ZŠ a MŠ Resslova

akce školního roku 2019


VYŠEHRAD

20/06/2019

V pátek 20. 6. jsme s 6. třídou vyrazili na výlet na Vyšehrad. V týmech jsme pátrali po historii Vyšehradu.

 

 

Galerie

 

anglie

20/06/2019

Čtěte a prohlížejte. Určitě teď někdo lituje, že nebyl s námi. Zkuste to příští rok. Nám se tam líbilo a zbyly nám jen krásné zážitky a pár suvenýrů.
Anička Čermáková a Lukáš Drahorád něco málo napsali, že jsou tam občas chybičky, nevadí.
Chtěla bych všechny zúčastněné pochválit, chovali se prostě bezva a mohli jsme si celý zájezd jen užívat.

Mgr. L. Kundrová

England 2019
So, in the morning i woke up and after looking if i have everything i went to the meeting point. I already met on my way Anna and Eliška, but we talked after in our bus. We had a bus from Trutnov and the bus drivers were fine. The first day we were just in the bus all the day, but of course we had some stops. In like 2AM, we arrived to Calais, the beautiful town in France with Port to England. Because it was dark we couldn’t see any of the buildings before we got to port.
After verification that we are not terrorists they let us on port where we waited like 20 minutes before we got on a ferry. It was like a Titanic for me, because i never was before in something big like this..
I don’t know the exact time when we arrived to England, but i think it was like in 4AM. Best thing about it was that i was not sleeping all the time, but somehow i was okay that day. We got to some parking lot and from that point we had to walk.
I also need to write that there was a school from Liberec with us, and they were fine, we talked a lot, and they called me Lollipop, because i bought a big lollipop in one candy shop.
First we went to some old walls in York, and it looked pretty good for me. Then we got to one square and got a free time. I went with Pepa to Tesco, because why not. After coming back we went to the York’s Chocolate Story. It was pretty awesome in my opinion. One guy told u show was chocolate made and this stuff.. On the end we had to make our own chocolate lollipop, it was white chocolate. I put some caramels on mine, and i must say that is was sooo good.
After that we went to parking lot again and our host families started to come. I was with Kristián and Pepa. We were last in the bus, but our family arrived. It was very kind and happy family in my opinion, they were a bit older, but i didn’t care. I really enjoyed it.

Drahorád Lukáš, 8.B

England
We were in England last week. It was awesome, but also tired. I think i spent my youth in that bus. After a very long journey we saw  England. It was dark and like 5am, but still. It was England. After 5 hours we finally came to York. It’s beautiful city with long history. All houses are from bricks and it’s a lot of parks here. England is very green country.
First day we went to the town center and looked at Bradford catedral, walls around the city and chocolate shop. I like chocholate so… i ate a looot of chocholate. After this long day we finally met our families! We were se excited but our family didn’t come. Um.. ok. It still can be fun. When left just like 10 people our family finally arrived! Our house was very small and they had 5 childrens. 5! They’re oldest child was 10 and youngest 3.
Next day i don’t remember well. I just know we went by some train. After this two days we went to school. It was first time i was eexcited to school. Our teachers dispensed groups and we had lessons. But it was boring.
Sorry : ))))). But also all this week i had awesome time with my school friends and also with my new friends.
My favourite day was on white rocks. We saw seals and i really love sea. I thought sea will be cold, but actually was warm. Some childrens got wet their pants and boots (also me) and teachers were angry. But it was fun.
Last day was also really good, bcs we went to London. London is lovely city. I love their architecture and their parks. I love it!

A.Č.

