4. třída - nástěnka

Dětem, které dnes nebyly ve škole nebo zmrzlinu nechtěly, bude zbylá částka vrácena v pátek.

 

Děkuji rodičům za spolupráci a přeji všem krásné prázdniny.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve čtvrtek půjdeme na zmrzlinu (bude uhrazena ze zbytku peněz, které nám zbyly za nákup pomůcek pro letošní šk. rok). 

[Mgr. Markéta Štěpánková]26. 6. – sportovní dopoledne – sportovní oblečení, svačina s dostatkem pití, pokrývka hlavy, sluneční brýle. Odchod ze školy v 8.00 hod., vyučování končí po 5. vyučovací hodině (dle rozvrhu).

V úterý, středu a čtvrtek bude vyučování končit ve 12.15 hod., poté půjdou děti na oběd či školní družiny. 

V úterý dovybereme zbylé učebnice a budeme si rozdávat učebnice do 5. ročníku. Děti si také odnesou kufříky na VV. 

Odpoledne v 16.45 hod. se sejdeme v naší třídě s dětmi, které vystupují na Akademii.

Na středu si mohou děti přinést do školy stolní hry, knihu apod.

30. 6. rozdávání vysvědčení. Konec vyučování cca 8.30-8.45 hod.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dětem byl předán přeplatek za flétny (30 Kč) a školu v přírodě (80 Kč).

 

26. 6. proběhne sportovní dopoledne na hřišti Gymnázia Botičská.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pondělí děti obdržely okruhy závěrečných prací.

 

21. 6. navštívíme divadelní představení v angličtině "Jackie and the Horrible Family". Cena 50 Kč (pouze děti, které nemají TF).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Pokud máte zájem o hromadný nákup pomůcek pro příští školní rok (sešity, PS, čtvrtky), zasílejte částku 520 Kč (nejpozději do 27. 6.).

[Mgr. Markéta Štěpánková]9. 6.

A je to tady - náš poslední celý den na ŠVP! Dopoledne jsme se chvíli věnovali učení (které jsme tu trošku zanedbávali) a pak hned vyrazili do krásného slunečného dne. Dopolední program byl rozdělený dle věku, ale nakonec jsme se všichni potkali na hřištích a společně sportovali, či si hráli. Po obědě (polévka nudlová, dušená mrkev s bramborem) jsme se snažili dle svých možností zabalit a pak všichni postupně navštívili bazén. Odpoledne jsme se ještě naposledy vyřádili venku a po večeři (špagety) následovalo předání diplomů a diskotéka. Zítra se na vás všichni těšíme, přijďte si nás vyzvednout ve 14.30 hod. Vaše děti.

[Mgr. Radmila Machálková]8. 6.

Počasí na Šumavě se konečně umoudřilo, proto jsme mohli vyjít na pořádnou túru. Vyrazili jsme hned po vydatné snídani a postupně došli na Černé a Čertovo jezero. Do hotelu jsme se vrátili po 16. hodině. Ušli jsme asi 15 km, ale hodně jsme také odpočívali. Kupodivu túra děti příliš neunavila, proto si ještě zasportovaly na hřišti.

 

[Mgr. Radmila Machálková][Mgr. Radmila Machálková]7. 6. 2017

Dnešní předpověď počasí nebyla na odpoledne příznivá, proto jsme se rozhodli, že  zdoláme horu Špičák dopoledne. Nadmořskou výšku 1 202 m jsme pokořili asi po hodinovém usilovném stoupání. Nahoře bylo 7°C a chvílemi padaly krupky. Rozhledna byla zavřená, tak jsme se u ní alespoň vyfotili. Při zpáteční cestě nás už bohužel zastihl déšť, což nám ale nevadilo, protože jsme měli pláštěnky. Po obědě (polévka zeleninová, kuře s bramborem) jsme měli prodloužený polední klid. Pak následoval na velké přání bazén, krátké učení (to už nebylo na přání), hry a soutěže. Po večeři (rizoto) proběhla oblíbená diskotéka a příprava na zítřejší  celodenní výlet.

[Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče,

dnes jsme čekali deštivé počasí, proto jsme dopoledne vyrazili na nákupy do Železné Rudy a stihli si chvíli zasoutěžit a zasportovat na hřišti. Po obědě (bramborová polévka, vepřové na paprice, těstoviny) a po poledním klidu jsme se prostřídali v bazénu a chvíli se učili. Následovalo tvoření, volné hraní, večeře (francouzské brambory) a nyní skotačíme na diskotéce. Venku celé odpoledne prší, ale nám to zatím nevadí. Všichni vás zdravíme a těšíme se na zítra!

