezůvky. V 8.00 hod. odcházíme na hřiště Gymnázia Botičská. Návrat v 11.40 hod.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím o zaslání 400 Kč na školní potřeby a pracovní sešity do 3. třídy. Případný přeplatek či nedoplatek bude řešen v září. Zašlete nejpozději do 21. 6.  Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Děti si budou ústně opakovat PRV - učeb.str.42 a PS str. 24. Příští týden budou psát test. Ve středu si vezmou domů učebnici i PS. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Prosím o zaslání 20 Kč (na desky a košilky k projektu Karlík a na kytici pro hostitele v továrně Rupa). Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve čtvrtek 6. 6. jedeme na výlet do továrny Rupa v Hostivaři. Tento den bez učení. S sebou batůžek, průkaz DPP opravňující k jízdě v MHD a ve vlaku po Praze zdarma (lítačka), pláštěnku, kšiltovku, svačinu, dostatek pití. Odchod ze školy v 8.00 hod., návrat v 11.40 hod.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve středu 5. 6. proběhne ve škole výukový program „Tonda obal“. Je zdarma.

[Mgr. Radmila Machálková]Dětem budou zítra rozdány publikace z nakladatelství Pierot - Hurá na prázdniny (75 Kč) a Luštěnky a spojovačky (55 Kč). Dle zájmu zasílejte peníze či publikace zpět - ideálně do pátku.

[Mgr. Radmila Machálková]Dnes jsme přes nepřízeň počasí vyrazili běhat a zmokli jsme. Děti jsem po příchodu do školy osušila, převlékly se do suchého oblečení a doufám, že vše přestály ve zdraví.

[Mgr. Radmila Machálková]V úterý 28. 5. jdeme běhat na hřiště Gymnázia Botičská. Děti budou mít pracovní sešit z češtiny, matematiku, penál, ŽK, přezůvky, svačinu a budou sportovně oblečeny přiměřeně počasí.Nezapomeňte na sportovní obuv!

[Mgr. Radmila Machálková]24. 5. 2019 se konají ve škole volby do Evropského parlamentu. Konec vyučování pro 1. stupeň bude v 11.30 hod. Provoz školní družiny je maximálně do 13.00 hod. Vyzvedněte své děti včas.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve čtvrtek 16. 5. odcházíme v 7.50 hod. do divadla. Sraz v šatně. Po návratu budeme mít český jazyk a matematiku.

[Mgr. Radmila Machálková]Angličtina bude tento týden až v pátek.

[Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče, zasíláme poslední pozdravy z Jizerských hor. Dnes nám bohužel pršelo až do 14.30. To znamená, že jsme pilně studovali, hráli hry, malovali a hráli ping pong v budově. Po obědě (zapečené těstoviny) a poledním klidu jsme přeci jen vyrazili ven na sportovní olympiádu a poslední hraní venku. Před večeří jsme vyhodnotili veškeré soutěže a úklid a snědli poslední večeři (řízek s brambory). Pak následoval "zlatý hřeb" celého týdne - balení. Nyní tančíme na diskotéce a čeká nás noční bojovka. Všichni jsme to tady zvládli a těšíme se na vás zítra u autobusu.

[Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče, dnes jsme zdolali 13 km túru - Severák, Slovanka, Horní Maxov (farma huskies), rozhledna Bramberk, Lučany nad Nisou, Janov nad Nisou. Počasí nám přálo (jsme trochu ošlehaní větrem a opálení), pěkně se nám šlapalo a neustále jsme svačili. Po krátké relaxaci a večeři (rajská s knendlíkem) momentálně ještě tančíme na "vyprošené" diskotéce. Někteří si hrají na pokojích. Už se nám to krátí...

