1. A - nástěnka

Ve dnech 25. 6. - 28. 6. končí vyučování v 11. 40 hod. 

[Mgr. Jitka Kubátová]Přeji dětem krásné prázdniny, rodičům hezkou dovolenou a děkuji za velice pěknou spolupráci po celý školní rok. Budu se na vás těšit ve 2. třídě.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pátek 29. 6.  se 1. hodinu vydává vysvědčení, děti si na něj přinesou desky. Vyučování končí v 8. 45 hod.,družina normálně funguje.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 27. 6. budou děti dostávat učebnice do 2. třídy. Přinesou si na ně tašku a doma si je všechny obalí. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]V úterý 26. 6. se v 17. hod. koná v tělocvičně školy školní akademie. Děti mají sraz ve třídě v 16. 45 hod. svátečně oblečeny. Všechny srdečně zveme!

[Mgr. Jitka Kubátová]V pondělí 25. 6. je sportovní dopoledne. Děti budou mít v batůžku penál, svačinu a pití, pláštěnku a přezůvky. Děkuji. 

[Mgr. Jitka Kubátová]Zítra 13. 6. vrátím všem dětem přeplatek z výletu 20 Kč.

[Mgr. Jitka Kubátová]V posledním týdnu školy od 25. 6. si děti odnesou úplně všechny věci z družiny. Zanechané věci v družině se nebudou uchovávat přes prázdniny. 

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve čtvrtek 14. 6. máme sraz ve třídě v 7. 45 hod. a vycházíme do Emauz na pasování na Rytíře čtení. Prosím, aby děti byly svátečně oblečeny. Rodiče se bohužel nemohou přijít podívat, protože tam bude více tříd a nevešli bychom se tam. 

[Mgr. Jitka Kubátová]Připomínám v úterý 12. 6. výlet!

[Mgr. Jitka Kubátová]Budu vybírat odsouhlasenou částku na třídní schůzce 600 Kč na pracovní sešity a pomůcky do 2. třídy. Snad je to už poslední platba. :-) Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Tento týden bude anglický jazyk z provozních důvodů až v pátek.

[Mgr. Jitka Kubátová]Vážení rodiče, dnes se bohužel náš výlet na zámek Nelahozeves neuskutečnil, z důvodu poruchy autobusu. Protože je sezona, CK2 neměla jiný autobus volný. Náhradní termín je v úterý 12. 6. Dětem jsem zařídila náhradní program : návštěva cukrárny, hodina v počítačové učebně a poslední hodinu děti strávily v tělocvičně, s hrami na vlastní přání. Děkujeme za pochopení, moc nás to mrzelo, ale děti změnu dne přijaly skvěle. 

[Mgr. Jitka Kubátová]Prosím o zaslání 20 Kč příští týden - doplatek na knihu, kterou děti obdrží při slavnostním Pasování rytířů čtení v Emauzích. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Připomínám v pátek výlet na zámek! Prosím hlavně přijít v 7.45 hod. k družině a mít zapitý Kinedryl. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pátek 25. 5. bude opět uzavřena šatna.

[Mgr. Jitka Kubátová]Dnes dětem rozdám publikace k opakování učiva za 1. třídu. V případě zájmu pošlete peníze, v opačném případě knihy. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Připomínám zítra fotografování dětí!

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve čtvrtek 24. 5. budou děti na sportovní dopoledne sportovně oblečeny, hlavně pevnou obuv. Budou mít do školy penál, svačinu a pití, pláštěnku a přezůvky. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]29. 5. proběhne výukový program Šifra mistra Brailla (slepci a vodící psi). Budu vybírat 40 Kč.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pátek 18. 5. je opět uzavřena šatna.

[Mgr. Jitka Kubátová]Děti si přinesou na čtvrtek stavebnici. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Děti si budou doma procvičovat psaní diktátů. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pondělí 14. 5. a v úterý 15. 5. je z důvodů stavebních prací uzavřena šatna, děti se nebudou přezouvat.

