ZÁJEZD DO ROTHENBURGU

V rámci výuky německého jazyka jsme 21. 12. 2018 s žáky páté až deváté třídy navštívili Rothenburg, SRN. Cesta do středověkého města nám zabrala něco okolo čtyř hodin, ale to nám nezabránilo poznat toto malé městečko do hloubky i s jeho vánočními zvyky. Dozvěděli jsme se některá obecná zeměpisná fakta o Německu, a také historická fakta o místech v Rothenburgu.
Součástí prohlídky města byla také návštěva muzea Vánoc, kde jsme se dozvěděli informace o tradičních vánočních zvycích Němců. Mohli jsme si prohlédnout historické ozdoby, vánoční stromky, louskáčky a samozřejmě také vánoční pyramidy. Odpoledne jsme trávili na vánočních trzích, které nám bohužel trochu zkazilo deštivé počasí. Náladu jsme si ale zkazit nenechali, a tak mnoho z nás využilo možnost procvičit si německý jazyk u různých stánků s dobrotami i suvenýry. Nejoblíbenějším suvenýrem byly tradiční rothenburské sněhové kuličky.

A. Brožíková