 

[Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče, po dopoledním učení jsme si zahráli hru Opičky na hřišti. Po obědě (čína s rýží) a poledním klidu jsme se opět rozdělili na dvě skupiny. Jedna se přemístila do lanového centra a zdolala nízké překážky. Druhá parta vyrazila do nedalekého lesa a tam stavěla domečky. Po svačině jsme hráli hru Kytičky. Po večeři (kynuté knedlíky se švestkami) tvoříme v jídelně erby našich družstev. Zítra na nás myslete, vyrážíme na celodenní výlet. Stále je velké chladno, ale nikdo není nemocný. Budu každý den přidávat fotky na Rajče.

 

 

[Mgr. Radmila Machálková][Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče, dnes jsme se dopoledne chvíli učili a potom jsme plnili úkoly z hry, která nás provází celou ŠVP. Po obědě (noky, špenát, uzené maso) jsme se rozdělili. Sportovci ze 3. a 4. třídy vyrazili na okruh na koloběžkách a my ostatní jsme hráli další hru a sportovali na hřišti. Po večeři (sekaná s bramborem a zelný salát) následovala diskotéka. Nyní všichni spíme, jsme znaveni a nestýskáme si.

[Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče, posíláme první pozdravy z chladných Jizerských hor. Cesta proběhla bez problémů a po obědě (guláš s těstovinami) a krátkém pobytu na pokoji jsme vyrazili na obhlídku okolí. Zdolali jsme rozhlednu Slovanku, nezmokli jsme, ušli jsme 6 km a nyní odpočíváme na pokoji. K večeři bylo rizoto. Nebojte se, topí nám. Všichni jsme v pořádku a nikdo si zatím nestýská...

P.S.: Lindnerům děkujeme za řízky :).

 

[Mgr. Radmila Machálková]V pondělí 13. 5. budou mít děti náhradní hodinu plavání, o kterou přišly pobytem na ŠVP.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve čtvrtek 16. 5. jdeme do Divadla U Hasičů na pohádku Káťa a Škubánek. Vybírám 80 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]Doplňující informace ke ŠVP:

Termín: 5. 5. – 10. 5. 2019
Odjezd: 8.30 hod. (sraz 8.15)
Příjezd: 12.00 – 12.30 hod.
Adresa penzionu: Penzion Artur, Janov nad Nisou 1016, 468 11 Janov nad Nisou (Pište pohledy, děti na ně čekají ).
Telefon: 704 058 540
Učební pomůcky: plně vybavený penál, lepidlo, nůžky, blok na kreslení, pracovní sešity z M, ČJ, žákovská knížka (vše dát do igelitové tašky)
Doporučený seznam věcí: dostatečné množství spodního prádla a ponožek, tepláky, kraťasy, plavky, mikiny, trička dl. + kr. rukáv, nepromokavá bunda, pláštěnka, pokrývka hlavy, 2x sportovní obuv, přezůvky, ručník, hygienické potřeby, repelent, opalovací krém, sluneční brýle, pyžamo, kapesníčky. Společenské hry, knihu
Na cestu batůžek, svačinu, lahev s pitím, Kinedryl dle potřeby + sáčky na nevolnost.
Sáček bonbonů na odměny
Mobilní telefony a další elektronická zařízení nejsou povoleny
V pátek 3. 5. 2019 odevzdat v podepsané obálce:
1. Potvrzení od lékaře
2. bezinfekčnost s datem 4. 5. 
3. kopii kartičky pojištěnce
4. 100 Kč na plánované výlety
Pokud berou děti léky, napsat na ně dávkování a podepsat.
Každý den večer budu psát informace na tuto nástěnku.

[Mgr. Radmila Machálková]Dětem byly vlepeny do notýsků informace ohledně fotografování. Doplňte počet požadovaných fotografií. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]24. 4. se konají v 17.30 třídní schůzky. Podám bližší informace ke škole v přírodě.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve čtvrtek 11. 4. odcházíme v 7.55 hod. do divadla. Sraz bude v šatně, děti si zde nechají aktovky. Po návratu budeme mít český jazyk a matematiku. Angličtina je přesunuta na středu 10. 4.

[Mgr. Radmila Machálková]Pan učitel Svoboda prosí, aby si děti v úterý přinesly na pracovní činnosti 3 vyfouknutá vajíčka.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím o každodenní procvičování násobilky. Příklady budou přibývat a dětem se začínají plést. Je to opravdu nutné, násobilku budou potřebovat celý život.