[Mgr. Jitka Kubátová]Chtěla bych poděkovat paní Hájkové, mamince Lucinky Hájkové, za vyprání záclonek ze třídy. Moc děkuji za ochotu.

[Mgr. Jitka Kubátová]24. 5. v případě příznivého počasí budou děti plnit Olympijský víceboj v běhu na hřišti Gymnázia Botičská.

[Mgr. Jitka Kubátová]23. 5. bude fotografování dětí. Do notýsků zapíši ceny fotek.

[Mgr. Jitka Kubátová]21. 5. - 25. 5. proběhne na naší škole sběr papíru. Papír je potřeba svázat a označit . Děkujeme.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pátek 18. 5. jdeme od 10. 15 hod.do knihovny.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pondělí 7. 5. je ředitelské volno.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pondělí 23. 4. se v naší třídě budou měnit okna. V pátek se poslední hodinu přestěhujeme do školního klubu, kde se v pondělí budeme učit.

[Mgr. Jitka Kubátová]Tento týden dočteme Slabikář, který si děti ponechají doma a ještě z něj budou dostávat úkoly. Začneme číst čítanku, kterou si děti obalí a nesmí do ní psát, protože ji budou používat ještě další první třídy po nás. Písmenka už děti nemusí nosit.

[Mgr. Jitka Kubátová]Příští týden se bude měnit rozvrh podle potřeby, kvůli plánovaným programům. Přeji všem hezké volné dny! :-)

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve čtvrtek 5. 4. proběhne na naší škole dvouhodinová výtvarná dílna. Děti budou potřebovat lepidlo, nůžky a barevné papíry. Cena je 50 Kč. Peníze už můžete posílat. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 18. 4. se v 17.30 hod.konají třídní schůzky.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 4. 4. budeme mít v knihovně besedu s paní spisovatelkou Krolupperovou.

[Mgr. Jitka Kubátová]Připomínám,že ve dnech 29. 3. - 2. 4. jsou velikonoční prázdniny. Do školy se nastupuje v úterý 3. 4.

[Mgr. Jitka Kubátová]Vážení rodiče, protože letos nejedeme s dětmi na ŠvP, posílám přihlášku na školní výlet. Bude místo vyučování do mydlárny u Berouna a stojí 330 Kč. Pokud některé dítě nechce jet, učilo by se ve vedlejsí třídě. Všechny informace naleznete na letáku. Zítra prosím poslat přihlášku. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve třídě nám už došly kapesníky. Prosím, aby děti přinesly každé jeden balíček kapesníků. Pokud děti kapesníky nespotřebují do konce 1. třídy, zůstanou nám do 2. třídy. Děkuji. 

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve dnech 30.4. a 2.5. 2018 bude poslední plánované volno.

[Mgr. Jitka Kubátová]20. 3. jdeme do divadla U Hasičů na pohádku Loupežník Rumcajs. Vstup je 80 Kč.

[Mgr. Jitka Kubátová]Děti si přinesou do školy knihu, kterou dostaly k Vánocům, začneme ji číst. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve škole proběhne 1. 3. výukový program o zubní hygieně, děti si přinesou svůj zubní kartáček. Program je zdarma.

[Mgr. Jitka Kubátová]Opět začíná výuka cizinců.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pondělí 26. 2. je z důvodů stavebních prací 1 den ředitelské volno.

[Mgr. Jitka Kubátová]Děti si přes prázdniny vyberou a naučí báseň o 2 - 3 slokách do školní recitační soutěže. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]O prázdninách si děti budou číst a počítat. Přeji všem hezký odpočinek! 

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 31. 1. se 4. hodinu vydává dětem vysvědčení, vyučování končí v 11. 40 hod. Ve čtvrtek se normálně učíme a od pátku začínají prázdniny. Děti si přinesou na vysvědčení desky a po prázdninách vysvědčení od dětí vyberu.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pátek 19. 1. jdeme v 10. 15  hod. do knihovny. Děti si vezmou s sebou knihu, kterou dostaly ve škole od Ježíška a čtenářský průkaz - kdo jej má.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pátek 2. 2. 2018 budou pololetní prázdniny a hned na ně navazují jarní prázdniny od 3. 2. - 11. 2. Pak je 2 dny 12. 2. a 13. 2. ředitelské volno. Do školy se nastupuje 14.2.  

