2. B - nástěnka

Přeji všem dětem a rodičům krásné prázdniny a těším se na další spolupráci v příštím školním roce. 

[Mgr. Markéta Štěpánková]Sraz na Akademii v 16.45 hod. ve školní družině. Děti budou oblečeny dle prosby pí. uč. Vávrové (děvčata bílá halenka/tričko, nejlépe růžová sukýnka, chlapci bílá košile/tričko, tmavé kalhoty, hřeben). Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Vyúčtování výletu:

Vybráno 250 Kč, utraceno 242 Kč (62 Kč vlak, 15 Kč autobus, 100 Kč vstupné, 65 Kč oběd), vráceno 8 Kč.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Příští týden končí vyučování po 4. vyuč. hodině.

V pátek vyučování končí po rozdání vysvědčení.

25. 6. přijdou děti sportovně oblečeny - sportovní dopoledne.

[Mgr. Markéta Štěpánková]26. 6. si děti odnesou sešity, výkresy a kufřík na VV. 

27. 6. si budeme rozdávat učebnice do 3.třídy.

29. 6. rozdávání vysvedčení, konec vyučování v 8.45 hod.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve středu 20. 6. výuka plavání (náhrada za 25. 6., kdy máme sportovní dopoledne).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Další akce v červnu:

25. 6. - sportovní dopoledne na hřišti Gymnázia Botičská

26. 6. - Akademie (od 17.00 hod.)

[Mgr. Markéta Štěpánková]Výlet do Mirákula 21. 6. : sraz bude v 7.40 v přízemí před ŠD. Odjíždíme vlakem v 8.21 hod. z Masarykova nádraží do Milovic. Tam pro nás přijede autobus a převeze nás k zábavnímu parku. Děti mají objednaný oběd (polévka, řízek, pití). Zpět přijedeme v 15.32 hod. na Masarykovo nádraží. Děti přivedeme ke škole kolem 16.00 hod. Děti budou sportovně oblečeny přiměřeně počasí, budou mít všichni pláštěnku nebo deštník (což doufám nebudeme potřebovat). (V případě horka nezapomeňte na pokrývku hlavy a namažte děti opalovacím krémem). Budou mít svačinu, dostatek pití a můžete jim dát menší kapesné.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dětem byl vrácen přeplatek z výletu (42 Kč).

Prosím zasílejte 250 Kč na výlet a 350 Kč na pomůcky do 2. třídy. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Poslední informace k  výletu 6. 6.:

- sraz v přízemí školy mezi 7.45 - 7.55 hod. (děti, které navštěvují ranní družinu, počkají na mne tam), odchod ze školy nejpozději v 8.05 hod. (nemůžeme na nikoho čekat)

- návrat ke škole okolo 17.15 hod.

- s sebou: svačinu a pití na celý den, pláštěnku, kšiltovku proti slunci, pohodlné turistické boty (půjdeme delší trasu pěšky), malé kapesné

[Mgr. Markéta Štěpánková]Děti, které jedou 6. 6. na výlet, mají na tento den odhlášený oběd.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dne 21. 6. plánujeme ještě jeden výlet vlakem do Mirákula do Milovic. Cena výletu (jízdné vlakem, vstupné, oběd a doprava od vlakového nádraží do Mirákula a zpět autobusem) by se měla pohybovat kolem 250 Kč. Výlet bude zpětně přesně vyúčtován a přeplatek vrácen. Bližší informace zašlu před akcí. Vyznačte mi v notýsku zájem. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dětem byly zapůjčeny publikace k domácímu procvičování. V případě zájmu zašlete peníze, v opačném vraťte publikace zpět do školy. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pátek 25. 5. bude uzavřena šatna školy. Děti přijdou hlavním vchodem a přezují se ve třídě.

[Mgr. Markéta Štěpánková]24. 5. (v případě přízivého počasí) Olympijský víceboj - běhy na hřišti Gymnázia Botičská. Odchod ze školy po 1. vyuč. hodině, návrat během 4. hodiny. Děti přijdou sportovně oblečeny, s sebou si vezmou český jazyk, penál, ŽK, svačinu, pití a  přezůvky. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Prosím, zasílejte peníze na objednané fotografie. 