The night shift
Everybody was at home. I was the only one in the building. I was finishing my job – printing some documents. The printer wasn’t in my office, so every time I printed something I had to go to another room. I was going to get the last paper. When I returned to my office, all the drawers were opened and on the computer screen there was a message: “I see you…” It was late, and I was tired, so I ignored it and went out of my office. I was heading to get some coffee – I can’t drive my car tired like this. When I came to the kitchen, there weren’t any cups. Then I heard some steps. I turned around, but nobody was there. “What am I thinking? I’m here all alone.” I said to myself, but I was spooked as shet. I had to go to another floor. I went to an elevator. I pressed the button to call it, it didn’t work. That meant, I will have to use emergency stairs. I opened red heavy door and pressed the light switch. The light flashed twice, then I saw some sparks flying out of the light bulb. “Very nice…” I said to myself “…I have to find a flashlight.” I went to the security room. There was just a little problem. I didn’t know where it is. After a few minutes of running in circles I found it. Opened the door like a big boi, and started searching for the flashlight. The first drawer was empty. In the second drawer were just some magazines for adults ( ͡° ͜ʖ ͡°). I opened the third drawer and I saw it. The black, crisp, shiny, tasty, amazing, beautiful, majestic, flashlight. I took it, and it didn’t work. “Whatever, I´m going home.” I left the security room, and started descending the stairs. I was going down the stairs, but really slowly, because I didn’t want to fall. I fell immediately. I stood up and felt someone’s breath on my neck. I freaked out and started running downstairs, kicked-opened the first door I’ve seen. I was on the 2nd floor. I’ve ran into the conference room. I was there for 5 minutes and then slowly opened the door and checked the hallway. It was empty. I saw an exit sign, so I followed it. When I got to the end of the hallway, I thought I saw somebody on the right, so I turned around to see it, but
when I turned around it disappeared. This freaked me out like my mother last time, when I was secretly wearing her skirt. I kept running. When I reached the main door, it was locked. I started sweating. I didn’t know what to do. I ran to the toilets. I was there for 20 minutes, then the light turned on. I heard a tile squeaking. Then something dropped on the floor and somebody shouted “F*ck!”. Water spilled all over my new shoes. Very confused I opened the door and saw our company cleaner Tony. “What the hell are you doing here?!” I asked him. “Cleaning toilets like every day YOU MUPPET!” “Okay okay…!” I left the toilets and went to the garages. I unlocked my car, got inside, started the engine, shifted the gear and crashed to the nearest pillar.

František Oliver Machaň, Tomáš Urban

 

Galerie

 

VÝLET DO RUPY

06/06/2019

Dne 6. 6. 2019 zakončili žáci 2. B a 3. B svůj celoroční projekt „Karlík a továrna na čokoládu“ výletem do opravdové továrny. Sice nebyla na čokoládu, ale na müsli tyčinky, ale i tak to stálo za to. Cestovali jsme tramvají a vlakem až do Hostivaře. V továrně Rupa se nám dostalo moc milého uvítání. Všichni jsme se převlékli do ochranných obleků a čepiček, vydezinfikovali si ruce a řádně poučeni vstoupili do výrobní haly. Zde jsme si prohlédli výrobní linku a ptali se na vše, co nás zajímalo. Nakonec nás čekalo sladké pohoštění a pro každého dárkový balíček s müsli tyčinkami. Odjížděli jsme plni dojmů do školy a těšíme se na nový projekt příští rok.

Mgr. R. Machálková 

Galerie

dětský den

05/06/2019

Ve školní družině jsme parádně oslavili Den dětí. Děti si zasportovaly na stanovištích, vyrobily náramky pro štěstí a dostaly sladkou odměnu. Také si s námi pěkně zatančily na venkovní diskotéce, krásné počasí nás provázelo celou akcí. Všichni byli senzační a super si užili svůj den.

Dagmar Vávrová 

Galerie

pasování rytířů čtení

04/06/2019

V úterý 4. 6. 2019 se prvňáčci dočkali vytoužené odměny. Ve slavnostním oblečení a náladě byli pasování spisovatelem Arnoštem Goldflamem na „Rytíře čtení“. Důležitost této události podtrhlo nádherné prostředí Emauzského kláštera, konkrétně Císařské kaple.

PaedDr. Y. Svobodová

Galerie

NOVOMĚSTSKÁ RADNICE

02/06/2019

Na přelomu května a června vyrazily 5. třídy na letošní poslední putování s knihovnou v Dittrichově ulici. Naší další zastávkou byla Novoměstská radnice, která se nachází nedaleko naší školy. Vystoupali jsme do věže, která je dominantní částí radniční budovy. Na věžní ochoz nás čekalo přes 200 schodů a z výšky necelých 250 metrů jsme se kochali krásami naší matičky Prahy.

Tímto bychom rádi poděkovali paní Světlaně Šafářové z knihovny v Dittrichově ulici za přípravu akcí pro 5. třídy v letošním školním roce.

Mgr. S. Vávrová, Ing. Bc. K. Martínek
třídní učitelé 5. tříd

Galerie

PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ

04/06/2019

Naše škola se letos zúčastnila dalšího ročníku projektu Příběhy našich sousedů, který pořádá organizace Post bellum. V jeho rámci jsme vytvořili dva týmy, jeden z 8.A a druhý z 8.B, které vyzpovídaly dva pamětníky překotných událostí 20. století.