[Mgr. Radmila Machálková]11. 4. jdeme v 8.00 hod. do Divadla U Hasičů na představení Čtyřlístek a talisman moci. Vybírám 80 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]3. 4. proběhne ve škole preventivní program Policie ČR. Je zdarma.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím o doplatek na školu v přírodě do 1. 4. ve výši 1. 830 Kč. Pokud někdo zaplatil celou částku najednou, je třeba uhradit ještě 40 Kč. Důvodem je snížení počtu předem přihlášených žáků. Děkuji za pochopení.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím všechny rodiče o dohlédnutí na pravidelnou přípravu na hodiny angličtiny. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]26. 3. jdeme do knihovny.

[Mgr. Radmila Machálková]V pátek 8. 3. proběhne ve škole výukový program BESIP. Je zdarma.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve středu 20. 2. proběhne ve škole výukový program mobilního planetária "Krtci aneb co je to tam nahoře?"  Vybírám 65 Kč. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Připomínám, že od 11. 2. - 15. 2. jsou jarní prázdniny.

[Mgr. Radmila Machálková]Děti se naučí přednášet básničku (minimálně 3 sloky) do třídního kola recitační soutěže, které proběhne v úterý 19. 2.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve třídě jsme spotřebovali všechny papírové kapesníky. Prosím o dodání 1 balení a dále 1 sáčku balených bonbónů (odměna za soutěže). Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]V týdnu 21. - 25. 1. probíhá sběr papíru.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve 2. pololetí nebudou mít děti tělesnou výchovu v tělocvičně, nahrazena je plaváním (mají všechny školy ve 2. a 3. ročníku). Na plavání budou nosit batůžek a v něm v igelitové tašce plavky, ručník, sprchový gel a dívky koupací čepici. Dlouhé vlasy sepněte do drdůlku. Pro jistotu sundejte náušnice, občas se stalo, že ji dívky v bazénu ztratily. Odchod na plavání v 8.00 hod., návrat v 10.45 hod. V pondělí budeme mít český jazyk a matematiku.

[Mgr. Radmila Machálková]Od 4. 2. budou mít děti změněný rozvrh. Vlepím ho 28. 1. do žákovské knížky.

[Mgr. Radmila Machálková]Děti si budou ústně procvičovat v PS z prvouky str. 23, ve středu 16. 1. budou psát test. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Připomínám zájemcům o ŠVP, že do 21. 1. má být uhrazena záloha 1 580 Kč na účet školy 512 53 39/0800 (uvést jméno dítěte, třídu a ŠVP Artur).

[Mgr. Radmila Machálková]23. 1. se zúčastníme výukového programu Šetřeme vodou. Vybírám 40 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím, vyzvedněte si zapomenuté oblečení v ŠD, věci na převlečení si děti vezmou na vyprání. Dále si odnesou sáček se cvičebním úborem a ručník a přinesou čisté po Vánocích.

[Mgr. Radmila Machálková]Přeji všem krásné Vánoce a pohodový rok 2019. Nástup do školy po prázdninách je 3. 1. 2019 – čtvrtek.

[Mgr. Radmila Machálková]21. 12. si uděláme krátkou vánoční besídku a od 10.00 hod. půjdeme do kina MAT na film Pat a Mat Zimní radovánky. Vybírám 100 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]Dětem budou 5. 12. předány publikace na domácí procvičování z češtiny a matematiky. V případě zájmu zašlete do pátku 7. 12. zpět peníze, v opačném případě publikace. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]13. 12. jdeme v 8.00 hod. do knihovny. Návrat v 9.40 hod.

[Mgr. Radmila Machálková]Paní učitelka Dáša prosí, aby děti měly na vystoupení na Vánoční jarmark 18. 12. toto oblečení:
tanečníci – dívky – bílé, chlapci – modré
recitátoři –všichni hnědé

[Mgr. Radmila Machálková]Ve středu je mimořádně tělocvik. Většina dětí má cvičební úbor ve škole, ale ti, kteří si ho odnášejí domů, si ho ve středu musí přinést.

