1. B - nástěnka

Organizace posledního týdne:
26. 6. – sportovní dopoledne – sportovní oblečení dle aktuálního počasí, svačina s dostatkem pití, batůžek (dle počasí pláštěnka či pokrývka hlavy, sluneční brýle). Odchod ze školy v 8.00 hod., návrat v 11.30 hod.
27. 6. odevzdání čítanky, rozdávání sešitů, výkresů, pracovních sešitů – velkou igelitovou tašku s sebou.
28. 6. rozdávání učebnic do 2. třídy
29. 6. půjdeme na zmrzlinu. Přinést cca 30 Kč.
30. 6. rozdávání vysvědčení. S sebou desky na vysvědčení. Konec vyučování cca 8.30-8.45 hod. Pak mohou děti odejít s doprovodem domů nebo budou předány do ŠD. Provoz do 17.30 hod.
Děkuji všem rodičům za spolupráci a přeji všem krásné a dlouhé prázdniny!

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím o úhradu školních potřeb a pracovních sešitů pro 2. třídu ve výši 650 Kč do 28. 6.

Dětem, které byly na ŠVP vznikl přeplatek 80 Kč.

Myslím, že nejjednodušší bude, odečíst ho z ceny na pomůcky. Proto platba pro tyto žáky bude 570 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]Vážení rodiče, na taneční vystoupení na Akademii prosíme oblečení:
chlapci - bílé triko, černé kalhoty
dívky - bílé tílko, bílé podkolenky.
Vystoupení proběhne dne 27. 6. 2017 od 17:00 v tělocvičně školy.
Děkuji za spolupráci, D. Vávrová

[Mgr. Radmila Machálková]Ve středu 14. 6. proběhne v 8.30 hod. v Emauzích pasování Rytířů čtení. Odchod ze školy v 8.00 hod., návrat v cca 9.45 hod. Děti přijdou svátečně oblečeny. Z důvodu plné kapacity se rodiče bohužel nemohou zúčastnit.

[Mgr. Radmila Machálková]9. 6.

A je to tady - náš poslední celý den na ŠVP! Dopoledne jsme se chvíli věnovali učení (které jsme tu trošku zanedbávali) a pak hned vyrazili do krásného slunečného dne. Dopolední program byl rozdělený dle věku, ale nakonec jsme se všichni potkali na hřištích a společně sportovali, či si hráli. Po obědě (polévka nudlová, dušená mrkev s bramborem) jsme se snažili dle svých možností zabalit a pak všichni postupně navštívili bazén. Odpoledne jsme se ještě naposledy vyřádili venku a po večeři (špagety) následovalo předání diplomů a diskotéka. Zítra se na vás všichni těšíme, přijďte si nás vyzvednout ve 14.30 hod. Vaše děti.

[Mgr. Radmila Machálková]8. 6.

Počasí na Šumavě se konečně umoudřilo, proto jsme mohli vyjít na pořádnou túru. Vyrazili jsme hned po vydatné snídani a postupně došli na Černé a Čertovo jezero, postavili Čertí věž a domeček pro skřítky. Do hotelu jsme se vrátili po 16. hodině. Ušli jsme asi 15 km, ale hodně jsme také odpočívali. Kupodivu túra děti příliš neunavila, proto si ještě zasportovaly na hřišti.

 

[Mgr. Radmila Machálková][Mgr. Radmila Machálková]7. 6. 2017

Dnešní předpověď počasí nebyla na odpoledne příznivá, proto jsme se rozhodli, že  zdoláme horu Špičák dopoledne. Nadmořskou výšku 1 202 m jsme pokořili asi po hodinovém usilovném stoupání. Nahoře bylo 7°C a chvílemi padaly krupky. Rozhledna byla zavřená, tak jsme se u ní alespoň vyfotili. Při zpáteční cestě nás už bohužel zastihl déšť, což nám ale nevadilo, protože jsme měli pláštěnky. Po obědě (polévka zeleninová, kuře s bramborem) jsme měli prodloužený polední klid. Pak následoval na velké přání bazén, krátké učení (to už nebylo na přání), hry a soutěže. Po večeři (rizoto) proběhla oblíbená diskotéka a příprava na zítřejší  celodenní výlet.

 

[Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče,

dnes jsme čekali deštivé počasí, proto jsme dopoledne vyrazili na nákupy do Železné Rudy a stihli si chvíli zasoutěžit a zasportovat na hřišti. Po obědě (bramborová polévka, vepřové na paprice, těstoviny) a po poledním klidu jsme se prostřídali v bazénu a chvíli se učili. Následovalo tvoření, volné hraní, večeře (francouzské brambory) a nyní skotačíme na diskotéce. Venku celé odpoledne prší, ale nám to zatím nevadí. Všichni vás zdravíme a těšíme se na zítra!

[Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče,

cestu jsme zvládli bez zdravotních problémů. Po obědě (polévka zeleninová, přírodní kuřecí řízek, brambor) jsme si ještě chvíli hráli venku a pak jsme se teprve ubytovali. Odpoledne jsme vyrazili na krátkou vycházku do Železné Rudy. Po večeři (smažený sýr, hranolky) jsme si ještě chvíli pohráli a venku. Pak jsme slíbili poslušnost na celý týden, vysprchovali se a nyní už spíme (snad). Dnes nám počasí celkem přálo, zítra to bude asi horší.

[Mgr. Radmila Machálková]Doplňující informace k Švp:
• číslo mobilu – 728 747 194 – volejte jen v nutných případech
• adresa:
hotel Čertův mlýn
Špičák 132
Železná Ruda
340 04
• denně dětem pište, čekají na pohledy
• sraz 5. 6. v 7.30 hod. ve výklenku u kostela v Resslově ul., odjezd v 8.00 hod., návrat 10. 6. cca v 14:30-15:00 hod. tamtéž
• prohlédnout dětem vlasy – nemohou odjet v případě výskytu vší či hnid!
• v případě nevolnosti na cestu přibalit Kinedril + sáček
• z učení zabalit do igelitové tašky pouze pracovní sešit z M, čítanku, žákovskou knížku, dále penál, pastelky, nůžky, lepidlo
• sluneční brýle, opalovací krém, pokrývku hlavy, přípravek na klíšťata, ale i teplé oblečení!!!
• předepsané korespondenční lístky s adresou domů, babičkám,…
• připomínám dohodu nebrat mobilní telefony a PSP, ani notebooky a DVD
• prosím, přibalte dětem 2 sáčky bonbónů na odměny
• v pátek 2. 6. budu vybírat potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení od lékaře, příp. ofocený očkovací průkaz v nadepsané obálce. Vše dětem vrátím – při návratu to budou mít v kufru nebo batůžku.
• kdo pravidelně užívá léky, odevzdá je podepsané u autobusu s předepsaným dávkováním

[Mgr. Radmila Machálková]Dětem budou rozdány publikace z nakladatelství Pierot, které si můžete zakoupit na prázdninové procvičování. Cena u obou publikací je 75 Kč. Můžete si vzít jednu, obě nebo žádnou. Prosím o navrácení do pátku 26. 5. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]26. 5. jdeme do knihovny - odchod v 10.00 hod.

[Mgr. Radmila Machálková]Kdo se nezúčastní ŠVP bude buď chodit do 1. A nebo dostane učení a zůstane doma. Děti mají tuto informaci vlepenou v notýsku. Zatrhněte, prosím, jednu z možností. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Informace ke škole v přírodě.

Potvrzení o zdravotní způsobilosti dát potvrdit lékaři. Pokud ji máte z loňského roku, zkontrolujte datum - doba platnosti je jeden rok a je možné, že ji máte někdo platnou. Po příjezdu budu toto potvrzení vracet, můžete ho celý další rok využívat. Prohlášení o bezinfekčnosti vyplňte s datem 4. nebo 5. 6. 2017.

Oba papíry si vyberu v pátek 2. 6. (Kdo zapomene, předá mi je až u autobusu).

Další informace ohledně ŠVP vlepím týden před odjezdem do notýsku.

[Mgr. Radmila Machálková]11. 5. jdeme do Divadla U Hasičů na pohádku O loupežníku Rumcajsovi. Vstupné 70 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]9. 5. půjdou děti běhat na hřiště Gymnázia Botičská. Přijdou sportovně oblečené a budou mít sportovní obuv! S sebou také učení na první dvě vyučovací hodiny.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím do 5. 5. uhradit fotografie. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]3. 5. proběhne ve škole výukový program o zdravé výživě. Je zdarma.

[Mgr. Radmila Machálková]25. 4. bude fotografování dětí. Společné foto stojí 40 Kč. Samostatné foto stojí 3 kusy po 25 Kč 75 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]V úterý 18. 4. si mohou děti v knihovně koupit knížku od pana Krále, který nás bude pasovat na Rytíře čtení. Kdo má zájem, vezme si 50 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]V úterý 18. 4. si děti nechají doma Slabikáře, dostanou Čítanky.

[Mgr. Radmila Machálková]Do konce dubna je potřeba uhradit doplatek na ŠVP ve výši 1 750 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková] Ve středu 19. 4. v 17. 30 hod. se koná třídní schůzka.

[Mgr. Radmila Machálková]18. 4. jdeme do knihovny.

[Mgr. Radmila Machálková]Připomínám velikonoční prázdniny v termínu 13. 4. - 17. 4.