Tým z 8.A ve složení Terezie Kolářová, Marko Kovačevič, František Oliver Machaň, Tomáš Urban, Viktorie Vlčková navštívili paní Jiřinu Rybáčkovou, zakladatelku Klubu angažovaných nestraníků. Druhý z týmů, Eliška Bartoňová, Anna Čermáková, Adéla Horníková, Anna Hubená, Samson Válka, nahráli osudy Jana Payna, profesora lékařské fakulty Karlovy univerzity. Následně všichni navštívili studio České rozhlasu a připravili rozhlasové reportáže.


Dne 20.5.2019 se na Novoměstské radnici na Karlově náměstí konaly závěrečné prezentace před odbornou porotou i širokou veřejností. Během několika minut musely oba týmy představit svou práci a zajmout v krátkém čase diváky. Obě vystoupení byla velmi povedená a na vysoké úrovni, což potvrdili i přítomní porotci. Zatímco tým 8.A využil kvalitně zpracovanou videoreportáž, tým 8.B vytvořil komentovanou animovanou sekvenci. Výsledkem bylo, že příběh Jana Payna obsadil druhé místo a osudy Jiřiny Rybáčkové pak místo čtvrté, což je v konkurenci deseti soutěžících skupin z celé Prahy 2 vynikající výsledek. Děkujeme tímto žákům a žákyním za vynikající reprezentaci naší školy.

Lucie Tancibudková - Marek Fapšo

 

Výstupy žáků je možné vidět zde: https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-2/praha-2-2018-2019/

Videoreportáž ze závěrečné prezentace ke shlédnutí zde: https://prahatv.eu/zpravy/praha/praha-2/10304/pribehy-nasich-sousedu-zaznely-v-praze-2

 

loučeň

21/05/2019

21. 5. jely třídy 1., 3. A a část 4. třídy na zámek Loučeň. Po cestě jsme četli pohádku o Minotaurovi a hráli hru. Když jsme dorazili do cíle, čekala nás prohlídka zámku a spousta zajímavých labyrintů. Výlet se nám opravdu vydařil.

Mgr. D. Kuchynková

Galerie

celnice

20/05/2019

Ve čtvrtek 2. 5. a v pátek 3. 5. žáci 5. tříd opět vyrazili do knihovny v Dittrichově ulici. Naše další putování nás zavedlo na Výtoň do Podskalské celnice. Zdejší expozice „Zaniklé Podskalí a život na Vltavě“ je rozdělena do čtyř částí. V úvodu jsme se seznámili s dějinami starého Podskalí a životem jeho obyvatel prostřednictvím historických fotografií a předmětů, dokládajících práci podskalských dřevařů, ledařů a pískařů. Původní podobu čtvrti jsme viděli i modelem. Historii voroplavby na Vltavě až do jejího zániku v roce 1960 mapuje druhá část expozice. Třetí část je věnována nákladní lodní dopravě v minulosti, tzv. „šífařině“, a životu plavců na dřevěných nákladních člunech neboli šífech, které až do konce 40. let minulého století tahali koně proti proudu Vltavy nad Prahou. Závěrečný oddíl dokumentuje úspěšná i nesnadná období osobní paroplavby v Praze – od jejího počátku v roce 1841, kdy parník Bohemia vyplul na cestu do Drážďan, přes založení Pražské společnosti pro paroplavbu na řece Vltavě v roce 1865 až po současnost pod vlajkou obnovené Pražské paroplavební společnosti. Těšíme se na další výpravu s knihovnou a paní Šafářovou!!!

Ing. Bc. K. Martínek

Galerie

malování 1. třídy s paní goldflamovou v knihovně

16/05/2019

Dne 16. 5. 2019 jsme v knihovně v Dittrichově ulici malovali s paní Petrou Goldflamovou. Původně bylo naplánováno malování v plenéru u letohrádku Hvězda. Kvůli dešti a studenému počasí jsme přírodu vyměnili za teplo knihovny. Paní malířka nám vyprávěla o ilustraci knížek a pak připravila zátiší s muškátem a fialkou (prý je to také příroda). Malovali jsme s nadšením na čtvrtky anilinkami a vodovkami. Hotové výtvory zdobí naši školu.
Foto: https://photos.google.com/u/1/share/AF1QipNbMGwLULqmFTULK7DgApmXSoEhu-Q0itfv4ELNQvIb-vyiXd3BnWU0mIfEDvZkow?key=NllVMlRkSzctTTZlVUdWTWJHdzZvXzlKZzU0eGNB

