ŠVP ŽELEZNÁ RUDA

V polovině května se vydala pátá a šestá třída na školu v přírodě do Železné Rudy. Přestože předpověď počasí nevypadala příznivě, nezalekli jsme se a vyrazili jsme. V Železné Rudě jsme byli ubytování v hotelu Grádl, který stojí na samotě, přibližně 1,5 km od centra Železné Rudy, v krásném prostředí uprostřed lesů. Přímo u hotelu je hřiště, které poskytuje dostatek sportovního vyžití, venkovní krytý bazén, děti měly k dispozici trampolínu, venkovní cvičební prvky i prostor pro opékání čehokoliv.
Hned po příjezdu jsme si udělali vycházku do Rudy, navštívili infocentrum a jeho expozici šumavských lesů a výstavu historie lyžování. Nedaleko hotelu jsme objevili Kneippovy lázně, které slouží unaveným turistům k regeneraci nohou (i my jsme je několikrát využili a bylo to báječné).
Nedělní ráno bylo slunečné, a proto se většina aktivit odbývala venku, dokonce jsme vyzkoušeli i teplotu vody v bazéně.
Na pondělí jsme naplánovali výlet na Pancíř. Počasí nám přálo, byl krásný slunečný, ale ne horký den. Všichni jsme statečně stoupali k vrcholu a doufali, že nám odměnou bude nějaká dobrota v restauraci na vrcholu. Tam však bylo zavřeno. Zklamání jsme překonali a vydali jsme se na zpáteční cestu.
Ve středu naše vychovatelka Dáša s instruktorkou Kačkou připravily pro děti soutěžní disciplíny, takže jsme se soustředili na sportovní výkony, ale zároveň jsme se i dobře pobavili.
Celkem třikrát během pobytu byla uspořádána diskotéka, kterou měla na starosti DJ Dada. A přestože jsme celé dny měli dostatek pohybu, děti vytrvale tančily a skvěle se bavily.
Čtvrteční ráno bylo deštivé a my jsme si balili kufry a chystali se k odjezdu, ale moc se nám nechtělo…
Všem se nám v hotelu Grádl moc líbilo, ubytování bylo skvělé, výborně nám vařili a personál nám pokaždé, když jsme měli nějaké požadavky, ochotně vyšel vstříc, takže doufáme, že tam v budoucnu zase vydáme.

Mgr. L. Tancibudková