[Mgr. Radmila Machálková]V pondělí 3. 12. je mimořádně angličtina - děti si přinesou učebnici a pracovní sešit.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím o vyplnění závazné přihlášky na školu v přírodě – pouze odstřihněte spodní díl, zbytek si ponechte, protože tam máte informace o odjezdu, příjezdu, popř. stornu a připojištění.
Nejpozději do 16. 1. musí být zaplacena záloha ve výši 1 580 Kč. Částku poukazujte na účet školy 512 53 39/0800 s variabilním symbolem dítěte, které najdete v notýsku. Dále napište ŠVP Artur.

(Budu vlepovat pouze předběžným zájemcům).

[Mgr. Radmila Machálková]4. 12. se zúčastníme výchovného koncertu v tělocvičně školy. Vybírám 40 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím vyznačte dětem ve vzkazovníčku zájem či nezájem o společný nákup knihy Karlík a továrna na čokoládu. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Vybírám 50 Kč na balíček k Mikuláši a 50 Kč na výukový program 100 let ČSR, který proběhne ve škole 27. 11.

[Mgr. Radmila Machálková]20. 11. se zúčastníme multikulturního vzdělávacího programu ve škole Barvy světa. Je zdarma.

[Mgr. Radmila Machálková]14. 11. se konají v 17.30 hod. třídní schůzky.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím vyplňte dětem v notýsku předběžný zájem o školu v přírodě.

[Mgr. Radmila Machálková]Kartičkám do mléčného automatu, které děti dostaly v loňském roce, končí platnost k 30. 11. 2018. Letošní edice je platná od 1. 9. 2018 do 30. 11. 2019.

[Mgr. Radmila Machálková]23. 10. proběhne ve škole výchovný program „Neubližujme si !“ zaměřený na prevenci šikany. Vybírám 70 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve třídě se vyskytly vši. Prosím, prohlédněte dětem vlasy. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Připomínám, že v pátek 5. 10. je provoz ŠD pouze do 13.00 hod. (volby).

[Mgr. Radmila Machálková]23. 10. v 8.00 hod. proběhne focení jednotlivců (na Vánoce). Dětem budou rozdány objednávky. V případě zájmu zašlete vyplněné zpět i s penězi. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve čtvrtek 27. 9. jdeme v 8.00 hod. do knihovny. Návrat v 9.30 hod.

[Mgr. Radmila Machálková]V pátek 5. 10. 2018 proběhnou v naší škole volby. Budeme se učit do 10.00 hod. a pak půjdeme do kina MAT na pásmo pohádek. Vybírám 50 Kč. Školní družina bude v provozu pouze  do 13.00 hod.

[Mgr. Radmila Machálková]Milé děti, vážení rodiče,
vítám Vás v novém školním roce a těším se na naši spolupráci.

3. 9. končíme po 1. vyučovací hodině (8.45 hod.).

4. 9. v 11.40 hod. a dále dle rozvrhu.

Děti si během prvního týdne přinesou kufřík s výtvarnými potřebami a sáček s tělocvikem.

Dále budu vybírat nedoplatek za pracovní sešity. Vyúčtování je vlepené v notýsku.

Třídní schůzku nemáme.

[Mgr. Radmila Machálková]


 

Nahoru

   Adresa

Základní škola a Mateřská škola Praha 2
Resslova 10/308, Praha 2 - 120 00
Zřizovatel: Městská část Praha 2
IČO: 60460318 DIČ: CZ60460318

   Kontakt

telefon kancelář: 224 923 700
telefon mobilní:   739 320 776
telefon sborovna: 224 912 830
telefon jídelna:  224 915 557

   E-mail

kancelář zš: info@zsressl.cz
ředitel zš: reditel@zsressl.cz
web administrace: admin@zsressl.cz
školní jidelna: jidelna@zsressl.cz