Profil školy

Motto:" Řekni a já zapomenu, ukaž a já si zapamatuju, nech mne to udělat a já pochopím."

Naše škola žákům nabízí kombinaci klasických a alternativních výukových metod ve třídách, v počítačových učebnách či u interaktivní tabule. Věříme, že zachováním tradičního pedagogického přístupu a zaváděním moderních alternativních metod nejlépe podporujeme rozvoj našich žáků. Soustředíme se tak nejen na upevňování tolik potřebné dětské kázně, osvojování si samostatnosti, nutnosti plnění povinností a přijmutí zodpovědnosti za následky jejich nedodržování, ale zároveň také náš přístup vybízí k samostatnému myšlení, vyjadřování svých názorů, diskutování, pracování v rámci skupiny a využívání moderních technologií v procesu učení. Svým přístupem se snažíme našim žákům zprostředkovat podnětné prostředí, posilujeme jejich zdravé sebevědomí a učíme je vzájemné toleranci. Abychom dosáhli těchto cílů je pro nás nejdůležitější navázat a prohlubovat vztah učitel-žák, který zakládáme na přirozeném vzájemném respektu. Také je pro nás samozřejmě velice klíčová spolupráce s rodiči, založená na vstřícné komunikaci a důvěře (možnost konzultací kdykoliv po dohodě). Náš tým pedagogů se skládá z profesionálů s praxí.

Známkování se skládá z klasické číselné stupnice doplněné slovním upřesněním. V nižších ročnících využíváme možnosti dokončení práce v následující hodině (přelévání učiva). Žákům se SPU se věnujeme se zvýšenou péčí i v rámci vyučování - speciální pedagog vede nápravu v malých skupinkách s individuálním přístupem v kroužku Čáryfuk. Vedeme žáky k ekologickému cítění pomocí různých projektů a programů. Staráme se o absolutní sportovní špičky v těchto věkových kategoriích.

telefon mobilní:   739 320 776
telefon sborovna: 224 912 830