Příběhy našich sousedů - úspěch naší školy

Naše škola se letos zúčastnila dalšího ročníku projektu Příběhy našich sousedů, který pořádá organizace Post bellum. V jeho rámci jsme vytvořili dva týmy, jeden z 8.A a druhý z 8.B, které vyzpovídaly dva pamětníky překotných událostí 20. století.
Tým z 8.A ve složení Terezie Kolářová, Marko Kovačevič, František Oliver Machaň, Tomáš Urban, Viktorie Vlčková navštívili paní Jiřinu Rybáčkovou, zakladatelku Klubu angažovaných nestraníků. Druhý z týmů, Eliška Bartoňová, Anna Čermáková, Adéla Horníková, Anna Hubená, Samson Válka, nahráli osudy Jana Payna, profesora lékařské fakulty Karlovy univerzity. Následně všichni navštívili studio České rozhlasu a připravili rozhlasové reportáže.
Dne 20.5.2019 se na Novoměstské radnici na Karlově náměstí konaly závěrečné prezentace před odbornou porotou i širokou veřejností. Během několika minut musely oba týmy představit svou práci a zajmout v krátkém čase diváky. Obě vystoupení byla velmi povedená a na vysoké úrovni, což potvrdili i přítomní porotci. Zatímco tým 8.A využil kvalitně zpracovanou videoreportáž, tým 8.B vytvořil komentovanou animovanou sekvenci. Výsledkem bylo, že příběh Jana Payna obsadil druhé místo a osudy Jiřiny Rybáčkové pak místo čtvrté, což je v konkurenci deseti soutěžících skupin z celé Prahy 2 vynikající výsledek. Děkujeme tímto žákům a žákyním za vynikající reprezentaci naší školy.

Lucie Tancibudková - Marek Fapšo

Výstupy žáků je možné vidět zde:

Videoreportáž ze závěrečné prezentace ke shlédnutí zde: