SPORTOVNÍ KURZ

Letošního podzimního adaptačního a sportovního kurzu, který proběhl v polovině září, se zúčastnili žáci čtvrté a sedmé třídy. Tradičně jsme vyrazili do Havlíčkova Brodu, kde nám zázemí poskytuje ZŠ Wolkerova. Opět jsme cestovali vlakem, což samo o sobě pro některé děti bylo velké dobrodružství. Ubytovaní jsme jako obvykle byli v tělocvičně s lezeckou stěnou, kde děti i učitelé nocovali na žíněnkách a ve spacácích.
 Protože škola má vynikající sportovní zázemí, snažili jsme se maximálně využít vše, co sportovní areál nabízí – atletický ovál, sportovní hřiště, lezeckou stěnu. Počasí nám přálo, takže jsme celé dny trávili většinou venku. Pouze na čtvrteční odpoledne jsme měli domluvený kurz lezení s jištěním, který nadchnul většinu dětí, a téměř všechny si vyzkoušely tuto sportovní disciplínu.
Kromě toho jsme každý večer vyrazili do krytého bazénu, kde děti řádily, přestože jsme je v průběhu jednotlivých dní příliš nešetřili.
Kurz se vydařil, všichni společně jsme si užili dostatek zábavy i dobrodružství.

Mgr. L. Tancibudková