VÝLET ZA DÁŠEŇKOU

obr Dne 6. 6. jsme se s dětmi z 2. tříd a paní Šafářovou z knihovny vydali na celodenní putování za Dášeňkou do Strže u Staré Huti. Cestu tam jsme absolvovali autobusem. V Dobříši na náměstí na nás čekali další dva průvodci (dva knihovníci), kteří nám ukázali místní knihovnu a doprovodili nás na naší další cestě zámeckým parkem. Cestou jsme zdolávali různé nástrahy přírody a děti odpovídaly na záludné otázky týkající se knihy Dášeňka. Myslím, že se nenechaly zahanbit a zvládly to na jedničku. Když jsme dorazili k Památníku Karla Čapka ve Strži, děti trochu nakupovaly, prohlédli jsme si muzeum, kde paní průvodkyně děti moc chválila a za odměnu jim pustila pohádku O princezně Solimánské. Po pohádce jsme se vrátili zpět do zahrady, kde jsme nabírali síly na zpáteční cestu. Do Prahy jsme jeli vlakem, cesta nám pěkně ubíhala. Ke škole jsme se vrátili sice unavení, ale spokojení a plní zážitků.
Mgr. M. Štěpánková