 

[Mgr. Radmila Machálková]Milí rodiče,

cestu jsme zvládli bez zdravotních problémů. Po obědě (polévka zeleninová, přírodní kuřecí řízek, brambor) jsme si ještě chvíli hráli venku a pak jsme se teprve ubytovali. Odpoledne jsme vyrazili na krátkou vycházku do Železné Rudy. Po večeři (smažený sýr, hranolky) jsme si ještě chvíli pohráli a venku. Pak jsme slíbili poslušnost na celý týden, vysprchovali se a nyní už spíme (snad). Dnes nám počasí celkem přálo, zítra to bude asi horší.

 

[Mgr. Radmila Machálková]Termíny závěrečných prací:
AJ: 15. 6.
ČJ: 19. 6.
M: 20.6.

Okruhy písemných prací budou dětem předány po návratu ze školy v přírodě.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Vzhledem k tomu, že se konzultační hodiny konají v době konání školy v přírodě, je možné (v případě nutnosti) domluvit si individuální schůzku po návratu ze ŠvP.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Doplňující informace k Švp:
• číslo mobilu – 728 747 194 – volejte jen v nutných případech
• adresa:
hotel Čertův mlýn
Špičák 132
Železná Ruda
340 04
• denně dětem pište, čekají na pohledy
• sraz 5. 6. v 7.30 hod. ve výklenku u kostela v Resslově ul., odjezd v 8.00 hod., návrat 10. 6. cca v 14:30-15:00 hod. tamtéž
• prohlédnout dětem vlasy – nemohou odjet v případě výskytu vší či hnid!
• v případě nevolnosti na cestu přibalit Kinedril + sáček
• z učení zabalit do igelitové tašky pouze pracovní sešit z ČJ, AJ, M, žákovskou knížku, dále penál, pastelky, nůžky, lepidlo
• sluneční brýle, opalovací krém, pokrývku hlavy, plavky, přípravek na klíšťata, ale i teplé oblečení!!!
• předepsané korespondenční lístky s adresou domů, babičkám,…
• připomínám dohodu nebrat mobilní telefony a PSP, ani notebooky a DVD
• prosím, přibalte dětem 2 sáčky bonbónů na odměny
• v pátek 2. 6. budu vybírat potvrzení o bezinfekčnosti, potvrzení od lékaře, příp. ofocený očkovací průkaz v nadepsané obálce. Vše dětem vrátím –     při návratu to budou mít v kufru nebo batůžku.
• kdo pravidelně užívá léky, odevzdá je podepsané u autobusu s předepsaným dávkováním

• doporučené kapesné 200 - 300 Kč

[Mgr. Markéta Štěpánková]Informace ke škole v přírodě (5. 6. - 10. 6.):
Potvrzení o zdravotní způsobilosti dát potvrdit lékaři (po příjezdu ho budu vracet). Prohlášení o bezinfekčnosti vyplňte prosím s datem 4. nebo 5. 6. 2017.Oba papíry si vyberu v pátek 2. 6. (Kdo zapomene, předá mi je až u autobusu).
Další informace si děti vlepí  příští týden do notýsku.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Od pondělí 22. 5. 2017 změna rozvrhu:

Po   Čj, M, Aj, Vla, Čj

Út    Čj, M, Tv, Aj, Vla

St    Čj, Pří, M, Hv, Vv, Vv

Čt    Čj, M, Aj, Pří, Čj, Pč

Pá    Čj, M, Tv, Čj

[Mgr. Markéta Štěpánková]19. 5. se děti zúčastní programu "Kde tu bydlí stromy". Odchod ze školy v 8.00 hod., návrat okolo 11.40 hod. Děti si vezmou batůžky se svačinou a pitím, psací potřeby, Lítačku. Cena programu 50 Kč (pouze děti bez TF).

[Mgr. Markéta Štěpánková]9. 5. půjdou děti běhat na hřiště Gymnázia Botičská. Přijdou sportovně oblečené a budou mít sportovní obuv! S sebou PS z ČJ a M, učebnici a PS z AJ.

 

17. 5. půjdeme na vycházku do Stínadel. Odchod ze školy v 8.00 hod., návrat kolem 10.00 hod. Učení od 3.vyučovací hodiny.