PaedDr. Y. Svobodová

Ing. Bc. K. Martínek

Galerie

obvodní kolo v přehazované

16/05/2019

16. 5. proběhl na antukových hřištích na Karlově turnaj v přehazované. Byl určen pro děvčata 8. a 9. tříd. Hrálo se v nepříjemném počasí, takže všechny dívky, které nastoupily, zaslouží obdiv. Naše hra se opírala hlavně o smeče Viky Vávrové a skvělý pohyb Zuzky Huynhové po celém hřišti. Ale všechny ostatní hráčky si zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu. Turnaje se zúčastnilo 9 škol z Prahy 2 a naše družstvo skončilo na 7. místě.
Sestava: V. Vávrová, Z. Huynhová, N. Cap, N. Marková, E. Bartoňová, K. Jandlová, A. Čermáková, V. Vlčková, L. Pastorková

Mgr. P. Beránková

Galerie

obvodní kolo ve vybíjené

14/05/2019

14. 5. se na hřištích ZŠ Botičská konalo OK Prahy 2 ve vybíjené 4. a 5. tříd. Tento rok se zúčastnilo 10 základních škol. Hrálo se ve třech skupinách. Naše družstvo bylo složeno z 8 čtvrťáků a 3 páťáků. Umístili jsme se nakonec na 5. místě, ale některá utkání jsme prohráli velmi těsně a navíc v prodloužení.
Sestava: S. Hub, D. Tran, D. Urban, V. Hoang, A. Smetana, M. Jordán, Y. Zhang, J. Meleň, G. Guminski, D. Jireček, H. Le

Mgr. P. Beránková

Galerie

velikonoční dílny

16/04/2019

16. 4. 2019 jsme se školní družinou navštívili velikonoční dílny v Národním zemědělském muzeu. Děti si vyzkoušely starou techniku zdobení vajíček včelím voskem. Dále se dozvěděly o velikonočních tradicích a na závěr si ozdobily velikonoční perníčky. Akce se nám moc líbila a chválím děti za dobré znalosti a pěkné chování.

Dagmar Vávrová

Galerie

jarní slavnosti

10/04/2019

10. 4. 2019 proběhla u nás ve školní družině jarní akce, kterou si společně s pí. vychovatelkou připravily děti ze 3. B. Děti soutěžily v zaječím skoku, skládaly a poznávaly jarní květiny, běhaly slalom mezi vajíčky a v dílničce si vyrobily krásné velikonoční ozdoby. Navštívily nás i děti z mateřské školy Na Zbořenci a Na Děkance. Chválím celou 3. B za pěknou přípravu.

Dagmar Vávrová

Galerie

kroužek šikulky

10/04/2019

Na kroužku školní družiny Šikulky si děti upekly velikonoční perníčky. Krásně jsme provoněli celou školu a následně hned vše snědli. Domů nám toho moc nezůstalo!!! Nevadí, hlavně že nám chutnalo. Přejeme krásné Velikonoční svátky.

D. Vávrová a děti ze školní družiny

Galerie

není kroužek jako kroužek

10/04/2019

10. 4. 2019 jsme s žáky 4. třídy navštívili krásný program o kroužkování ptactva v Kinského zahradě. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého o životu ptáků v naší zemi. Dokonce byli i u opravdového odchytu, kroužkování a následného vypuštění do volné přírody. Dostalo se jim vysvětlení důvodu kroužkování kódem i následného zapisování do registrační databáze.
Program byl velice pěkný a zajímavý. Děkujeme za pěkné dopoledne organizaci Lesy České republiky a výborné slečně lektorce.

D. Vávrová

Galerie

tělocvik společně

05/04/2019

V Pátek 5. 4. se spojily třídy čtvrtá a přípravná ke společné hodině tělocviku. Starší kamarádi ukázali těm mladším jak se správně rozcvičit, rozběhat, rozpohybovat tělo. A pak jsme si zahráli skvělý zápas ve fotbale. Závěrečná děkovačka se nesla v duchu fair play. „Díky, čtvrťáci, hodinu tělocviku jsme si báječně užili.“

Žáci z přípravky

Galerie

muzeum antonína dvořáka

28/03/2019

Koncem března žáci 5. tříd opět vyrazili do knihovny v Dittrichově ulici a znovu vyrazili po stopách našeho významného skladatele Antonína Dvořáka. Tentokrát jsme navštívili jeho muzeum, které sídlí v barokním letohrádku Amerika na pražském Novém Městě.
Muzeum disponuje především unikátním souborem skladatelových notových rukopisů, korespondence a dobových fotografií. Expozice nazvaná „Cesty Antonína Dvořáka“ dokumentuje skladatelovu životní pouť a věnuje se cestám, které během svého života podnikl. Nejvíce z celé expozice žáky zaujala multimediální stěna, která nabízí mnoho Dvořákových skladeb ve známých i neznámých úpravách. Těšíme se na další výpravu s knihovnou a paní Šafářovou!!!

