SPORTOVNĚ ADAPTAČNÍ KURZ

[16. 9. 2016] RŮŽENÁ
V pátek 16. 9. 2016 se žáci šestých, sedmé a osmé třídy vrátili ze sportovně adaptačního kurzu, kde prožili týden sportování a her v krásné přírodě nedaleko obce Sedlec-Prčice. V průběhu týdne si vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky i z luku, běh na překážkové dráze, softball, přehazovanou, stolní tenis a řadu dalších sportů. Soutěžili v orientačně pátrací hře, strategické hře, luštili tajné zprávy, hádanky a kvízy. Díky neuvěřitelně přejícímu počasí se mohli koupat v rybníce Pařezitý a také vyrazit na výlet ke staré poštovně ze Sněžky, na sjezdovku Monínec (odkud je nádherný výhled), do obce Ounuz (místa natáčení pohádky Pyšná princezna), nebo k přírodní památce, vodní ploše Zeman. U táboráku si zazpívali a opekli buřty. Na závěrečné diskotéce se pak vydali z posledních sil. Během týdne tak měli možnost lépe se poznat nejen mezi sebou, ale také s novými vyučujícími druhého stupně. Sportovně adaptační kurz se velmi vydařil, což dosvědčuje fakt, že řada žáků vyjádřila touhu si jej prodloužit, nebo alespoň brzy zopakovat. Jak to v Růžené vypadalo si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.