5. třída - nástěnka

9. 6.

A je to tady - náš poslední celý den na ŠVP! Dopoledne jsme se chvíli věnovali učení (které jsme tu trošku zanedbávali) a pak hned vyrazili do krásného slunečného dne. Dopolední program byl rozdělený dle věku, ale nakonec jsme se všichni potkali na hřištích a společně sportovali, či si hráli. Po obědě (polévka nudlová, dušená mrkev s bramborem) jsme se snažili dle svých možností zabalit a pak všichni postupně navštívili bazén. Odpoledne jsme se ještě naposledy vyřádili venku a po večeři (špagety) následovalo předání diplomů a diskotéka. Zítra se na vás všichni těšíme, přijďte si nás vyzvednout ve 14.30 hod. Vaše děti.

8. 6.

Počasí na Šumavě se konečně umoudřilo, proto jsme mohli vyjít na pořádnou túru. Vyrazili jsme hned po vydatné snídani a postupně došli na Černé a Čertovo jezero. Do hotelu jsme se vrátili po 16. hodině. Ušli jsme asi 15 km, ale hodně jsme také odpočívali. Kupodivu túra děti příliš neunavila, proto si ještě zasportovaly na hřišti.

7. 6. 2017

Dnešní předpověď počasí nebyla na odpoledne příznivá, proto jsme se rozhodli, že  zdoláme horu Špičák dopoledne. Nadmořskou výšku 1 202 m jsme pokořili asi po hodinovém usilovném stoupání. Nahoře bylo 7°C a chvílemi padaly krupky. Rozhledna byla zavřená, tak jsme se u ní alespoň vyfotili. Při zpáteční cestě nás už bohužel zastihl déšť, což nám ale nevadilo, protože jsme měli pláštěnky. Po obědě (polévka zeleninová, kuře s bramborem) jsme měli prodloužený polední klid. Pak následoval na velké přání bazén, krátké učení (to už nebylo na přání), hry a soutěže. Po večeři (rizoto) proběhla oblíbená diskotéka a příprava na zítřejší  celodenní výlet.

Milí rodiče,

dnes jsme čekali deštivé počasí, proto jsme dopoledne vyrazili na nákupy do Železné Rudy a stihli si chvíli zasoutěžit a zasportovat na hřišti. Po obědě (bramborová polévka, vepřové na paprice, těstoviny) a po poledním klidu jsme se prostřídali v bazénu a chvíli se učili. Následovalo tvoření, volné hraní, večeře (francouzské brambory) a nyní skotačíme na diskotéce. Venku celé odpoledne prší, ale nám to zatím nevadí. Všichni vás zdravíme a těšíme se na zítra!

Milí rodiče,

cestu jsme zvládli bez zdravotních problémů. Po obědě (polévka zeleninová, přírodní kuřecí řízek, brambor) jsme si ještě chvíli hráli venku a pak jsme se teprve ubytovali. Odpoledne jsme vyrazili na krátkou vycházku do Železné Rudy. Po večeři (smažený sýr, hranolky) jsme si ještě chvíli pohráli a venku. Pak jsme slíbili poslušnost na celý týden, vysprchovali se a nyní už spíme (snad). Dnes nám počasí celkem přálo, zítra to bude asi horší.

[Mgr. Radmila Machálková]

16. 1.  - 8.50 hod. - Děti dorazily do Rakouska v pořádku.

telefon mobilní:   739 320 776
telefon sborovna: 224 912 830