Začínám vybírat částku 100 Kč na výlet do Strže. Informace k výletu budou dětem vlepeny do notýsku.

29. 5. proběhne výukový program „Šifra mistra Brailla“ (slepci + vodící psi). Částka 40 Kč bude hrazena z TF.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pondělí 14. 5. a v úterý 15. 5. je z důvodů stavebních prací uzavřena šatna. Děti se nebudou přezouvat, do školy půjdou hlavním vchodem a přezují se až ve třídě. 

[Mgr. Markéta Štěpánková]V týdnu 21. - 25. 5. proběhne ve škole sběr papíru. V případě zájmu odevzdávejte při příchodu do školy v šatně podepsaný a zvážený balíček (označený třídou). Děkuji.

23. 5. proběhne fotografování tříd. Dětem budou vlepeny do notýsku ceny fotografií. V případě zájmu vyplňte požadovaný počet. Děkuji.

24. 5. půjdeme za příznivého počasí na hřiště Gymnázia Botičská dokončit Olympijský víceboj. Podrobnější  informace budou upřesněny prostřednictvím notýsku.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Připomínám ředitelská volna 30. 4., 2. 5. a 7. 5. 

[Mgr. Markéta Štěpánková]18. 4. v 17. 30 hod. se konají třídní schůzky - 2. patro učebna hudební výchovy.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve středu 4. 4. se děti zúčastní dvouhodinové výtvarné dílny s ilustrátorem Jiřím Fixlem. Děti budou potřebovat lepidlo a nůžky. Cena 50 Kč bude hrazena z třídního fondu. Na vyučování si děti vezmou uč. a PS ČJ, M a uč. a PS Prv.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Připomínám, že od 29. 3. do 2. 4. jsou velikonoční prázdniny. Nástup do školy je v úterý 3. 4.

12. 4. jdeme první dvě vyučovací hodiny do knihovny.

18. 4. v 17. 30 hod. se konají třídní schůzky.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve dnech 30. 4. a 2. 5. 2018 bude poslední plánované ředitelské volno.

 

Prosím, trénujte s dětmi násobilku 2, 3 a 4. Zítra začínáme s násobilkou 5.

Na čtvrtek mají děti trénovat čtení z oranžové čítanky článek "V nemocnici".

[Mgr. Markéta Štěpánková]Do 2.3. se děti  naučí básničku dle svého výběru (3 sloky a více). V pátek proběhne třídní kolo recitační soutěže. 

1. 3. proběhne ve škole výukový program o zubní hygieně. Je zdarma. Děti si přinesou zubní kartáček.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Nejpozději 16. 3. mají děti odevzdat čtenářské deníky.

[Mgr. Markéta Štěpánková]19. 2. začíná výuka plavání.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pondělí 26. 2. je z důvodu rekonstrukce ředitelské volno.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Připomínám volno od pátku 2. 2. až do 13. 2. Nástup do školy je ve středu 14. 2.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dnes děti obdržely rozvrh na druhé pololetí (platný od 1. 2. 2018). Mají ho vlepený místo původního  - na zadní straně ŽK.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve středu 31. 1. budeme 4. vyučovací hodinu rozdávat vysvědčení (vyučování bude zkráceno do 11.40 hod, poté děti půjdou do školní družiny).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve čtvrtek 25. 1. jdeme  v 8.00 hod. do knihovny v Dittrichově ulici. Děti si s sebou vezmou knihu Dášeňka a  čtenářský průkaz. Po návratu do školy  budeme pokračovat ve výuce. Děti si přinesou angličtinu, PS z ČJ a M.

 

Dne 26. 1. bude ve škole probíhat 2. kolo prezidentských voleb. Vyučování budeme mít opět do 11.30 hod. Ve ŠD je nutné děti vyzvednout do 13.00 hod.

