FESTIVAL VĚDY

Ve středu 7. 9. 2016 jsme se žáky 8. třídy navštívili v rámci přírodovědných předmětů jednu z akcí Kampusu Dejvice „Festival vědy“ pořádaný Domem dětí a mládeže hl. m. Prahy, Českým vysokým učením technických v Praze, Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze, Ústavem organické chemie a biologie AV ČR, v. v. i., Univerzitou Karlovou, Městskou částí Prahy 6 a Národní technickou knihovnou na Vítězném náměstí (Kulaťáku).
Během času, který jsme tam mohli strávit, jsme navštívili nespočet stánků s interaktivními ukázkami vědeckých a technologických znalostí a dovedností v praxi zaměřené na popularizaci vědy a techniky. Na samotnou vědu jsme si tak mohli doslova „sáhnout“. Své experimenty prezentovaly nejen vysoké školy, ale také například Národní technické muzeum, Škoda Auto, a. s., nebo ČEZ, a. s. Také jsme mohli navštívit mobilní planetárium. Vědu a techniku hravě představila společnost Techmania.

Bc. K. Martínek