[Mgr. Radmila Machálková]Dětem byl do notýsku vlepen souhlas či nesouhlas s uveřejněním fotek ze školní akce Dřevěná dílna na stránky lektorky. Prosím o doplnění a děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Do 3. 3. se každý naučí báseň dle vlastního výběru, která bude mít alespoň 2 sloky.

[Mgr. Radmila Machálková]1. 3. se zúčastníme výukového programu Dřevěná dílna. Děti si odnesou svůj výrobek. Vybírám 100 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]Od 20. 2. budeme mít změnu rozvrhu. Konec vyučování se nemění, pouze jsou přeházené předměty. Nový rozvrh bude vlepený v Notýsku.

[Mgr. Radmila Machálková]Vzhledem k vysoké nemocnosti a fixní ceně programu „Expedice Čtyřlístek“ musíme vybrat od každého dítěte ještě 10 Kč. Děkujeme za pochopení. Tř. učitelky.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve středu 15. 2. proběhne ve škole výukový program „Expedice Čtyřlístek“. Vybírám 55 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]V pátek 10. 2. jdeme do knihovny.

[Mgr. Radmila Machálková]Dále prosím o zaslání 20 Kč na pomůcky na Vv+Pč. ( Např. teď jsem dětem kupovala papírové talíře na Pč). Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Připomínám, že v pátek 3. 2.  jsou jednodenní pololetní prázdniny.

[Mgr. Radmila Machálková]Děti si zítra (31. 1.) přinesou desky na vysvědčení. Budu ho vybírat zpět nejpozději v pondělí 6. 2.

[Mgr. Radmila Machálková]Na 26. 1. si děti přinesou na Vv + Pč vystřižené obrázky z časopisů. (Pokud možno zdravá strava, budeme lepit koláž).

[Mgr. Radmila Machálková]Z organizačních důvodů se angličtina tento týden přesouvá ze středy na pátek.

[Mgr. Radmila Machálková]11. 1. se konají od 17.30 hod. konzultační hodiny.

[Mgr. Radmila Machálková]Přihlášené děti na ŠVP uhradí do 13. 1. zálohu 1 580 Kč + kdo chce další připojištění za 50 Kč (připojištění odpovědnosti za škody a přerušení cesty) – viz. přihláška.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve středu 11. 1. se zúčastníme ve škole multikulturního programu Tajemná Afrika. Je zdarma.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím zašlete do školy 3 obaly na malé sešity (A5)  a 1 velikosti vzkazovníčku (A6).  Doobalíme si sešity.
Zítra 14. 12. přinést angličtinu!

[Mgr. Radmila Machálková]Od 23. 12. do 2. 1. jsou prázdniny. Nástup do školy v úterý 3. 1. 2017. Přeji všem dětem a rodičům krásné Vánoce a co nejpříjemnější rok 2017.

[Mgr. Radmila Machálková]22. 12. si uděláme krátkou besídku ve třídě. Děti si mohou přinést cukroví a případně dáreček pro kamaráda.

[Mgr. Radmila Machálková]21. 12. jdeme od 10.00 hod. do kina Mat na pohádku "Anděl Páně 2". Vstupné 90 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]16. 12. budeme mít ve škole krátký ekologický program "Krysáci" Pražských služeb. Je zdarma.

[Mgr. Radmila Machálková]Dne 14. 12. jdeme do Divadla U Hasičů na pohádku O pejskovi a kočičce. Program je zdarma. S sebou pouze učení na 1. vyučovací hodinu.

[Mgr. Radmila Machálková]V pátek 9. 12. budeme celý den tvořit v keramické dílně. Vybírám 20 Kč.

[Mgr. Radmila Machálková]V pátek 9. 12. 2016 bude provoz školní družiny zkrácen do 16.00 hod. Děti budou od 15.00 hod. v keramické dílně.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím zašlete peníze za fotografie (pouze někteří jednotlivci) a 50 Kč na Mikuláše - někdo již platil na třídní schůzce. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve čtvrtek jdeme do knihovny na Setkání se živými netopýry. Jako příspěvek na výživu netopýrů prosím vybírám 20 Kč. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve středu 30. 11. jdeme do divadla na představení Když je v pekle neděle. Vstupné 70 Kč. Odchod ze školy v 8.45 hod., příchod cca 11.00 hod.

[Mgr. Radmila Machálková]21. 11. proběhne preventivní program Policie ČR (ve škole, zdarma).

[Mgr. Radmila Machálková]Připomínám, že 17. a18. 11.není vyučování - státní svátek + ředitelské volno.

[Mgr. Radmila Machálková]15. 11. máme projektový den „Hrajeme si s Legem.“ Cena programu je 50 Kč. Peníze můžete již zasílat.

[Mgr. Radmila Machálková]10. 11. jdeme do knihovny v Dittrichově ulici.

[Mgr. Radmila Machálková]Zájemci o školu v přírodě odevzdají závaznou přihlášku do 8. 11. !