 

Od 19. 2. 2018 budou mít děti místo tělesné výchovy výuku plavání. Bude plně hrazena školou a bude probíhat celé 2. pololetí. Pokud někdo z vážných zdravotních důvodů nebude moci výuku absolvovat, je potřeba přinést lékařskou zprávu. V případě momentálního nachlazení stačí omluvenka od rodičů a dítě bude zůstávat ve ŠD. Děti se budou učit 1. vyučovací hodinu, poté odjedou na plavání a cca v 11.30 se budou vracet a pokračovat ve výuce. Z tohoto důvodu bude i změněný rozvrh ve 2. pololetí. V batůžku s sebou budou vozit plavky, ručník, mýdlo, koupací čepici, svačinu. Oblékejte děti přiměřeně k počasí a nezapomínejte v zimě na čepici. Dívky s dlouhými vlasy budou nosit culík, příp. drdol. Po plavání je možnost vysušit vlasy.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Na čtvrtek mají děti trénovat čtení z oranžové čítanky (úryvek z Medvídka Pú).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Na čtvrtek 11. 1. mají děti trénovat čtení z bílé čítanky (článek Hadráček - str. 63 - 66).

Každou středu budeme číst z Dášeňky.

Na příští týden se mají děti naučit báseň Krtek (bílá čítanka str. 58).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ředitel školy uděluje z důvodu rekonstrukce školní budovy dne 12. a 13. 2. 2018 ředitelské volno. (Výuka nebude probíhat od 2. 2. 2018 – jednodenní pololetní prázdniny, pak navazují jarní prázdniny 5. – 9. 2. 2018 a následně ředitelské volno). Nástup do školy bude ve středu 14. 2. 2018.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dne 12. 1. 2018 se koná 1. kolo prezidentských voleb. Z toho důvodu bude zkráceno vyučování  do 11.30 hod. Provoz ŠD bude pouze do 13.00 hodin. Stejná situace se bude opakovat v závislosti na konání 2. kola voleb dne 26. 1. 2018.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Přeji rodičům a dětem klidné a radostné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Tento týden nebudou děti dostávat domácí úkoly. 

Připomínám, že výuka po prázdninách začíná 3. 1. 2018.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V letošním školním roce z organizačních důvodů na školu v přírodě nevyjedeme. 

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pátek 22. 12. si uděláme ve třídě krátkou besídku. Kdo chce přinést pro kamaráda dáreček, může.

[Mgr. Markéta Štěpánková]12.12. půjdeme do divadla na představení "O zapomnětlivém psaníčkovém andělíčkovi". Budeme odcházet během 1. vyuč. hodiny, děti si vezmou PS z ČJ a M.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Úterní úkol psát děti nemusí, nevrátila jsem jim matematiku.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Na středu mají děti trénovat čtení ze světlé čítanky (str. 42 - 45).

 

30. 11. půjdeme do Muzea Policie ČR na divadelní představení Pohádky kolem křižovatky. Budeme odcházet během 2. vyuč. hodiny, vrátíme se v průběhu 4. vyuč. hodiny. Děti si vezmou český jazyk (uč. + PS) a matematiku.

[Mgr. Markéta Štěpánková]16. 11. jdeme na první dvě vyučovací hodiny do knihovny. Děti se nebudou přezouvat ani převlékat, sejdeme se ve třídě a ihned po zvonění na vyučování budeme odcházet. Na další dvě vyuč. hodiny si děti přinesou AJ, PS z ČJ a M (některé děti mají matematiku ve škole).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dětem byly rozdány publikace na domácí procvičování. Pokud o ně budete mít zájem, zašlete 75 Kč za jednu, či 150 Kč za obě do školy. V opačném případě publikace  obratem vraťte. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pátek 9. 11. bude 1. vyuč. hodinu tělesná výchova,  po přestávce budeme odcházet do divadla.