[Mgr. Markéta Štěpánková]25. 4. proběhne fotografování tříd.

společné foto: 40 Kč

skupinka (2 a více členů): 25 Kč/ks

jednotlivci (3 ks): 25 Kč/ks

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dětem byly předány okruhy čtvrtletních prací.

[Mgr. Markéta Štěpánková]11. 4. (3. vyuč. hodinu) preventivní program MP "Bezpečně v dětském kolektivu".

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve středu 19. 4. se od 17.30 hod. konají třídní schůzky.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Do konce dubna je potřeba uhradit doplatek na ŠVP ve výši 1 750 Kč.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Připomínám velikonoční prázdniny 13. 4. - 17.4.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Termíny čtvrtletních prací:

6. 4. - AJ

10. 4. - ČJ

12. 4. - M

[Mgr. Markéta Štěpánková]30. 3. jedeme do divadla na představení "Tři mušketýři". Odchod ze školy po 1. vyuč. hodině, návrat na 5. vyuč. hodinu. S sebou Opencard nebo Lítačku.

[Mgr. Markéta Štěpánková]13. 3. - 17. 3. jarní prázdniny.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dětem byl do notýsku vlepen souhlas či nesouhlas s uveřejněním fotek ze školní akce Dřevěná dílna na stránky lektorky. Prosím o zaškrtnutí jedné z variant. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Od 7. 3.  budeme potřebovat učebnici matematiky 3. díl.

Tento týden je změna rozvrhu:

Út: Čj, M, Tv, Vv, Vv

Stř: 1. a 2. vyuč. hodinu návštěva knihovny, v průběhu 3. vyuč. hodiny půjdeme na filmový festival Jeden svět. Děti si vezmou PS z ČJ a M. Vyučování končí po 6. vyuč. hodině.

Čt: Čj, M, Aj, Tv, Vla, Čj

Pá: Hv, M, Aj, Pří

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve čtvrtek si děti napíší opakování z vlastivědy (Sámova říše, Velkomoravská říše).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Co nás čeká v březnu:
1.3. – „Dřevařská dílna“ (děti si vyzkouší práci se dřevem a odnesou si domů hotový výrobek) – cena 100 Kč (pouze děti bez TF)
8.3. – 1. a 2. vyuč. hodina – návštěva knihovny, po návratu se zúčastníme mezinárodního filmového festivalu „Jeden svět“ – vstupné hrazeno školou
30. 3. – divadelní představení „Tři mušketýři“ – cena 70 Kč (pouze děti bez TF)

[Mgr. Markéta Štěpánková]23. 2. proběhne třídní kolo recitační soutěže "Pražské poetické setkání". Děti si vyberou básničku přiměřenou jejich věku a naučí se ji recitovat. Ze třidy budou vybrány tři děti, které postoupí do školního kola (termín bude upřesněn). Prosím o pomoc při výběru básniček. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Připomínám, že v pátek 3. 2.  jsou jednodenní pololetní prázdniny.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Paní učitelka Tancibudková vzkazuje, že 19. 1. děti budou psát opakování z kapitoly "Půdy a zemědělství" (uč. str. 31).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Paní učitelka Tancibudková vzkazuje, že ve čtvrtek 12. 1. budou děti psát opakování z vlastivědy (počasí a podnebí ČR - uč. str. 29 - 30).

[Mgr. Markéta Štěpánková]11. 1. se konají od 17.30 hod. konzultační hodiny.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Děti obdržely okruhy a termíny pololetních prací.

13. 1. - ČJ

16. 1. - M

19. 1. - AJ

[Mgr. Markéta Štěpánková]Paní učitelka Tancibudková připomíná, že děti ve čtvrtek píší opakování z vlastivědy (kapitola města).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve středu 11. 1. se zúčastníme ve škole multikulturního programu Tajemná Afrika. Program je hrazen školou.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Přihlášené děti na ŠVP uhradí do 13. 1. zálohu 1 580 Kč + kdo chce další připojištění za 50 Kč (připojištění odpovědnosti za škody a přerušení cesty) – viz. přihláška.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Prosím, přípomeňte dětem, aby si ve čtvrtek 22. 12. odnesly ze šatny všechny věci. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Děti byly informovány, že 6. 1. 2017 budou psát test z přírodovědy (minerály, horniny).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve čtvrtek 22. 12. vyučování končí po návratu z kina (po 4. vyuč. hodině). 