[Mgr. Jitka Kubátová]V pátek 12. 1. 2018 budou prezidentské volby, vyučování bude končit v 11. 30 hod. Družina bude jen do 13 hodin. V případě 2. kola voleb, bude vše stejné.

[Mgr. Jitka Kubátová]Vážení rodiče, přeji vám všem i dětem klidné a spokojené Vánoce a jen vše pěkné do roku 2018.

[Mgr. Jitka Kubátová]Připomínám, že vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. 12. a končí v úterý 2. 1. 2018. Nástup do školy je ve středu 3. 1. 2018.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 20. 12. budeme plnit 2. hodinu Olympijský víceboj.

[Mgr. Jitka Kubátová]Při tělesné výchově plníme disciplíny Olympijskeho víceboje.

[Mgr. Jitka Kubátová]Při čtení budu dětem v příštích dnech měřit počet slov za 1 minutu. Je to jen pro orientaci a neklasifikuje se to.

[Mgr. Jitka Kubátová]Vánoční posezení budeme mít ve třídě v pátek 22. 12. od 10 hod. Příští týden mohou děti nosit podepsané dárečky - pro koho a od koho. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]V úterý 19. 12. jdeme do kina Mat na pohádku Cesta za vánoční hvězdou. Prosím posílat 60 Kč. Budeme mít jen ČJ a MAT.

[Mgr. Jitka Kubátová]Včerejší mikulášská nadílka byla velice hezká, děti měly z dárků velkou radost. Ještě jednou děkuji paní Gomolové za dárek pro děti.

[Mgr. Jitka Kubátová]Dnešní angličtina je kvůli divadlu přesunuta na pátek.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 6. 12. půjdeme ještě jednou do divadla U Hasičů na představení : Když je v pekle neděle. Budeme se učit jen 1. a 5. hodinu. Děti už zítra můžou nosit peníze. Vstup je opět 80 Kč. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Vážení rodiče, knihu si k Vánocům objednaly všechny děti. Kniha stojí přesně 158 Kč, takže bych měla každému dítěti vrátit 2 Kč. Zbylo 36 Kč a většinou se to řeší tak, že se koupí dětem na odměny do třídy 2 sáčky bonbonů. Doklad o koupi schovám. :-) 

[Mgr. Jitka Kubátová]Nebudeme vybírat peníze na dárek k Mikuláši. Maminka Terezky Hříbkové dětem věnuje dárek k Mikuláši jako sponzorský dar. :-)

[Mgr. Jitka Kubátová]Prosím poslat peníze na knihu pro děti - 160 Kč. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve čtvrtek 23. 11. si děti přinesou na pracovní činnosti stavebnici - pokud možno - nebo puzzle. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Dětem rozdám publikace Pierot na procvičování učiva. Pokud máte o knihy zájem, pošlete 75 Kč za knihu nebo 150 Kč za obě knihy. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Vážení rodiče, zjišťuji předběžný zajem o školu v přírodě. Vyplňte prosím dětem v notýsku, zda máte zájem nebo ne. Jelo by se v květnu nebo červnu, pobyt na 7 dnů stojí asi 3 400 Kč. Vyplatí se jet pouze tehdy, jestliže pojede celá třída. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]27. 11. půjdeme do divadla U Hasičů na představení : Mrazík. Vstup je 80 Kč. Budeme se učit jen první hodinu. Děti si vezmou do školy penál, svačinu, přezůvky a Slabikář. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 15. 11. bude třídní schůzka od 17. 30 hod.

[Mgr. Jitka Kubátová]13. 11. bude ve škole vánoční fotografování, děti obdrží letáčky.