Mgr. S. Vávrová, Ing. Bc. K. Martínek

Galerie

celopražské finále v basketbalu

21/03/2019

21. 3. 2019 se na Sokole Žižkov konalo finále vítězů pražských obvodních kol v basketbale starších žáků. Naše družstvo předvedlo stoprocentní výkony. Ve všech zápasech zvítězilo a zaslouženě postoupilo do republikového finále, které se koná 11. 4. 2019 v Karlových Varech.

Školu reprezentovali: M. Dáňa, P. Procházka, M. Vrábel, K. Havlíček, A. Salomé, T. Zemek, H. Nguyen, F. Holub. Chci poděkovat všem hráčům za profesionální přístup a nasazení ve hře.

Mgr. P. Beránková

Galerie

ovoce do škol

07/03/2019

V rámci projektu „Ovoce do škol“ nás 7. 3. 2019 navštívil maskot – plyšový Bovýsek. Prošel třídy od 0. do 3. ročníku. Všude měl připravený znalostní kvíz, odstupňovaný obtížností dle věku. Za odměnu děti obdržely vystřihovánku.

Mgr. D. Kuchynková

SETKÁNÍ S ARNOŠTEM GOLDFLAMEM

07/03/2019

Ve čtvrtek 7. 3. 2019 se 1. třída setkala se spisovatelem Arnoštem Goldflamem. Setkání proběhlo v Městské knihovně v Dittrichově ulici. Všichni se moc těšili a na setkání připravili. Prvňáčci nakreslili úžasné portréty A. Goldflama, oblékli si pruhovaná trička a zazpívali rodinný popěvek z knihy. V knihovně pan spisovatel přečetl dva příběhy a na závěr na děti čekala autogramiáda i s věnováním. Setkání bylo víc než milé.

PaedDr. Y. Svobodová

Galerie

barevný den

06/03/2019

Dnes jsme ve školní družině trochu procvičili znalosti o tříděném odpadu a ekosystému. Děti formou soutěží a her plnily úkoly s ekologickou tématikou. Děti chválím za dobré znalosti a pěkné chování při naší akci.

Dagmar Vávrová

Galerie

besip

06/03/2019

Všechny třídy 1. stupně navštívili strážníci Městské policie s preventivně vzdělávacím programem. 0.-2. třídy si procvičily povinnosti chodce v silničním provozu, 3. třídy základy bezpečného chování v silničním provozu, 4. ročník povinnosti cyklisty v silničním provozu a 5. třídy základní pravidla pohybu na pozemních komunikacích.

 

únor v přípravce

25/02/2019

Přípravná třída v pondělí   25. 2. 2019 navštívila interaktivní výstavu „Zážitkem k porozumění“ v prostorách nadačního fondu Dar sluchu Praha 1, zaměřenou na sluch a jeho důležitost pro život člověka. Skvělým zážitkem byl vstup do obrovského modelu vnitřního ucha, poznání jeho jednotlivých částí a způsobu přenosu zvuku.  Následně děti pozorovaly, jak jemné vláskové buňky fungují a jak je důležité chránit si sluch. Děti se přímo setkaly s neslyšící lektorkou, která je učila daktyl, seznámila je s pár slovíčky znakovým jazykem. Děti měly možnost poznat několik kompenzačních pomůcek pro neslyšící. Velmi je pobavil exponát „když zvuk tvaruje“či praktické vyzkoušení ladičky.

 

návštěva hradu

07/03/2019

Žáci pátých tříd navštívili 8. února 2019 Pražský hrad a také Kancelář prezidenta republiky. Exkurze byla pro mnoho z nás výjimečným zážitkem, protože  tato místa Hradu není možné  běžně navštívit bez čekání v dlouhých frontách při několika významných dnech v roce.
Viděli jsme zajímavá místa určená pro návštěvy i krásnou knihovnu - původně pracovnu prezidenta T. G. Masaryka - nebo malé kino. Obdivovali jsme díla J. Plečnika nebo B. Šípka uvnitř sálů a chodeb. Na závěr jsme měli možnost sledovat přímo na nádvoří slavnostní střídání hradní stráže i s hudebním doprovodem z oken Hradu. Navíc nám přálo krásné slunečné počasí.

Mgr. Soňa Vávrová

 

poloha

Adresa

Základní škola a Mateřská škola, Praha 2
Resslova 308/10, 120 00 Praha 2
poloha

Telefon

telefon kancelář: 224 923 700
telefon jídelna:  224 915 557

poloha

Email

email kancelář: info(a)zsressl.cz
email jídelna:  jidelna(a)zsressl.cz

Copyright © 2019 - All rights reserved