ANGLIE 2015

ANGLIE 2018
A je to tady – opakovaná výzva – výukovo-poznávací zájezd do Anglie.

Místo: Margate a okolí
Termín: 1. – 8. 6. 2018
Výuka: 8 lekcí
Cena: 10 290 Kč
Ubytování: opět v anglických rodinách

Nabízíme vám něco z bohatého a jako obvykle zajímavého programu:

Margate – přímořské letovisko s písečnou pláží. Prohlídka historického centra a návštěva Shell Grotta – záhadné jeskyně, jejíž zdi pokrývají obrazce a symboly z milionů mušlí.

Chatham – námořní památník, navštívíme historické doky. Doky nabízejí prohlídku tří historických plavidel - bojovou ponorku Ocelot Submarine z období studené války, torpédoborec HMS Cavalier z roku 1944 a HMS Gannet z roku 1878. Odpoledne se přepravíme do Rochestru, historické město známé pro svůj hrad.

Dover – prohlédneme si středověký hrad Dover, jež se tyčí nad přístavem od 12. století. Od té doby měla tvrz důležitý obranný význam pro celou Anglii. Za 2. sv. války sloužil jako velitelské stanoviště protiletecké obrany, muzeum věnované životu během 2. sv. války s množstvím autentických exponátů. Poté nás čeká procházka po White Cliffs of Dover – symbol Anglie. Na závěr dne se vypravíme do přímořského městečka Broadstairs, ze kterého čpí tradiční anglická atmosféra. Ochutnat zde můžeme proslulý anglický pokrm fish and chips. Projdeme se po pláži v Zátoce Vikingů, která se nachází v samém srdci města. Podívat se můžeme i do Muzea Charlese Dickense.

Leeds Castle – již pohled na něj nás naplní radostí – rozkládá se na dvou ostrovech uprostřed jezera, vypadajíc spíše jako hrad z pohádek, než obranná pevnost. V areálu narazíme také na voliéry s exotickým ptactvem a nezapomeneme se stavit v Muzeu psích obojků. Projdeme si také místní znamenité bludiště s východem přes magickou jeskyni.

Vydáme se do nejnavštěvovanějšího města Anglie – Canterbury – hlavním lákadlem je místní katedrála z konce 11. století.

Hastings – město proslavené bitvou, bývalá rybářská a pašerácká vesnice, dnes oblíbené přímořské letovisko – procházka starým městem, návštěva Smuggler´s Adventure – pašerácké jeskyně, bludiště tmavých jeskyní, tunelů a chodeb. Sea Life Centre – akvária s mnoha druhy mořských ryb a živočichů, skleněný tunel se žraloky, Hastings Casstle – zřícenina prvního normanského hradu v Anglii. Přejezd místním vlakem do Rye – jedno z nejpůvabnějších městeček v Anglii s dlážděnými uličkami a hrázděnými domky.
A to není vše, prostě pojeďte s námi a určitě se vám vše opět bude líbit, ale hlavně budete „speakovat“ jako rodilí mluvčí.

Zájezd připravila Mgr. L. Kundrová

Nahoru

   Adresa

Základní škola a Mateřská škola Praha 2
Resslova 10/308, Praha 2 - 120 00
Zřizovatel: Městská část Praha 2
IČO: 60460318

   Kontakt

telefon kancelář: 234 129 113
telefon družina: 234 129 131
telefon jídelna: 224 915 557

   E-mail

kancelář zš: info@zsressl.cz
ředitel zš: reditel@zsressl.cz
web administrace: admin@zsressl.cz
školní jidelna: jidelna@zsressl.cz