OSLAVA 100. LET ŠKOLY

V pátek 9. 12. 2017 vypukly dlouho připravované oslavy 100 let otevření budovy školy. Od rána probíhal Den otevřených dveří. Rodiče, bývalí žáci i všichni ostatní si mohli prohlédnout budovu školy a zastavit se v jednotlivých třídách. Žáci 2. stupně se zapojili do projektového dne a připomněli si dobu před 100 lety. Děti z 1. stupně měly tvořivé dílny nebo se učily. Báječným zpestřením pro všechny byla zmrzlina zdarma pro každého a dort pro každou třídu.

Večer proběhla od 18.00 hod netradiční Akademie, kde účinkovali současní, ale převážně bývalí žáci a osoby spojené s naší školou. Pro 120 pozvaných hostů byl připravený Almanach školy, který vytvořil náš bývalý kolega Mgr. B. Bernášek. Svou účastí nás poctila i paní starostka Mgr. Jana Černochová s vedoucí školského odboru MA. P. Hainzovou. Po oficiální části následoval školní ples, kde se svou kapelou Smeč hrál pan ředitel.

Děkujeme všem, kteří se na přípravách podíleli a samozřejmě sponzorům, kteří přispěli na realizaci těchto oslav nebo do tomboly:
RS Copy, MČ Praha 2, Mat Club s. r. o., M. Matys, J. Matys, V. Roček, OLMESOFT, ESMA – CMI, M. Stanke, Dalolesk, V. Rak, J. Holík, L. Tillová, M. Lukášová, M. Havlíčková, TO-JE, Kovoslužba, Pegas s.r.o., ATC – Euro-group s.r.o.

Mgr. Radmila Machálková

Naše škola dostala krásný dárek ke svým stoletým narozeninám. Vše vypuklo 1. 8. 2017 uzavřením dvora a vybudováním přístavby vchodu do školní jídelny pro strávníky z ČAO. Tomu předcházely dvouleté projekční a přípravné práce. Od října 2017 do dubna 2018 proběhla za plného provozu výměna všech oken v celé budově, což bylo pro všechny náročné, ale zvládli jsme to! Po výměně oken ve dvorním traktu začala obnova fasády, která musela být okopána až na cihlu, znovu naházena a dobově přizpůsobena. Následně byla fasáda obnovena i směrem do ulic Václavská a Resslova. Budovu zkrášlily a oživily také obnovené historické znaky, nápisy a klempířské prvky. Celá velkolepá akce pak byla předána během prvního zářijového týdne 2018.

Mgr. J. Procházka