[Mgr. Jitka Kubátová]Vážení rodiče, děti si budou během podzimních prázdnin procvičovat sčítání a odčítání v oboru do 5 a budou číst v PS k ŽA  na str.29, už plynuleji. Děkuji. Přeji všem hezké prázdniny!

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 25. 10. navštívíme knihovnu v Dittrichově ulici v rámci projektu na podporu čtenářských dovedností. Projekt vede p.Světlana Šafářová.

[Mgr. Jitka Kubátová]Děti si vystřihnou příští týden písmenko J,j a písmenko Y,y a slabiky. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pátek 20. 10. proběhnou na naší škole volby. Vyučování bude končit v 11. 30 hod. a družina je pouze do 13 hodin.

[Mgr. Jitka Kubátová]V pondělí 16. 10. se zúčastníme výukového programu Policie ČR. Je zdarma.

[Mgr. Jitka Kubátová]Pro příští týden prosím vystřihnout písmenko P, p + slabiky. Prosím o každodenní procvičování čtení! Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Dne 30. 10. 2017 bude ředitelské volno z důvodu stavebních prací v prostorách budovy školy. Nástup do školy po podzimních prázdninách bude v úterý 31. 10. 2017.

[Mgr. Jitka Kubátová]V příštím týdnu proběhne na naší škole sběr papíru. Kdo nějaký papír má, může ho svázaný a popsaný přinést do školy, budeme rádi. Děkujeme.

[Mgr. Jitka Kubátová]Prosím, aby děti denně procvičovaly čtení slabik. Zvlášť ze začátku 1. třídy je to velice důležité. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Od 2. 10. dochází ke změně v rozvrhu : aktuální verze bude vlepena dětem do žákovské knížky. Jde jen o přesun Vv a Pč z pátku na čtvrtek a ČJ a Tv bude v pátek.

[Mgr. Jitka Kubátová]25. 9.
Zítra budou dětem rozdány informační letáčky ohledně svačinek z mléčného automatu. Pokud budete mít zájem, musíte si nejprve vyzvednout v kanceláři školy kartičku (zdarma) u p. hospodářky Kostelníkové, pak ji nabít (viz. letáček) a pak teprve vybírat svačinky. Kromě toho jsme zařazeni do projektu Mléko do škol (2x měsíčně zdarma neochucené mléko) a Ovoce a zelenina do škol (2x měsíčně zdarma ovoce či zelenina).

[Mgr. Jitka Kubátová]Ve středu 27. 9. proběhne na naší škole pro celý 1. stupeň výukový program : U sousedů v Evropě. Cena je 45 Kč. V pondělí nebo v úterý prosím poslat 45 Kč. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Připomínám fotografování dětí v pondělí 25. 9. a prosím poslat 190 Kč. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Prosím posílat okopírovanou kartičku pojišťovny - kdo ještě nedal. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Prosím vystřihnout písmenka U, u, I,i a pak vždy vystřihnout každé nové probírané písmenko. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Prosím rodiče o vystřižení všech písmenek krátkých i dlouhých A,a, O,o a číslice do 10 i znaky nerovnosti a plusy i mínusy. Děkuji.

[Mgr. Jitka Kubátová]Vážení rodiče, sejdeme se 4. 9. 2017 v tělocvičně v 8. 05 hod. Odebereme se do třídy, kde vám sdělím další potřebné informace. Těším se na pěknou spolupráci.

[Mgr. Jitka Kubátová]


 

Nahoru

   Adresa

Základní škola a Mateřská škola Praha 2
Resslova 10/308, Praha 2 - 120 00
Zřizovatel: Městská část Praha 2
IČO: 60460318 DIČ: CZ60460318

   Kontakt

telefon kancelář: 224 923 700
telefon mobilní:   739 320 776
telefon sborovna: 224 912 830
telefon jídelna:  224 915 557

   E-mail

kancelář zš: info@zsressl.cz
ředitel zš: reditel@zsressl.cz
web administrace: admin@zsressl.cz
školní jidelna: jidelna@zsressl.cz