Informace pro rodiče budoucích 1. tříd

Vážení rodiče,

Vaše dítě bude od září 2017 navštěvovat 1. třídu naší školy. Jistě uvítáte nejen pár předběžných informací o zahájení školního roku, ale i o tom, co je třeba opatřit a co Vaše dítě dostane při vstupu do 1. třídy.

Organizační záležitosti:

První den

• Školní rok bude zahájen v pondělí 4. 9. 2017. Děti se shromáždí v tělocvičně (vstup hlavním vchodem) do 8:05 hod.
  • Třídní učitelky si děti odvedou do tříd, rodiče se mohou jít podívat do třídy a pak si půjdou zařídit do jídelny stravování.
  • V  8:45 hod. přivedou učitelky děti zpět do tělocvičny, kde si je buď vyzvednou rodiče, nebo budou předány do školní družiny.
  • Děti se nepřezouvají, budou mít aktovku na školní pomůcky, které dostanou.

Další dny

• Děti přijdou do šatny školy z Václavské ulice v 7:55 hod. Třídní učitelky si je odvedou do třídy. Budou mít s sebou podepsané přezůvky v látkovém sáčku.
  • V úterý  5. 9.  se učí do 9:40 hod., ve středu 6. 9. do 10.45 hod., pak si je mohou rodiče vyzvednout (v přízemí u hlavního vchodu). Následně přecházejí do družinové třídy a jsou v péči třídní učitelky do 11:40 hod. Poté jsou předány vychovatelce ŠD.
  • Ve čtvrtek a v pátek 7. a 8. 9. bude vyučování končit v 11.40 hod.
    Nezapomeňte dětem přibalit svačinu a pití.
  • Od 11. 9. se děti učí podle rozvrhu, který budou mít vlepený v notýsku.
    Vyučování končí 4 x týdně v 11:40 hod., 1x týdně bude do 12. 40 hod.

První den děti ve škole dostanou:

• Slabikář a pracovní sešity, které budou děti potřebovat na začátku školního roku. (Ostatní učebnice a sešity budou dětem vydávány postupně během roku).
  • Balíček se školními potřebami na výtvarnou výchovu.
  • Postupně během školního roku dostanou sešity a další pracovní sešity a učebnice.
  • Škola uhradí veškeré učebnice i velkou část pracovních sešitů, rodiče sešity a pomůcky na výtvarnou výchovu. Částka (cca 300 Kč) bude vybírána začátkem září třídní učitelkou.

Co je třeba opatřit:

• Na výtvarnou výchovu – kufřík, igelit či noviny, hadřík, pracovní zástěrku (stačí stará košile nebo triko), temperové barvy, černý fix.
  • Na tělesnou výchovu – podepsaný látkový pytel či taška, cvičky (nebo tenisky se světlou podrážkou), trenky, tričko, švihadlo, malý míček.
  • Desky na sešity, desky na písmenka, možno desky na číslice (lze sepnout gumičkou), obaly na pracovní sešity (6 velkých), na notýsek (2x), na sešity (6x – až později).
  • Do penálu zařadit alespoň dvě ořezané tužky č. 2 a ořezané základní barvy pastelek. Pero budou děti potřebovat až později.
  • Ručník, tekuté mýdlo, papírové kapesníky.
  • Látkovou tašku na převlečení do ŠD.

Další důležité informace:

• Provoz školní družiny je denně od 6:30 – 17:30 hod. Poplatek je 250 Kč měsíčně. (Platí se hotově v kanceláři školy nebo převodem na účet). Dítě je nutno písemně přihlásit i případně písemně odhlásit.
  • Školní jídelna se nachází v přízemí školy. Přihlášky a způsob platby je nutno domluvit individuálně s vedoucí školní jídelny p. M. Pospíšilovou – tel. 224 915 557.

Důležitá telefonní čísla:

ředitelna školy 224 923 700
kancelář školy  224 923 700 (omluvy žáků)
p. uč. Machálková 234 129 112

Omluvy žáků:

Nepřítomnost žáků (nemoc, rodinné důvody) do 72 hod. do kanceláře školy. Uvolňování z povinné školní docházky – 10 dní v jednom školním roce – žádost adresovat ředitelství školy po schválení třídním učitelem.

Přejeme našim prvňáčkům hodně úspěchů a těšíme se na spolupráci s Vámi!

ředitel školy: Mgr. Jaroslav Procházka

třídní učitelky 1. tříd: Mgr. J. Kubátová, Mgr. R. Machálková