16. 11. půjdeme na první dvě vyučovací hodiny do knihovny.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pondělí 13. 11. bude probíhat focení jednotlivců na Vánoce – viz. letáček. V případě zájmu zašlete vyplněnou objednávku zpět do školy.  

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve středu 15. 11. se v 17.30 hod. konají třídní schůzky.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pátek 10. 11. půjdeme na muzikál Kocourek Modroočko. Cena 60 Kč (hrazeno z TF). Budeme se učit pouze první vyučovací hodinu - český jazyk.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Prosím zatrhněte v notýsku zájem či nezájem o školu v přírodě. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Na čtvrtek mají děti trénovat čtení z oranžové čítanky (str. 35 - 38). 

V listopadu budu vybírat čtenářské deníky. Pokud již děti mají jednu knihu zapsanou, mohou mi je nosit. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Zítra prosím dejte dětem na tělocvik tepláky a mikinu. Půjdou na hřiště. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Připomínám podzimní prázdniny (26. - 29. 10.) a ředitelské volno (30. 10.).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Prosím o pravidelnou kontrolu notýsku a o podepsání každé nové zprávy, abych měla jistotu, že se tato informace k Vám dostala. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Na čtvrtek 19. 10. mají děti trénovat čtení z bílé čítanky - Maxipes Fík.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dne 30. 10. 2017 bude ředitelské volno z důvodu stavebních prací v prostorách budovy školy. Nástup do školy po podzimních prázdninách bude v úterý 31. 10. 2017.

[Mgr. Markéta Štěpánková]17. 10. se 2. vyuč. hodinu zúčastníme preventivního programu PČR (program se koná ve škole, je zdarma).

 

V pátek 20.10.2017 se na naší škole konají  volby.
Konec vyučování pro 1. stupeň je v 11.30 hod. Školní družina je v provozu  POUZE do 13.00 hod. 

[Mgr. Markéta Štěpánková]V týdnu 9. - 13. 10. bude probíhat sběr papíru.

[Mgr. Markéta Štěpánková]5. 10. půjdeme 1. a 2. vyuč. hod. do knihovny.

Na čtvrtek mají děti procvičovat čtení - oranžová čítanka (V. Čtvrtek - víla Amálka).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve středu 27. 9. se zúčastníme výukového programu v tělocvičně školy U našich sousedů v Evropě. Cena je 45 Kč (částku přinesou pouze děti, které nemají třídní fond). Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Na čtvrtek mají děti trénovat čtení - oranžová čítanka str. 11-14 (O. Sekora - Ferda Mravenec).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Tento pátek budeme mít geometrii. Děti budou potřebovat pravítko. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Od tohoto týdne budou děti dostávat domácí úkoly. Dnes je z pracovního sešitu ČJ + na čtvrtek trénovat čtení str. 8-9. Čítanku si děti vzaly domů.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Děti dnes dostaly k podepsání a obalení sešity. Prosím o jejich včasné vrácení zpět do školy. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Milé děti, vážení rodiče,
vítám Vás v novém školním roce a těším se na naši spolupráci.

 

4. 9. končíme po 1. vyuč. hodině (8.45 hod.)

5. 9. - 1. a 2. vyuč. hod. -  tříd. práce (nadepisování a obalování sešitů), dále dle rozvrhu, konec vyuč. v 11.40 hod.

Další dny vyučování probíhá podle rozvrhu.

6. 9. se konají třídní schůzky, začátek v 17.00 hod.

[Mgr. Markéta Štěpánková]


 

Nahoru

   Adresa

Základní škola a Mateřská škola Praha 2
Resslova 10/308, Praha 2 - 120 00
Zřizovatel: Městská část Praha 2
IČO: 60460318 DIČ: CZ60460318

   Kontakt

telefon kancelář: 224 923 700
telefon mobilní:   739 320 776
telefon sborovna: 224 912 830
telefon jídelna:  224 915 557

   E-mail

kancelář zš: info@zsressl.cz
ředitel zš: reditel@zsressl.cz
web administrace: admin@zsressl.cz
školní jidelna: jidelna@zsressl.cz