Informace k zápisu do 1. třídy

Zápis dětí do 1. třídy pro školní rok 2018/2019

Zápis dětí, které dovrší do 31. 8. 2018 šestý rok věku (narození 1. 9. 2011 - 31. 8. 2012), včetně těch, kterým byl odložen začátek povinné školní docházky o jeden školní rok, se koná 9. a 10. dubna 2018 od 14:00 do 18:00 hodin.

K zápisu se dostaví rodiče nebo jiní zákonní zástupci spolu s dítětem a přinesou s sebou rodný list dítěte a  občanský průkaz, cizinci povolení k pobytu. Rodiče přihlásí své dítě u zápisu i v případě, pokud se dítě z vážných důvodů nebude moci k zápisu dostavit.

Zápis nešestiletých dětí:
K zápisu se mohou dostaviti děti, které dovrší 6 let v období 1. 9. 2018 - 31. 12. 2018. K písemné žádosti rodičů je třeba doložit potvrzení z PPP o způsobilosti k nástupu dítěte do školy. Děti, jež dosáhnou 6 let v období leden – červen 2019 dodají k písemné žádosti rodičů a potvrzení z PPP ještě doporučení odborného lékaře.

Odklad školní docházky:
V případě, že chce rodič požádat o odklad školní docházky, vyplňuje Žádost o odklad povinné školní docházky. Je třeba ji doložit posudkem příslušného poradenského zařízení (PPP, SPC) a odborného lékaře. Doporučujeme rodičům, aby si termín vyšetření domluvili v dostatečném předstihu! Žádost o odklad je třeba předložit škole v době zápisu včetně doporučujících posudků.

Přípravná třída:
Do přípravné třídy budou zařazeny děti pouze s odkladem školní docházky a doporučením poradenského zařízení. Spádovost při zařazení nehraje roli. Kapacita je 10 -15 dětí.

Žádost o odklad ke stažení zde

Ve školním roce 2018/2019 budeme otevírat pouze jednu první třídu a jednu přípravnou třídu.
O přijetí dítěte rozhoduje ředitel školy na základě stanovených kritérií.
Kritéria přijetí:

1.

Děti ze spádové oblasti ZŠ Resslova

6 bodů

2.

Děti s trvalým pobytem v Praze 2, jejichž starší sourozenec je žákem naší školy (v době zápisu v 1. - 8. ročníku)

5 bodů

3.

Děti s trvalým pobytem v Praze 2

4 body

4.

Děti s trvalým pobytem v jiné městské části Prahy, jejichž starší sourozenec je žákem naší školy (v době zápisu v 1. - 8. ročníku)

3 body

5.

Děti s trvalým pobytem v Praze

2 body

6.

Děti s trvalým pobytem mimo Prahu

1 bod

Zveřejnění přijatých dětí pod registračními čísly bude zveřejněno na webových stránkách školy a ve vývěsce školy, nejpozději do 30 dnů od zahájení správního řízení.
Pokud rodič požaduje tiskopis rozhodnutí o přijetí, je mu vystaven stejnopis
V případě, že v jednom z kritérií (vyjma kritéria č. 1) nebude možné přijmout všechny uchazeče splňující dané kritérium, bude provedeno losování. K losování dojde mezi všemi uchazeči, kteří konkrétní kritérium splňují. Losování proběhne za účasti ředitele školy, člena školské rady a zástupce zřizovatele. O průběhu losování a výsledcích bude vyhotoven písemný protokol, který bude následně zveřejněn na stránkách školy.
Zákonný zástupce může podat odvolání proti rozhodnutí ředitele ve lhůtě 15 dnů, která běží od následujícího dne po doručení.

Spádová oblast ZŠ Resslova

Benátská Lazarská – sudá čísla Na Zderaze Rašínovo nábřeží  sudá 52-78