[Mgr. Radmila Machálková]Připomínám, že v termínu 26. - 30. 10. jsou podzimní prázdniny. V těchto dnech nefunguje ani školní družina, ani školní jídelna.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím vystřihnout písmena P, T + slabiky.

[Mgr. Radmila Machálková]Pokud máte zájem o focení jednotlivců dle nabídkového letáčku, vyplňte ho a zašlete zpět. Focení proběhne v pátek 4. 11. ráno.

[Mgr. Radmila Machálková]Dětem byla vlepena do notýsku nabídka školy v přírodě. Zatrhněte, zda budete či nebudete mít zájem. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Na čtvrteční Vv prosím nasbírat listy. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Děti často zapomínají pracovní sešity. Prosím o kontrolu pomůcek na druhý den. Nezapomeňte v pondělí a ve středu přibalit prvouku. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím vystřihnout S, s + slabiky.
Pošlete do školy 1 obal na sešit velikosti A5 (matematika školní – malý sešit).

[Mgr. Radmila Machálková]Děti budou mít denně úkol ze čtení – bude označený červeným křížkem – buď v Živé abecedě nebo v Pracovním sešitě k ŽA. Prosím dohlédněte, aby děti četly, je to opravdu důležité. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]V termínu 10. - 14. 10. bude ve škole probíhat sběr papíru v šatně školy – vždy před vyučováním v době 7.40 – 7.55 hod.
Pokud máte doma přebytečný papír či kartonové obaly, můžete zaslat zvážený a svázaný balíček se jménem dítěte a vyznačenou třídou. Děkujeme za spolupráci.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím vystřihnout slabiky s písmenem M a pro příští týden písmenko L + slabiky. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Ve škole se vyskytly vši. Prosím o kontrolu vlasů. Děkuji

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím o doplacení fotografií ty rodiče, kteří ještě neplatili. Zároveň ještě někteří neodevzdali kartičku pojištěnce a případně okopírovanou průkazku PID.

[Mgr. Radmila Machálková]V pátek 7. 10. proběhne ve třídě výukový program "Šetřeme vodou". Cena 40 Kč. Prosím peníze zasílejte do 6. 10. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím vystřihnout písmenka E, É, e, é,  a vždy po probrání nového písmenka vystřihnout všechny varianty a zařadit do desek. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Prosím vystřihnout číslice 1-10 i s tečkami, znaky +, -, = , znaky nerovnosti a buď sepnout gumičkou, nebo dát do desek na číslice. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Děti budou mít vlepený v notýsku zájem o soubor fotografií za 190 Kč. (Prosím vyznačte možnost). Focení proběhne 27. 9., peníze prosím do 30. 9. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Děti si přinesou vystřižená písmenka v deskách A, Á ,a, á, O, Ó, o, ó. Vždy když probereme nové písmenko, prosím vystřihnout všechny varianty. Děkuji.

[Mgr. Radmila Machálková]Připomínám třídní schůzku 6. 9. v 17.00 hod. u nás ve třídě. Účast nutná!
Děti budou denně nosit: penál, pracovní sešity z ČJ a M, Uvolňovací cviky, Živou abecedu. V úterý a ve čtvrtek ještě Cestičku do školy.

[Mgr. Radmila Machálková]Milé děti, vážení rodiče,

vítám všechny v novém školním roce. Připomínám několik zásadních informací, které jste obdrželi již v červnu.

1. 9. sraz na školním hřišti v 8.05 hod. S sebou aktovku. Konec vyučování v 8.45 hod.

2. 9. sraz v šatně v 7.55 hod., kde se děti přezují. Děti ze školní družiny si vyzvednu. Konec vyučování v 9.45 hod. (Nezapomeňte i na svačinu).

5. 9. konec vyučování v 10.45 hod.

Od 6. 9. - 9. 9. konec vyučování v 11.40 hod.

Od 1. 9. funguje školní družina v plném rozsahu (6.30 -17.30 hod.)

6. 9. se koná od 17.00 hod. třídní schůzka, kde si povíme všechny další důležité věci.

Na spolupráci se těší a krásný první rok ve škole dětem přeje jejich paní učitelka.

[Mgr. Radmila Machálková]


 

Nahoru

   Adresa

Základní škola a Mateřská škola Praha 2
Resslova 10/308, Praha 2 - 120 00
Zřizovatel: Městská část Praha 2
IČO: 60460318 DIČ: CZ60460318

   Kontakt

telefon kancelář: 224 923 700
telefon mobilní:   739 320 776
telefon sborovna: 224 912 830
telefon jídelna:  224 915 557

   E-mail

kancelář zš: info@zsressl.cz
ředitel zš: reditel@zsressl.cz
web administrace: admin@zsressl.cz
školní jidelna: jidelna@zsressl.cz