U NAŠICH SOUSEDŮ V EVROPĚ

obrI v letošním školním roce jsme si objednali další pokračování projektu Studia Karavana - U našich sousedů v Evropě. Ve středu 27. 9. se žáci 1. stupně sešli v tělocvičně a rozděleni do dvou skupin shlédli interaktivní divadelní představení. Tentokrát bylo zaměřené na 4 evropské země - Řecko, Francii, Velkou Británii a Slovensko, o kterých se žáci dozvěděli spoustu informací a to zajímavou a hravou formou s použitím kulis, které jsou jednoduché, názorné, nápadité a krásné.

U každé země si připomněli nejznámější památky, sopky, hlavní města, ale i význam olympijských kruhů. Rovněž přiřazovali ke každému státu jeho vlajku. Děti si zasoutěžily, luštily písmo a dozvěděly se spoustu zajímavých informací. Na závěr si zazpívaly píseň o přátelství mezi jednotlivými národy, kterou končí všechna představení.

Mgr. R. Machálková