 

Od 23. 12. do 2. 1. jsou prázdniny. Nástup do školy v úterý 3. 1. 2017. Přeji všem krásné Vánoce a šťastný rok 2017.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Prosím zašlete peníze za pracovní sešit AJ (202 Kč) a Rychlé šípy (72 Kč, pouze někteří žáci). Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]V pátek 9. 12. 2016 bude provoz školní družiny zkrácen do 16.00 hod. Děti budou od 15.00 hod. v keramické dílně.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Termíny čtvrtletních prací:

AJ: 15. 11.

ČJ: 21. 11.

M: 23. 11.

 

17. 11. státní svátek, 18. 11. ředitelské volno

Ve středu 23. 11. se konají třídní schůzky. Začátek v 17.30 hod.

[Mgr. Markéta Štěpánková]16. 11. (1. a 2. vyučovací hodinu) jdeme do knihovny v Dittrichově ulici. Po návratu se zúčastníme programu „Hrajeme si s Legem.“ Cena programu je 50 Kč. Peníze můžete již zasílat.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Děti obdržely přihlášku na školu v přírodě. Prosím o její vyplnění a zaslání do 7. 11. zpět do školy. Cena je předběžná, může se snížit podle počtu dětí. Zatím je 3 250 Kč + 80 Kč pojištění proti stornu. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Připomínám, že v termínu 26. - 30. 10. jsou podzimní prázdniny.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Na pátek 21. 10. budou děti na geometrii potřebovat trojúhelník s ryskou. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Pokud máte zájem o focení dle nabídkového letáčku, vyplňte ho a zašlete zpět. Focení bude probíhat 4. 11. (pátek).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Dětem byla vlepena do notýsku nabídka školy v přírodě. Zatrhněte, zda budete či nebudete mít zájem. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]13. 10. divadelní představení "Ulice plná kouzel". Odchod po 1. vyuč. hodině, návrat na 4. vyuč. hodinu.

Na pracovní činnosti budeme potřebovat jehlu. Děkuji.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Na hodiny Hv budou děti potřebovat slabý notový sešit. Prosím o jeho obstarání do příští hodiny Hv, tj. 12. 10.. Děkuji

[Mgr. Markéta Štěpánková]V termínu 10. - 14. 10. bude ve škole (v šatně) probíhat sběr papíru – vždy před vyučováním v době 7.40 – 7.55 hod.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Ve škole se vyskytly vši. Prosím o kontrolu vlasů.

[Mgr. Markéta Štěpánková]5. 10. navštívíme knihovnu v Dittrichově ulici. Děti si vezmou učení od 3. vyuč. hodiny a PS z ČJ.

13. 10. ze zúčastníme divadelního představení "Ulice plná kouzel" Cena 80 Kč.

[Mgr. Markéta Štěpánková]Termíny opakovacích prací:

AJ - 20. 9.

ČJ - 26. 9.

M - 27. 9..

[Mgr. Markéta Štěpánková]Informace k výuce:

středa - diktát

pátek - geometrie (prosím zajistit rýsovací potřeby - pravítko, trojúhelník, kružítko, tužka)

DÚ z ČJ , M a AJ - Po, Út, Čt (od příštího týdne)

 

Děti, které nebyly zařazeny do ŠD a čekají na kroužky pořádané ve škole, mají možnost od pondělí do čtvrtka navštěvovat školní klub v čase 11.40 - 15.00 hod. Pokud máte zájem, vzkažte mi prostřednictvím notýsku, přihlášku předám dětem (někdo si už dnes přihlášku vzal).

[Mgr. Markéta Štěpánková]Milí čtvrťáci, vážení rodiče,

vítám Vás v novém školním roce a těším se na další spolupráci.

1. 9. končíme po 1. vyuč. hodině (8.45 hod).

2. 9. - 1. a 2. vyuč. hodinu - třídnické práce (děti si přinesou psací potřeby, nůžky, lepidlo), dále se děti učí dle rozvrhu.

[Mgr. Markéta Štěpánková]


 

Nahoru

   Adresa

Základní škola a Mateřská škola Praha 2
Resslova 10/308, Praha 2 - 120 00
Zřizovatel: Městská část Praha 2
IČO: 60460318 DIČ: CZ60460318

   Kontakt

telefon kancelář: 224 923 700
telefon mobilní:   739 320 776
telefon sborovna: 224 912 830
telefon jídelna:  224 915 557

   E-mail

kancelář zš: info@zsressl.cz
ředitel zš: reditel@zsressl.cz
web administrace: admin@zsressl.cz
školní jidelna: jidelna@zsressl.cz