AKCE 2020-2022

ilustrační obrázek 11. 11. 2021 DEN VÁLEČNÝCH VETERÁNŮ

Sedmá třída navštívila ve čtvrtek 11.11. na náměstí Míru tradiční setkání žáků a žákyň z Prahy 2 a Armády ČR. Cílem bylo připomenout den ukončení první světové války a vzpomenout na všechny, kteří se ve 20. století zúčastnili vojenských konfliktů, byli zraněni nebo padli. Součástí akce je na jedné straně prezentace armády a na straně druhé žákovská soutěž, ve které nás čestně zastupovali Eliška Daňhová a Adam Smetana. I když nakonec nestanuli na stupni vítězů, zajisté si zaslouží náš obdiv a poděkování. Naše škola také předala Armádě ČR obrázky, které budou zaslány na zahraniční mise v Africe a v Asii.

Mgr. M. Fapšo

ilustrační obrázek 10. 11. 2021 OBVODNÍ KOLO VE FLORBALU

Florbalisté ZŠ Resslova se zúčastnili dne 10.11 2021 obvodního kola ve florbale v kategorii starších chlapců (8.- 9.třídy) a v kategorii starších dívek (8. - 9. třídy) ve sportovní hale Hamr.
Florbalová sestava starších dívek (8.B) - Maturová Marcela, Ocetníková Barbora, Kubíková Helena, Dembowski Rozálie, Košťaková Karolína a Tichá Soňa. (8.A) - Urbanová Martina a Nguyen Ngoc Sao Khue.
V základní skupině se dívky utkaly proti ZŠ Botičská, ZŠ Londýnská a ZŠ Slovenská.
a obsadily krásné 3. místo.

Florbalová sestava starších chlapců (9.třída) – Šoman Matteo, Mencler Lukaš, Manďák Filip, Gareis Jáchym, Jordán Filip, Huynh Dang Hoang Anh a Gumiński Denis. (8. B) - Jireček Daniel, Gumiński Gabriel, Le Duc Hien a Štěch Roman.
V základní skupině se chlapci utkali proti ZŠ Londýnská a ZŠ Na Smetance. V semifinále se utkali proti ZŠ Kladská. Starší chlapci podlehli v boji o 3. místo proti ZŠ Na Smetance a skončili na 4. místě.

Mgr. E. Poubová

ilustrační obrázek4. 10. 2021 KLÍČ OD PRAHY 2

Dne 4. 10. 2021 se naše škola zúčastnila akce "Klíč od Prahy 2", která se konala pod záštitou starostky Prahy 2 s názvem "Okolo Botiče". Při procházce se děti dozvěděly spousty zajímavostí a navštívily park Grébovka, který je zajímavý zvláště z historického hlediska. Počasí nám přálo, a tak jsme si to užili.

Žáci 5. B

ilustrační obrázek23. 9. 2021 OK V MINIFITBALE

Fotbalisté ZŠ Resslova se zúčastnili dne 23. 9. 2021 obvodního kola v minifotbale, které probíhalo na hřišti ZŠ Botičská. Soutěžili jsme ve 2 kategoriích - mladších a starších žácích.

V kategorii mladších žáků (6.–7.třídy)
jsme obsadili celkové krásné 2. místo ve finále.
Školu reprezentovali: G. Matić, Tu Anh Nguyen - 6. A, J. Budík, J. Kolář  - 6.B , J. Meleň, M. Jordán, D. Bezděk - 7.třída.

V kategorii starších žáků (8.–9. třídy)
jsme skončili na 3. místě v základní skupině.
Školu reprezentovali: Nguyen Hoang Le -8. A, G. Gumiński, T. Rod, Le Duc Hieu - 8. B, L. Mencler, J. Janoušek, M. Šoman, F. Jordán, F. Manďák - 9. třída.

Mgr. E. Poubová

ilustrační obrázek23. 9. 2021 ŠESTÉ TŘÍDY NA ADAPTAČNÍM KURZU

Aby se žáci šestých tříd dobře sžili se svými spolužáky, vyrazili pod vedením svých třídních učitelů a školní psycholožky na pětidenní adaptační kurz. A že byl zapotřebí – po roce a půl, kdy jsme se ve škole skoro nepotkali, bylo záhodno oprášit kamarádské vazby, připomenout si pravidla vzájemného soužití a také se zlepšit ve vzájemné spolupráci.
K tomu všemu přispěl nabitý program plný her, výletů a stmelovacích aktivit. Žáci budou pravděpodobně nejvíce vzpomínat na dvacetikilometrový výšlap po krkonošském podhůří, po němž se jim sprcha zdála zvláště osvěžující a postel mimořádně měkká, a na společné vaření obědů a večeří. Bydleli jsme totiž na skautské základně v Hostinném, kde jsme se museli sami starat o to, abychom měli co pusy.
Po krásných pěti dnech jsme se vrátili do Prahy notně znavení, avšak spokojení a snad i dobře třídně naladění. Teď jenom doufejme, že nám pospolný duch z adapťáku ve třídách nějakou chvíli vydrží…

ilustrační obrázek23. 9. 2021 MYSLIVECKÉ ODPOLEDNE

23. 9. se děti ze ŠD zúčastnily moc hezkého programu v Apolinářské zahradě. Připravila ho MČ Prahy 2 spolu s mysliveckým spolkem z Prahy 3. Během odpoledne si ověřily znalosti z myslivosti. Určovaly druhy lesní zvěře, stromy a jejich plody. K vidění byli dravci a lovečtí psi. Vyzkoušely si také střelbu ze vzduchovky, viděly vábničky a dostaly praktické rady, jak se chovat v lese a v přírodě vůbec. Trpěliví myslivci zodpověděli nepřeberné množství zvídavých otázek. Všechny děti dostaly za odměnu koláče a limonádu.
Mgr. R. Machálková

ilustrační obrázek3. 9. 2021 BEZPEČNÁ DVOJKA – DEN  S IZS

V pátek 3.9. jsme se zúčastnili „Dne Prahy 2 společně s IZS na hřišti Folimanka. Viděli jsme ukázku výcviku koní PČR, práci záchranné služby, potěžkali jsme samopal i s vojenskou výzbrojí, stříleli šípy na terč, zkusili Yettiho závody, učili se zachraňovat tonoucího. Vše jsme si užili a těšíme se zase na příští rok.
Žáci 3. třídy

ilustrační obrázek2. 6. 2021 DĚTSKÝ DEN

2. 6. 2021 jsme konečně mohli po dlouhé době uspořádat družinovou akci. Byla to oslava Dne dětí. Protože nám přálo počasí, využili jsme především prostor školního hřiště. Celkem na děti čekalo 8 stanovišť, na kterých plnily různé úkoly. Na závěr na všechny čekala sladká odměna.

D. Vávrová

ilustrační obrázek22. 4. 2021 DEN ZEMĚ

Ve čtvrtek 22.4.2021 se děti z přípravné třídy zapojily do oslavy Dne Země. Projekt o přírodě je natolik zaujal, že v poznávání a určování živého jsme pokračovali i další dny.
Top obdiv získalo školní akvárium. U jeho pozorování jsme vydrželi dlouhé minuty, a pak si s velkým nadšením vyrobil každé své vlastní akvárium.

Mgr. J. Večeřová

Resslova 308/10, 120 00 Praha 2

email kancelář: info(a)zsressl.cz
email jídelna:  jidelna(a)zsressl.cz